Rabín Dov Lior: Teroristické útoky v Paříži jsou odplatou za holocaust

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0
„Řeči o humanitářství a ohledech neznamenají v porovnání se záchranou našich bratří na jihu a napříč Izraelem a obnovou míru v naší zemi vůbec nic.“ Dov Lior

„Řeči o humanitářství a ohledech neznamenají v porovnání se záchranou našich bratří na jihu a napříč Izraelem a obnovou míru v naší zemi vůbec nic.“ Dov Lior

Přední sionistický duchovní z židovské osady na Západním břehu v sobotu v průběhu pohřbu izraelského otce se synem – které zastřelili palestinští teroristé – prohlásil, že pařížské útoky byly s ohledem na to, co Evropané „udělali našim lidem před 70 lety,“ zasloužené.

O výroku vrchního rabína izraelské osady Kirjat Arba Dova Liora jako první informovala zpravodajská agentura Walla!

„Hříšníci v krví nasáklé Evropě si to zaslouží za to, co před 70 lety udělali našim lidem,“ řekl Lior.

Kontroverzní rabín se už v minulosti pochvalně vyjádřil o knize „Králova tóra“ z roku 2009, jejímž spoluautorem byl známý představitel radikálních osadníků rabín Jicchak Šapira, a která připouští ve válce i zabíjení nežidovských civilistů.


Když byl kvůli možnému podněcování k násilí předvolán policií k podání vysvětlení, odmítl se dostavit se slovy, že Tóra nepodléhá policejní pravomoci. Následně byl zatčen a vyslechnut, žádné obvinění však vzneseno nebylo.

Loni zveřejnil Lior dopis, podle něhož židovský zákon povoluje zničení celého Pásma Gazy za účelem dosažení míru na jihu země.

Lior prohlásil, že byl dotázán, zda židovský zákon dovoluje ublížit civilnímu obyvatelstvu, které přímo není spojené s bojovníky.

Napřed citoval názor proslulého rabína ze 16. století, Pražského Maharala, který napsal, že napadený národ může vést proti útočníkovi nelítostnou válku, a že nemusí brát ohledy na bezpečnost lidí osobně se účastnících nepřátelských akcí.

Lior přidal tuto interpretaci: „V čase války smí napadený národ potrestat nepřátelské obyvatelstvo, jak pokládá za vhodné, tedy např. odříznutím zásobování či elektřiny, stejně jako bombardováním celé oblasti podle úsudku ministra obrany; nemusí zbytečně ohrožovat vlastní vojáky a místo toho podniknout drtivá opatření k vyhlazení nepřítele.“

K nepřátelským akcím proti Hamásu rabín dále řekl: „Co se Gazy týče, mohl by ministr obrany dokonce nařídit zničení celého Pásma, aby jih už dál netrpěl a aby se předešlo dalším újmám našeho lidu, který už tolik vytrpěl z rukou okolních nepřátel.“

A uzavřel: „Řeči o humanitářství a ohledech neznamenají v porovnání se záchranou našich bratří na jihu a napříč Izraelem a obnovou míru v naší zemi vůbec nic.“

Zdroj: Far-right settler rabbi: Paris attacks are payback for the Holocaust, The Jerusalem Post 15. listopadu 2015.

One Response to “Rabín Dov Lior: Teroristické útoky v Paříži jsou odplatou za holocaust”

Trackbacks/Pingbacks


Víte, že…

  • 20. února 1930 se v Bristolu narodil britský psycholog, známý především díky svým pracím týkajícím se výzkumu lidské inteligence Richard Lynn. Je autorem nebo spoluautorem jedenácti knih a mnoha článků, ve kterých se zabývá především rozdíly mezi rasami v inteligenci, eugenikou a dysgenikou, asi nejznámnější z nich je IQ and the Wealth of Nations (IQ a bohatství národů), z roku 2002.

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Giorgio Locchi – Podstata fašismu (druhé opravené vydání)

Giorgio Locchi - Podstata fašismu
K objednání zde!
METANOIA

Goodreads – knižní tipy

Myšlenka dne

„Ať však jde o prvek náhody, či o poměření hodnoty, tíhnou všechny hry ku stavu válečnému, poněvadž právě ve válce předmět sázky pohltí hru, pozře hráče, stráví vše…. Taková jest podstata války, při níž leží v sázce zároveň hra, pravomoc i ospravedlnění. Z tohoto hlediska je válka nejpřesnějším druhem věštby. Jde totiž o zkoušku vůle jednoho a zkoušku vůle druhého v rámci vůle vyšší, kterážto musí, jelikož obě vůle váže, nutně dospět k výběru. Válka je nejvyšší hrou, poněvadž válka vposledku vnucuje jednotu bytí. Válka je bůh.“ Cormac McCarthy: Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, Argo, Praha 2009.

Tweets

Archív