Categorized | Kultura, Politika

Program nacionálního hnutí – cesta k Novému řádu, část 3

Herbert Schweiger

Herbert Schweiger

Autor: Herbert Schweiger

„Neomezený růst“ je založen na přeludu a lichvě. Systém je tak v naprostém područí finančního kapitálu, který sleduje výhradně své zájmy. Výsledek: nejdokonalejší vykořisťovací mašinérie všech dob, vítězství 19. století! Schweiger svou revolučně-konzervativní směrnicí ukazuje k „novému řádu“, v němž by hospodářství opět ovládl zdravý (selský) rozum a místo kupecké a lichvářské snahy po zisku nastoupila státnická odpovědnost…

VIII Selství a kultura

Vyznání:

Hlásíme se k jednomu z poznatků zákonů života v souladu s pojetím dějin a světa, ke kultuře a způsobu žití, které jsou zakořeněny v našem národě a původně vyrůstaly ze síly selství.

Požadavek:

1. Zajištění potravin z vlastní půdy musí být pro politiku nejsvrchovanějším přikázáním.
2. Ozdravení a upevnění selského stavu je jedinou zárukou zachování národa od základu: dědictví a země [Erbe u. Erde] jsou jednotou.
3. Podpora přesídlení částí národa z městských a průmyslových aglomerací do venkovských oblastí má velký význam pro dosažení mravně-duchovní harmonie.
4. Boj proti falšování německé historie! Národ, který se nehlásí ke své historii, se sám připravuje o sílu do budoucna.
5. Skončit s rozkladem mravu, umění a pořádku podporovaným z veřejných prostředků.


IX Svoboda pro kulturně tvůrčí výkon

Vyznání:

Svoboda svědomí a náboženství, spravedlivý stát a sebeurčení národa jsou nejdůležitějšími nosnými sloupy státního uspořádání. Svoboda jednotlivce sahá tak daleko, aby nebyla ohrožena svoboda bližního.

Podpora:

1. Zavedení prezidentské demokracie, v níž se slučují princip výběru a odpovědnosti. Životní zájmy národa stojí nad stranami a stavy.
2. Obce prostřednictvím nominování vybraných mužů musejí obdržet větší vliv na zemskou a spolkovou politiku.
3. Politikův ideál musí znít: Sloužím národní pospolitosti!

X Bezpečnostní politika a vojenství

Vyznání:

Vojenská služba je čestnou službou pro národ a domovinu.

Požadavek:

1. Znevažování vojáka musí být ihned ukončeno.
2. Odmítání vojenské služby pomocí civilní služby neexistuje.
3. Vojenské tradice jako čest, věrnost, splnění povinnosti musejí být vodítkem pro vojenskou výchovu.
4. Nejsvrchovanější přikázání spočívá v tom, že německý voják smí být nasazen jen za bezpečnost vlastního národa a Evropy.

„Svoboda a bezpečnost Evropy se odvíjejí od osy Paříž-Berlín-Moskva!“

Poznámka DP: Podstatnou část Schweigerovy knížky Deutschlands neue Idee: Nationales Manifest für Deutschland und Europa (2004) pak tvoří rozvedení a precizování jednotlivých bodů zde uveřejněného akčního programu. Úplný její překlad připravujeme pro edici Orientace na webových stránkách Tradice budoucnosti. Bude-li zájem, vyjde text v omezeném nákladu také „samizdatovým“ tiskem, podobně tomu bylo u většiny titulů z této řady.

Jak potěšeně konstatoval Pierre Krebs ze Semináře Thule, Schweiger přišel s koncepcí, která v podstatě odpovídá té Fayeho z Proč bojujeme.

Sám Schweiger ji v citacích opírá mj. o tyto autority: John R. Baker (Race), Irenäus Eibl-Eibesfeldt (č. Člověk – bytost v sázce), Helmut Creutz (Das Geld-Syndrom), Samuel P. Huntington (č. Střet civilizací), Konrad Lorenz (č. Takzvané zlo; 8 smrtelných hříchů), Ernst Mayr (č. Co je evoluce) a samozřejmě – Friedrich Nietzsche (Sämtliche Werke).

Carl Schmitt: Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958

Glossarium - Záznamy z let 1947 až 1958***
Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958
***
U nakladatelství Academia právě vyšlo bezmála tisíci stránkové Glossarium Carla Schmitta s jeho sešitovými záznamy z let 1947 až 1958.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Martin Heidegger – Úvahy II–VI Černé sešity 1931–1938

Úvahy II–VI (Černé sešity 1931–1938)***
Černé sešity 1931–1938
***
Od roku 1931 do začátku 70. let si Martin Heidegger zaznamenával své myšlenky do sešitů vázaných v černém voskovaném plátně. Záznamy nejsou datovány, ale představují svérázný myslitelský deník, který nechává čtenáře nahlédnout hluboko do autorovy mysli, ať už jde o jeho filosofické dílo, či o to, jak si představoval obrodu Německa nacionálním socialismem po 1. světové válce a jak byly jeho představy faktickým vývojem zklamávány. V rámci obsáhlého Heideggerova díla, které sám na sklonku života uspořádal a rovněž určil, v jakém pořadí mají jednotlivé svazky vycházet, bylo 34 „černých sešitů“ zařazeno až na úplný konec jako svazky 94–102. První sešit (Úvahy I) se nedochoval. Až do zveřejnění v předchozím desetiletí nesměli mít k těmto zápiskům přístup ani specializovaní badatelé.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Ladislava Chateau – Bylo jich pět …: Kolaborace, trest a rozpory

Ladislava Chateau - Bylo jich pět ...: Kolaborace, trest a rozpory***
Bylo jich pět – Robert Brasillach, Marcel Jouhandeau, Ramon Fernandez, Jacques Chardonne a Pierre Drieu La Rochelle
***
Soubor pěti profilů významných francouzských spisovatelů, kteří přijali v letech 1941 a 1942 pozvání do Výmaru na spisovatelské kongresy pod taktovkou nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

À propos

„Potřebujeme třetí obraz člověka a života. Odmítnout dnes Washington a Moskvu neznamená jen politickou, ale také morální volbu: znamená odmítnutí amerických měst i komunistických koncentráků. Oba vzorce industriálního gigantismu budí vnější zdání moci, ale ve skutečnosti se ženou do propasti. Oba systémy jsou redukovány na to, že slepě následují požadavky monstrózního růstu. Nechaly kolem sebe šířit potopu a ženou se řekou, z níž už nějakou dobu není vidět břeh. Posláním Evropy je vybudovat hráze, které mohou tlumit konzumní společnost. Při absenci Boha musíme ustanovit moc, která stojí nad impériem moderního světa a nad říší kapitálu i účetních rozvah.“

Maurice Bardèche

Archív