Categorized | Politika, Týdeník, Texty

Okurky – ty já rád

Kohnviczka

Kohnviczka: „Ta západní kůlčr je stejně nejlepší. Šalom!“

Autor: Axel Seidelmeier

Tak konečně mně moje drahá polovička přivezla z venkova nakládaný okurky, na který jsem tak toužebně čekal. Jsou špičkový, akorát tam mohlo být trochu kopru navíc. Ale to víte, nikdy se nezavděčíte všem.

Prázdniny se nám chýlí ke konci a děcka zase půjdou do škol. Upřímně, tohle léto se mi vůbec nějak líbilo – žádná extrémní vedra, provoz na silnicích snesitelný a moje oblíbené lesní trasy nedotčené výrazným turistickým náporem. Jenže život je i zajímavější než jen požírání okurek, chválení plynulejší dopravy a vyšlapávání v lese. Máme tady totiž naše šašky. Ti nám vždycky něco připraví a jak známo člověk vždycky bere zpravidla vážněji to, co se právě děje bez ohledu na kvalitativní rozdíly v aktivitách, které se již udály. Ale už nechám toho rádobyfilozofování. Spíš než analytiku mám raději vlastní dojmologii, ale na to jste u mě zvyklí.

Musím si vybrat, pač těch sraček je hrozně moc. Tak začnu možná trochu chaoticky. Dům demokracie a lidských práv jako projekt ministerstva školství. Šlo ze mě maggi v kostkách. Stát, který napodobuje neúspěšnou formu státního zřízení ze zahraničí se všemi neduhy, chce v rámci svého diskurzu lidských práv učit lidi kritickému myšlení. Co to v praxi znamená:

  • Stát má konečně strach, resp. zástupci liberálně demokratického světonázoru.
  • Stát si myslí, že jsme trubky.
  • Stát si myslí, že by alternativy zvenčí mohly onoho neskeptického konzumenta přesvědčit nebo přinejmenším zviklat.
  • Stát otevřeně neskeptickému našinci připomíná, koneckonců jak plyne z názvu samotné instituce, že nejuniverzalističtější (promiňte mi tuto takřka nesmyslnou gradaci) a zároveň nejspornější dějinný konstrukt tzv. lidských práv je oním „rámem“ ve výchově ke kritickému myšlení.

Takže co, posraní jsou už dlouho, ale teď se začali bát trochu víc. Nakonec to dobře uvidíme, jak začnou kolem sebe kopat. Kam se hrabe VÚML…

Celkem 2x mě rozesmál psychopat KohnWiczka. Prvně, když uváděl nejtrapnější přehlídku šlapek v tangách u brněnské mešity (raději bych byl v mešitě než v těsné blízkosti těchto tzv. „pravicových radikálů“). Podruhé, když demonstroval útok IS v Práglu. Mělo to jednu velkou výhodu, zejména zmasírovaní cizinci se objímali a plakali, jako kdyby padly druhý Dvojčata (což ukazuje skoro až na pavlovovský reflex oněch tragédů) a hlavně se opět předvedli experti ve svých komentářích.



Nějaký kokot z policejní akademie tvrdí, že by ho teroristi mohli napodobit (Konvičku). Tak jestli se řácky nahlásí na magistrátu a pak si udělají legraci z lidí – takové chování jistě vykazuje vysokou společenskou nebezpečnost. Ok, vím, jak to Brzybohatý myslel, spíš nemyslel. Já si jen jako antiexpert a přitom znalec všeho myslím, že taková akce může inspirovat tak maximálně Konvičkovy nohsledy. A opět naši experti podceňují protivníka, navíc veřejně a ani se nestydí za to, že se jim hodně lidí směje.

No a pak ten génius průměrnosti Šlachta. Vůbec nedostal trafiku od Babiše, nezáviďte tak škaredě. Jen šel k bezpečnostnímu sboru, který spadá přímo pod jeho ministerstvo. To přece vůbec nic neznamená. Šlachta je jistě i kvalitní financ, tak se můžeme těšit, jak půjde třeba po Arifovičovi a jiných lumpech, ale nechci předjímat, nemůžeme přece vědět, jestli to je v kompetenci Celní správy.

Já vím, bylo toho víc, Klaus se hádá s Bělohradským. Halík zase vymýšlí blbosti (Halíkových blbostí je tolik, že jsme nevěděli kterou citovat, pozn. DP). Prostě klasika. A tak si tady žijeme.

 

Oswald Spengler – Myšlenky PRÁVĚ VYŠLO!

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Radim Lhoták – Zpěvy nemilosti

Radim Lhoták - Zpěvy nemilosti***
„Zpěvy nemilosti“ jsou literární miniatury odrážející společenské fenomény doby. Jak už se ale dá očekávat, píše-li je Radim Lhoták, budou kontroverzní, provokativní, břitké, přitom však podnětné, otevřené a k zamyšlení vedoucí. Dvacet šest krátkých úvah z pera filosofujícího esejisty a literáta, který publikoval výhradně na alternativních webech…
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

20. dubna 1889 se v rakouském Braunau nad Innem narodil německý voják, umělec a politik Adolf Hitler. Národněsocialistické hnutí dovedl až k absolutní moci v Německu, jehož byl od roku 1933 až do své smrti kancléřem a Vůdcem. Po válce se stal negativním  pólem morálního systému, jakousi liberální náhražkou křesťanského Ďábla.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív