Maďarsko nabízí 10 milionů forintů manželským párům, které slíbí zplodit tři děti

Share on Facebook12Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0
Nikomu v Maďarsku chybět nebudete...

Nikomu v Maďarsku chybět nebudete…

[Maďarská] vláda poskytne nevratnou půjčku na koupi bydlení ve výši 10 milionů forintů (ekvivalent cca 830 000,- Kč, pozn. DP) mladým párům, které se závaží zplodit v průběhu deseti let tři děti, oznámil na společné tiskové konferenci s mluvčím vlády Zoltánem Kovácsem vedoucí premiérské kanceláře János Lázár.

Lázár novinářům řekl: „V rámci rozšiřování podpory prvního samostatného bydlení rodin mohou návdavkem k nevratné pomoci rodiny, které přislíbí zplodit tři děti, získat také další 10 milionovou půjčku na 25 let s garantovanou mírou úročení ne vyšší než 3%.

K co nejpohodlnějšímu zabydlení se v prvním domově se u manželských párů se dvěmi dětmi pomoc po koupi navýší na 2,6 milionů forintů, dodal.

Ministr také řekl, že lidí, kteří o příspěvek na první rodinné bydlení nebo jiné podobné dávky zažádali už dříve, se mohou přihlásit o pomoc ve výši snížené o už obdržené peníze. Dosud nebylo pevně určeno, jakým způsobem budou pomoc splácet páry neschopné splnit svůj závazek.


Novinářům dále řekl, že při koupi nového bydlení došlo ke zrušení horní hranice výměry nemovitosti jako jedné z podmínek pro přiznání nároku na dávku – dokonce i v případě jediného dítěte. Horní věková hranice zůstává na 40 letech.

Lázár zopakoval, že daň z přidané hodnoty u nového bydlení se od 1. ledna [2016] sníží z 27 na 5% u bytů do celkové výměry 150m2 a rodinných domů do 300m2. Vláda navíc posílila účinnost tohoto opatření dodatkem, že od 1. ledna bude možné uplatnit v případě svépomocně financovaných stavebních projektů slevu na DPH až do výše 5 milionů forintů.

Dále zdůraznil, že stavební řízení se u obytných budov s plochou pod 300m2 zjednoduší na prostou ohlašovací povinnost. V lednu 2016 bude dokončena i další související stavební reforma – v jejím rámci bude stanoven podobný zjednodušený postup i pro vymezený podíl nově stavěných bytových domů.

Navíc dojde i k vytvoření celostátního katalogu modelových staveb pro konkrétní krajinnou situaci a podmínky, které bude možné v případě rekonstrukce i nových staveb rychle a snadno využít, uzavřel.

Zpráva State to grant HUF 10 million aid to couples agreeing to have three children byla převzata z oficiálních vládních stránek šéfa kabinetu maďarského premiéra Lázára Jánose.

3 komentáře to “Maďarsko nabízí 10 milionů forintů manželským párům, které slíbí zplodit tři děti”

  1. Pavel Herman napsal:

    Je to nedořešený, protože by se tam měl řešit i počet odpracovaných let, aby to nezneužívali různí asociálové ;-)

  2. bubenda napsal:

    Herman: je to půjčka, bez práce ji těžko splatíte

  3. czaki napsal:

    Velmi dobry napad, dakedy davno sme nieco podobne mali aj my tu na Slovensku. Inac je tam podmienka, ze clovek musi pracovat. Tym padom asocialov sa to netyka :).

Trackbacks/Pingbacks


Víte, že…

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Markus Willinger – Generace identity

Guillaume Faye – Proč bojujeme (dotisk)

Guillaume Faye - Proč bojujeme
K objednání zde! ČR: Knihytisky, Náš směr SLOVENSKO: Protiprúdu

Video

Myšlenka dne

„Duch váš ztratil už i schopnost mužné slovo jen vyslechnout! Bylo možno po ‚Písních otroka‘ zaznamenat nejmenší zvolnění pohybu vašeho po šikmé ploše dolů do otrockého ducha? …

Otroci, slovům a důvodům nejsou už hlavy vaše přístupny, ale ranám osudu budou přece ještě! Jen těžký náraz utrpení může vás ještě vzpružit a zachránit. Ano, národe, ty můj milý, nezdárný kluku! Čeho potřebuješ je bití, čím větší, tím lepší, až krev bude z tebe stříkat! Je to tvé primum necessarium, to ti musí každý přítel tvůj z plna srdce přát!“ – Ladislav Klíma

Tweets

Archív