Categorized | Politika, Ekonomie

Nuit Debout: Soros a „revoluce“

Mobilisation générale

Mobilisation générale : Stop, nous ne voulons plus de ce système (video)

Autor: Andréi Kononov

Kořeny nového sociálního hnutí nepřestávají být zdrojem kontroverze. V lednu 2016 údajně jistá krajně pravicová francouzská seskupení, která udržují podivné kontakty s hnutím Occupy ve městě Annecy, vyzvala k „obecné mobilizaci“ proti současnému systému:

Jak ve svém článku „Journey to the End of the Night (Cesta do hlubin noci /Céline/, pozn. DP): The Paris ’Nuit Debout’ movement“ pro American Herald Tribune vysvětlil analytik Gearóid Ó Colmáin:

„Hnutí se rozjelo po únorovém uvedení filmu Merci Patron! novináře Françoise Ruffina, kritika francouzské plutokracie. Hnutí Occupy se znovu obrodilo v dalším evropském městě – Paříži.

[…]

Vládnoucí francouzská třída nejen že likviduje staletí sociálních výdobytků francouzských dělníků, ale také se podílí na genocidě a zločinech proti lidskosti. Proč o tom tedy Ruffin mlčí?

[…]

Právě naopak, jde o výsledek desetiletí pečlivé analytické práce ideologů amerického impéria. Od nedemokratického rozkladu SSSR v roce 1991 zdokonalily USA mechanismus změny režimů, obvykle označovaný jako „barevné revoluce.“ Využívá kooptace levicových hesel a symbolů ve službách pravicové agendy. Lenin a bolševická strana před i po Říjnové revoluci opakovaně kritizovali Lva Trockého za využívání těchto kontrarevolučních technik, dnes se však stal běžným nástrojem americké zahraniční politiky.

Manipulace mladistvou naivitou a rebelií buď za účelem svržení zahraniční vlády nepřátelské americkým zájmům, nebo vytvoření „levicového“ opozičního hnutí v zemi náležící k Impériu za účelem likvidace opozice skutečné – tuto strategii by si měl nastudovat každý aktivista, který se chce zapojit do hnutí schopného dosáhnout skutečné společenské, politické a ekonomické změny.“

Možná právě tato slova vyjasňují nejednoznačnost tvrzení Nuit Debout.  Na této fotce pořízené během demonstrace vidíme absurdní slogany jako „Ani kapitalismus, ani antikapitalismus! Občané!“

„Ni capitaliste, ni anti-capitaliste; Citoyens!“

„Ni capitaliste, ni anti-capitaliste; Citoyens!“

Mimoto existují indicie, že několik novinářů vědělo o přípravě nové „Occupy revoluce“ ve Francii hodně dopředu. Jak ve svém článku Nuit Debout: Kořeny ne-tak-úplně spontánního hnutí (Nuit debout : genèse d’un mouvement pas si spontané) pro Le Figaro napsala Eugénie Bastiéová:

„Když si blíže podíváme na tento twitterový profil, vidíme, že mezi prvními účty, které ho začaly sledovat, byly účty Edwyho Plenela, šéfa Mediapart, a někdejšího poradce Myriam El Khomri Petera Jacquemaina, který se po schválení zákoníku práce dostal na ministerstvo. Do služeb hnutí se daly i další krajně levicové aktivistické skupiny, na podobné události zvyklé. A tak požadavky na okupaci Náměstí republiky předložila alterglobalistická organizace ATTAC a některé zvukové systémy financovala asociace Právo na bydlení (Droit au logement), další pak odborový svaz SUD- Solidaires.“

Edwy Plenel a Mediapart

Že zakladatel alternativního zpravodajského portálu Mediapart Edwy Plenel předem věděl, co se na ulicích bude dít, ukazuje jeho aktivita na sociálních médiích:

Jeho zapojení je patrné i z účasti ve veřejné debatě během tzv. „debatní noci“:

 

 

Nesmíme zapomínat ani na Plenelův vztah s Pila (Plateforme internationale des lanceurs d’alerte) – „mezinárodní sítí schránek pro úniky citlivých informací“ – s níž kromě ředitele Médiapart spolupracuje mj. Gerard Ryle, ředitel the International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) – „nezávislé“ novinářské skupiny, která se proslavila tzv. „Panama Papers,“ a kterou, jak už víte, financuje Open Society Institute George Sorose a Fordova nadace.

Jako obvykle vynikající Marat na svém blogu odhaluje ještě tesnější spojení Médiapart s ICIJ:

„No teda! Pro Sorosovo konsorcium pracují čtyři francouzští novináři, a jak se ukázalo, přinejmenším dva z nich jsou napojení na Mediapart, jeden na France 2 a poslední je na volné noze.

Když si ze seznamu novinářů na stránkách ICIJ vyberete písmeno ‚A‘, naleznete jistého Fabrice Arfiho, který pracuje pro Mediapart. Pod písmenem ‚L‘ se pak skrývá Karl Laske, také z Mediapart.“

>Nuit Debout Médiapart

Chcete-li se celou záležitostí zabývat podrobněji, doporučuji se vám zamyslet se, do jaké míry není Médiapart jen dalším Nuit Debout propagujícím médiem, ale jeho hlavní složkou. Náhoda? Odpověď už nechám na vás.“

Tím to ale nekončí. Prvním člověkem, který použil hashtag #NuitDebout, byl fotograf a filmař Raymond Mecherel:

Spolurežíroval film Comme des Lions („Jako lvi“), jakoby náhodou nedávno promítaný při akci Nuit Debout.

Raymond Macherel také velice aktivně bloguje na Mediapart.

Úvaha Andréie Kononova Nuit Debout: Soros and „Revolution“ vyšla na stránkách Katehon 14. května 2016. (Redakčně kráceno)

Carl Schmitt: Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958

Glossarium - Záznamy z let 1947 až 1958***
Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958
***
U nakladatelství Academia právě vyšlo bezmála tisíci stránkové Glossarium Carla Schmitta s jeho sešitovými záznamy z let 1947 až 1958.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Martin Heidegger – Úvahy II–VI Černé sešity 1931–1938

Úvahy II–VI (Černé sešity 1931–1938)***
Černé sešity 1931–1938
***
Od roku 1931 do začátku 70. let si Martin Heidegger zaznamenával své myšlenky do sešitů vázaných v černém voskovaném plátně. Záznamy nejsou datovány, ale představují svérázný myslitelský deník, který nechává čtenáře nahlédnout hluboko do autorovy mysli, ať už jde o jeho filosofické dílo, či o to, jak si představoval obrodu Německa nacionálním socialismem po 1. světové válce a jak byly jeho představy faktickým vývojem zklamávány. V rámci obsáhlého Heideggerova díla, které sám na sklonku života uspořádal a rovněž určil, v jakém pořadí mají jednotlivé svazky vycházet, bylo 34 „černých sešitů“ zařazeno až na úplný konec jako svazky 94–102. První sešit (Úvahy I) se nedochoval. Až do zveřejnění v předchozím desetiletí nesměli mít k těmto zápiskům přístup ani specializovaní badatelé.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Ladislava Chateau – Bylo jich pět …: Kolaborace, trest a rozpory

Ladislava Chateau - Bylo jich pět ...: Kolaborace, trest a rozpory***
Bylo jich pět – Robert Brasillach, Marcel Jouhandeau, Ramon Fernandez, Jacques Chardonne a Pierre Drieu La Rochelle
***
Soubor pěti profilů významných francouzských spisovatelů, kteří přijali v letech 1941 a 1942 pozvání do Výmaru na spisovatelské kongresy pod taktovkou nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Víte, že…

29. března 1895 se v Heidelbergu narodil německý spisovatel, filozof, publicista, entomolog a veterán obou světových válek Ernst Jünger. Jako mladý se proslavil svým válečným románem V ocelových bouřích, ve výmarské éře se řadil k předním postavám tzv. konzervativní revoluce. Odmítl přímou spolupráci s národně socialistickým režimem, po válce se pak z politické arény stáhl úplně, i tak však výrazně ovlivnil některé proudy pravicového myšlení, a po zbytek svého dlouhého života se věnoval literární tvorbě.
29. března 2012 zemřel na selhání srdce ve věku pouhých nedožitých 50 let pravicový anglický intelektuál, politik, spisovatel a brilantní řečník Jonathan Bowden, od 90. let aktivní nejprve v Konzervativní straně, následně v řadách BNP i různých menších uskupení.

À propos

„Potřebujeme třetí obraz člověka a života. Odmítnout dnes Washington a Moskvu neznamená jen politickou, ale také morální volbu: znamená odmítnutí amerických měst i komunistických koncentráků. Oba vzorce industriálního gigantismu budí vnější zdání moci, ale ve skutečnosti se ženou do propasti. Oba systémy jsou redukovány na to, že slepě následují požadavky monstrózního růstu. Nechaly kolem sebe šířit potopu a ženou se řekou, z níž už nějakou dobu není vidět břeh. Posláním Evropy je vybudovat hráze, které mohou tlumit konzumní společnost. Při absenci Boha musíme ustanovit moc, která stojí nad impériem moderního světa a nad říší kapitálu i účetních rozvah.“

Maurice Bardèche

Archív