Kdo nás to straší CZEXITem?

Bohuslav Sobotka

Působení politiků jako Sobotka nebo Kalousek je pro český národ učiněná katastrofa.

Autor: Jan Čech

Není pochyb o tom, že pro vystoupení České republiky z Evropské unie a z NATO je dnes téměř každý, kdo má širší přehled o světovém dění a o úloze EU a NATO v něm. Pokud má opačný názor, jedná se buď o prospěcháře nebo politika napojeného na penězovody z EU či nadnárodní mocenské struktury. Nebudu zde uvádět všechny důvody, proč je EU pro náš národ pohroma. V nezávislých médiích jich lze najít dost a dost, od koloniálního vykořisťování národní ekonomiky cizími bankami a korporacemi po řízený sociální a morální rozklad celé společnosti.

Přesto se politici usazení v naší vládě mohou přetrhnout, aby zabrzdili a podrazili vlastenecké odhodlání Čechů vystoupit z EU poté, co nacházejí oporu v BREXITu. Nejagilnější v tomto bohapustém snažení je premiér Bohuslav Sobotka. Podle jeho vyjádření by se v České republice odchodem z EU zhroutilo úplně všechno. Vystoupení z NATO si ani raději nechce představovat.


Jakže, bez protektorátní vlády z Bruselu by v Českých zemích nastal chaos, všeobecný úpadek a bezvládí? To ovšem znamená, že současné vládní garnitury samostatně nevládnou a bez bruselské vrchnosti ani žádné smysluplné vlády nejsou schopny. To je bezesporu pravda uvážíme-li, že již před naším vstupem do EU se titíž politici řídili instrukcemi západních mocností a jejich tajných služeb. Již tehdy pro ně výprodej české země západnímu kapitálu a západní normy právního státu a liberální politiky byly jedinou svátostí, na níž vše stojí a zároveň také padá.

Z toho plyne poučení, že pokud má být CZEXIT úspěšný, náš národ se musí rozloučit se všemi parlamentními stranami a politiky, kteří celá ta léta určovali směr české politiky. Působení politiků jako Sobotka nebo Kalousek je pro český národ učiněná katastrofa. V případě Kalouska je nepochopitelné, že takový příkladný defraudant, kolaborant a zrádce ještě není za mřížemi.

Totéž ovšem platí i o stranách nových, které na EU vybudovaly svoji existenci a v samém počátku neměly ve svém programu vystoupení z EU a z NATO. Celé jejich snažení má totiž jediný cíl: upevnit liberálně ekonomický a politický systém EU, z něhož jejich lídři získali bohatství a moc. Příkladem je Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Hnutí ANO nás sice nestraší tragickými důsledky CZEXITu, zato tvrdí, že vystoupení z EU by pro nás bylo nevýhodné, protože bychom přišli o evropské dotace a o možnost volně cestovat po Evropě. Jaká zpozdilá vypočítavost!

Neméně nejapné argumenty můžeme číst a slyšet od prominentních publicistů a novinářů. Ti se nám snaží namluvit, že nelze připustit referendum o CZEXITu, protože většinový lid nemá dosti informací a znalostí, podle nichž by se mohl kvalifikovaně rozhodnout. Patrně sami žijí v nějakém uzavřeném skleníku, kam nepronikne ani závan pravdivé informace. Spíše ale jsou placeni za to, aby lhali, jako když tiskne. 50 tisíc Kč za krátký sloupek zaslaný do novin už jistě stojí za to, aby člověk zapřel nos mezi očima.

Neméně odstrašující a stupidní jsou i postbrexitová prohlášení západních unijních lídrů. Podle některých z nich je dokonce na čase omezit volební právo těm lidovým kruhům, které v referendu hlasovaly pro BREXIT. Jde údajně o staré lidi a důchodce, kteří nechápou potřeby doby a kazí to mladým a moderní propagandou vymytým mozkům. Vskutku, je na čase začít se bavit o omezeném volebním právu, aby se k moci konečně dostali ti nejlepší, nejmoudřejší a nejnadanější z nás. O takové volbě by proto měli hlasovat pouze vážení a zkušení muži starší 40 ti let. K tomu dobří rodáci a příslušníci stavů, jež přispívají významným dílem do společného koše.

Psáno pro Délský potápěč.

Carl Schmitt: Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958

Glossarium - Záznamy z let 1947 až 1958***
Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958
***
U nakladatelství Academia právě vyšlo bezmála tisíci stránkové Glossarium Carla Schmitta s jeho sešitovými záznamy z let 1947 až 1958.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Martin Heidegger – Úvahy II–VI Černé sešity 1931–1938

Úvahy II–VI (Černé sešity 1931–1938)***
Černé sešity 1931–1938
***
Od roku 1931 do začátku 70. let si Martin Heidegger zaznamenával své myšlenky do sešitů vázaných v černém voskovaném plátně. Záznamy nejsou datovány, ale představují svérázný myslitelský deník, který nechává čtenáře nahlédnout hluboko do autorovy mysli, ať už jde o jeho filosofické dílo, či o to, jak si představoval obrodu Německa nacionálním socialismem po 1. světové válce a jak byly jeho představy faktickým vývojem zklamávány. V rámci obsáhlého Heideggerova díla, které sám na sklonku života uspořádal a rovněž určil, v jakém pořadí mají jednotlivé svazky vycházet, bylo 34 „černých sešitů“ zařazeno až na úplný konec jako svazky 94–102. První sešit (Úvahy I) se nedochoval. Až do zveřejnění v předchozím desetiletí nesměli mít k těmto zápiskům přístup ani specializovaní badatelé.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Ladislava Chateau – Bylo jich pět …: Kolaborace, trest a rozpory

Ladislava Chateau - Bylo jich pět ...: Kolaborace, trest a rozpory***
Bylo jich pět – Robert Brasillach, Marcel Jouhandeau, Ramon Fernandez, Jacques Chardonne a Pierre Drieu La Rochelle
***
Soubor pěti profilů významných francouzských spisovatelů, kteří přijali v letech 1941 a 1942 pozvání do Výmaru na spisovatelské kongresy pod taktovkou nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Víte, že…

29. března 1895 se v Heidelbergu narodil německý spisovatel, filozof, publicista, entomolog a veterán obou světových válek Ernst Jünger. Jako mladý se proslavil svým válečným románem V ocelových bouřích, ve výmarské éře se řadil k předním postavám tzv. konzervativní revoluce. Odmítl přímou spolupráci s národně socialistickým režimem, po válce se pak z politické arény stáhl úplně, i tak však výrazně ovlivnil některé proudy pravicového myšlení, a po zbytek svého dlouhého života se věnoval literární tvorbě.
29. března 2012 zemřel na selhání srdce ve věku pouhých nedožitých 50 let pravicový anglický intelektuál, politik, spisovatel a brilantní řečník Jonathan Bowden, od 90. let aktivní nejprve v Konzervativní straně, následně v řadách BNP i různých menších uskupení.

À propos

„Potřebujeme třetí obraz člověka a života. Odmítnout dnes Washington a Moskvu neznamená jen politickou, ale také morální volbu: znamená odmítnutí amerických měst i komunistických koncentráků. Oba vzorce industriálního gigantismu budí vnější zdání moci, ale ve skutečnosti se ženou do propasti. Oba systémy jsou redukovány na to, že slepě následují požadavky monstrózního růstu. Nechaly kolem sebe šířit potopu a ženou se řekou, z níž už nějakou dobu není vidět břeh. Posláním Evropy je vybudovat hráze, které mohou tlumit konzumní společnost. Při absenci Boha musíme ustanovit moc, která stojí nad impériem moderního světa a nad říší kapitálu i účetních rozvah.“

Maurice Bardèche

Archív