Maďarsko nabízí 10 milionů forintů manželským párům, které slíbí zplodit tři děti

Share on Facebook13Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0
Nikomu v Maďarsku chybět nebudete...

Nikomu v Maďarsku chybět nebudete…

[Maďarská] vláda poskytne nevratnou půjčku na koupi bydlení ve výši 10 milionů forintů (ekvivalent cca 830 000,- Kč, pozn. DP) mladým párům, které se závaží zplodit v průběhu deseti let tři děti, oznámil na společné tiskové konferenci s mluvčím vlády Zoltánem Kovácsem vedoucí premiérské kanceláře János Lázár.

Lázár novinářům řekl: „V rámci rozšiřování podpory prvního samostatného bydlení rodin mohou návdavkem k nevratné pomoci rodiny, které přislíbí zplodit tři děti, získat také další 10 milionovou půjčku na 25 let s garantovanou mírou úročení ne vyšší než 3%.

K co nejpohodlnějšímu zabydlení se v prvním domově se u manželských párů se dvěmi dětmi pomoc po koupi navýší na 2,6 milionů forintů, dodal.

Ministr také řekl, že lidí, kteří o příspěvek na první rodinné bydlení nebo jiné podobné dávky zažádali už dříve, se mohou přihlásit o pomoc ve výši snížené o už obdržené peníze. Dosud nebylo pevně určeno, jakým způsobem budou pomoc splácet páry neschopné splnit svůj závazek.


Novinářům dále řekl, že při koupi nového bydlení došlo ke zrušení horní hranice výměry nemovitosti jako jedné z podmínek pro přiznání nároku na dávku – dokonce i v případě jediného dítěte. Horní věková hranice zůstává na 40 letech.

Lázár zopakoval, že daň z přidané hodnoty u nového bydlení se od 1. ledna [2016] sníží z 27 na 5% u bytů do celkové výměry 150m2 a rodinných domů do 300m2. Vláda navíc posílila účinnost tohoto opatření dodatkem, že od 1. ledna bude možné uplatnit v případě svépomocně financovaných stavebních projektů slevu na DPH až do výše 5 milionů forintů.

Dále zdůraznil, že stavební řízení se u obytných budov s plochou pod 300m2 zjednoduší na prostou ohlašovací povinnost. V lednu 2016 bude dokončena i další související stavební reforma – v jejím rámci bude stanoven podobný zjednodušený postup i pro vymezený podíl nově stavěných bytových domů.

Navíc dojde i k vytvoření celostátního katalogu modelových staveb pro konkrétní krajinnou situaci a podmínky, které bude možné v případě rekonstrukce i nových staveb rychle a snadno využít, uzavřel.

Zpráva State to grant HUF 10 million aid to couples agreeing to have three children byla převzata z oficiálních vládních stránek šéfa kabinetu maďarského premiéra Lázára Jánose.

3 komentáře to “Maďarsko nabízí 10 milionů forintů manželským párům, které slíbí zplodit tři děti”

  1. Pavel Herman napsal:

    Je to nedořešený, protože by se tam měl řešit i počet odpracovaných let, aby to nezneužívali různí asociálové ;-)

  2. bubenda napsal:

    Herman: je to půjčka, bez práce ji těžko splatíte

  3. czaki napsal:

    Velmi dobry napad, dakedy davno sme nieco podobne mali aj my tu na Slovensku. Inac je tam podmienka, ze clovek musi pracovat. Tym padom asocialov sa to netyka :).

Trackbacks/Pingbacks


Víte, že…

  • 20. února 1930 se v Bristolu narodil britský psycholog, známý především díky svým pracím týkajícím se výzkumu lidské inteligence Richard Lynn. Je autorem nebo spoluautorem jedenácti knih a mnoha článků, ve kterých se zabývá především rozdíly mezi rasami v inteligenci, eugenikou a dysgenikou, asi nejznámnější z nich je IQ and the Wealth of Nations (IQ a bohatství národů), z roku 2002.

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Giorgio Locchi – Podstata fašismu (druhé opravené vydání)

Giorgio Locchi - Podstata fašismu
K objednání zde!
METANOIA

Goodreads – knižní tipy

Myšlenka dne

„Ať však jde o prvek náhody, či o poměření hodnoty, tíhnou všechny hry ku stavu válečnému, poněvadž právě ve válce předmět sázky pohltí hru, pozře hráče, stráví vše…. Taková jest podstata války, při níž leží v sázce zároveň hra, pravomoc i ospravedlnění. Z tohoto hlediska je válka nejpřesnějším druhem věštby. Jde totiž o zkoušku vůle jednoho a zkoušku vůle druhého v rámci vůle vyšší, kterážto musí, jelikož obě vůle váže, nutně dospět k výběru. Válka je nejvyšší hrou, poněvadž válka vposledku vnucuje jednotu bytí. Válka je bůh.“ Cormac McCarthy: Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, Argo, Praha 2009.

Tweets

Archív