Categorized | Politika, Zprávy ze světa

O mýtu americké „kultury násilí“

Seung-Hui ChoAutor: Daniel Greenfield

Žádný z pěti nejhorších střeleckých masakrů na světě nebyl spáchán Američanem

V dnešních dnech si nemůžete zapnout ve Spojených státech televizi bez toho, abyste nebyli nuceni poslouchat dalšího škorobeného komentátora mluvícího o „kultuře násilí“ v Americe. Michael Moore se díky tomu stal i slavným, když zneužil  masakr na střední škole v Columbine a lhal o něm.

Diskusní téma je vždy předem stanovené. Američané vlastní přiliš mnoho zbraní. A naše kultura vlastnění zbraní vede ke střeleckým masakrům. Avšak fakta hovoří jinou řečí.

Z pěti nejhorších střeleckých masakrů se jen jeden se odehrál ve Spojených státech. Žádný nebyl spáchán Američanem. Největší masakr byl spáchán Andersem Breivikem v zemi, která má jedny z nejpřísnějších zákonů na kontrolu zbraní na světě. Druhý byl spáchán jihokorejským policistou, který zabil 57 lidí. Za masakr na kampusu Virginia Polytechnic Institute and State University v Blacksburgu ve Virginii byl zodpovědný rovněž Jihokorejec.


Třetí největší univerzitní masakr ve Spojených státech byl opět dílem Jihokorejce, jménem One L. Goh, což činí Jihokorejce zodpovědné za dva nejhorší masakry na univerzitách v USA. A to nezmiňujeme střelbu v korejské sauně Su-Jung v Atlantě, kdy střelec původem z … Jižní Koreje, zavraždil 5 lidí.

Není zde nikdo, kdo by kvůli těmto faktům mluvil o kultuře násilí v Jižní Koreji, protože by to byla evidentní hloupost. Stejně tak hloupé je mluvit o americké kultuře násilí, když se Američané v první pětce nejhorších masakrů ani neobjevili. Z těchto pěti masakrů byli ve dvou případech pachateli Asiaté, třetí byl Afrikánec. Pouze dva byly spáchány bělochy. Dalším na seznamu je Hispánec (Latino). Žádný nebyl spáchán Američanem. Dva z vrahů byli policisté, William Unek z Belgického Konga a Woo Bum-Kon z Jižní Koreje.

Nejhorší střelecké masakry se udály v Japonsku, Kolumbii, Belgickém Kongu, Jižní Koreji, Norsku a Austrálii, spolu se Spojenými státy. Jediná věc, která byla společná všem střelcům byla duševní choroba. V mnoha případech zde byly předchozí varovné signály. Martin Bryant v Austrálii dokonce řekl svému psychiatrovi, že chce jít ven a střílet lidi. Což poté učinil.

Mezi nejhorší střelecké masakry v posledních letech ve Spojených státech, kromě činů lunatiků jako James Holmes (Batman killer) a Adam Lanza, zde máme Jiverly Wonga, přistěhovalce vietnamsko-čínského původu a Nidala Hasana, islamistického teroristu, který během masakru ve Fort Hood zastřelil 13 lidí.

Z pěti největších střeleckých masakrů ve Spojených státech během posledních 5 let, byly pouze tři spáchány Američany, z toho jen dva bílými Američany. Žádný z těchto bílých Američanů nezapadá do „profilu“ takzvané americké kultury zbraní. Oba byli problémoví a duševně nemocní samotáři.

Problémem tedy nikdy nebyl tradiční americký vlastník střelných zbraní. A bez ohledu na to, jak se o tom v televizi žvaní, stále není.

Článek Daniela Greenfielda „None of the 5 Worst Shooting Rampages Were Carried Out By An American“ byl převzat ze stránek FrontPage Magazine.

2 Responses to “O mýtu americké „kultury násilí“”

  1. Redakce napsal:

    Nikde neoperujeme s termínem „pravý Američan“ nebo „pravý obyvatel“ – narozdíl od vás. Pokud aplikujeme vaši logiku na Evropu, kdo je potom podle vás „pravý obyvatel“ na tomto kontinentě?

  2. Yakuza napsal:

    Takové články mě vždy pobaví. Nikoho nezajímá že ti vrahové byli korejského původu. Platí na ně to samé jako na bělochy pokud se narodili v USA jsou tudíž Američané. Nebo si snad myslíte, že praví Američan je pouze běloch? Nechtějte mě rozesmát. Praví obyvatelé jsou a navždy budou Indiáni. Je mě z té namixované USA verbeže na zvracení a hlavně z bělochu kteří káží vodu, ale pijí víno.

Trackbacks/Pingbacks


Oswald Spengler – Myšlenky PRÁVĚ VYŠLO!

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Radim Lhoták – Zpěvy nemilosti

Radim Lhoták - Zpěvy nemilosti***
„Zpěvy nemilosti“ jsou literární miniatury odrážející společenské fenomény doby. Jak už se ale dá očekávat, píše-li je Radim Lhoták, budou kontroverzní, provokativní, břitké, přitom však podnětné, otevřené a k zamyšlení vedoucí. Dvacet šest krátkých úvah z pera filosofujícího esejisty a literáta, který publikoval výhradně na alternativních webech…
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív