Categorized | Zprávy ze světa

Petr Nečas: Problém ilegálního přistěhovalectví do České republiky byl vyřešen

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0

Israeli immigration officers escort an African migrant carrying luggage in south Tel Aviv June 13, 2012. (Photo: Reuters)“Předseda vlády Petr Nečas prohlásil na nedávném výročním setkání, že problém ilegálního přistěhovalectví do České republiky byl vyřešen. V letošním roce se podařilo překročit hranice České republiky jen několika tuctům ilegálních přistěhovalců a v této souvislosti premiér Nečas poukázal na fakt, že se jeho vládě podařilo zastavit nejen ilegální přistěhovalectví do země, ale i obchod s lidmi.

Obchod s lidmi, mučení lidí a vraždy dětí byly jevy spojené s průvodem ilegálních přistěhovalců, který přicházel do země,” dodal Nečas.

Říkáte si, že je to příliš dobré, aby to bylo pravdivé? Nebo jde o další neofašistickou provokaci?

Dovolili jsme si trochu zaimprovizovat. Skutečným řečníkem byl izraelský ministerský předseda Benjamin Netanjahu. Naším cílem bylo ukázat české vládě, že když se chce, tak to jde. Pokud je vůle zavřít hranice (včetně odpovídajícíh legislativních opatření), tak je možné ilegální přistěhovalectví, včetně negativních jevů s ním spojených, omezit na minimum.

Zde je původnízpráva izraelských zpravodajských stránek Arutz Sheva v plném znění:

Na výročním setkání, které se zabývalo možnosti zastavení obchodu s lidmi, prohlásil izraelský ministerský předseda Benjamin Netanjahu že problém ilegálního přistěhovalectví “byl vyřešen.” Poté, co se podařilo v nedávných měsicích dostat do země jen několika tuctům ilegálů, Netanjahu řekl, že se jeho vládě podařilo zastavit ilegální přistěhovalectví a společně s ním i obchodu s lidmi.

“Obchod s lidmi, mučení lidí a vraždy dětí byly jevy spojené s průvodem ilegálních přistěhovalců, který přicházel do země. Od chvíle, kdy se nám podařilo tento přiliv utěsnit, s cílem zabránit ilegální pracovní síle vstupu do země, jsme byli schopni zastavit i tyto jevy.”

“Před rokem zde byly tisíce přistěhovalců, kteří sem přicházeli a jejich počet se zvyšoval. Posílili jsme ostrahu našich hranic, což mělo za následek, že minulý měsíc se podařilo do země přijít jen čtyřiceti ilegálům, z nichž se žádnému nepodařilo dostat některého z našich měst. Zastavili jsme ilegální přechody hranic, s nimi i obchod s lidmi a kriminalitu s ním spojenou,” řekl Netanjahu.

Netanjahu dodal, že Izrael urazil dlouhou cestu v oblasti boje s obchodem s lidmi. “Poprvé se Izrael objevil na čelním místě v seznamu zemí bojujících proti obchodu s lidmi, který vypracovalo Ministerstvo zahraniční Spojených států. A vůbec poprvé se v roce 2012 podle údajů amerického ministerstva nepodařilo do země propašovat žádnou oběť obchodu s lidmi. Jak praví Talmud (Mišna, Sanhedrin 4:5) “Kdo zachrání jeden lidský život, zachrání celý svět,” dodal Netanjahu. “A my jsme zachránili mnoho světů.”

Článek Davida Leva: “PM: Illegal Immigration, Human Trafficking Things of the Past” byl převzat ze stránek Arutz Sheva.

Víte, že…

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Markus Willinger – Generace identity

Guillaume Faye – Proč bojujeme (dotisk)

Guillaume Faye - Proč bojujeme
K objednání zde! ČR: Knihytisky, Náš směr SLOVENSKO: Protiprúdu

Myšlenka dne

„Moderní svět je špatný, protože je civilizovaný. Moderní filosofové tvrdí, že se jim nelíbí věčný trest na onom světě. Můžou být spokojeni. Stvořili věčný trest už zde, na tomto světě. Škvařit se navěky v pekle je samo o sobě dost zlé, ale octnout se v pekle na mírném ohni a ještě muset uznat, že teplota je snesitelná – to je přímo nesnesitelné.“ – G. K. Chesterton

Tweets

Archív