Categorized | Ekonomie, Politika

Počátek Trumpovy éry byl jen planou nadějí

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0

Autor: Kai Murros

Hospodářskou politiku bude diktovat korporátní Amerika – na prodej tak bude v podstatě všechno. Přijdou daňové úlevy pro bohaté, osekávání aparátu federální vlády – co zbude, bude zprivatizováno a sloučeno s korporátní Amerikou (což bude v širším časovém horizontu pozitivní, protože jediným způsobem jak toto monstrum porazit, je aby začalo požírat samo sebe). Američanům tak drahé občanské svobody převezme kapitalistický moloch – pochopitelně potichu a bez odporu… Koneckonců – co je dobré pro byznys, je dobré i pro Ameriku.

USA stojí a padají s kapitalismem. Převzetí korporátním světem je nedílnou součástí smrtelných křečí USA. Ameriku nemůže nikdo porazit, to dokáže jen Amerika samotná – a právě tak se také stane.

Přijdou nevýznamná, symbolická vítězství pro „konzervativce“ v morálních otázkách a přijdou také hurávlastenecká válečná dobrodružství za hranicemi – tyto války Trumpovi pomohou vydobýt si lásku a uznání nejen liberálních médií, ale bohužel také chudších bělochů. Válka je všechno, čeho se od Trumpa tato skupina dočká, přijme to však s uspokojením a ochotně.

Podobně jako Caesar patří i Trump k populárům, ale stejně jako Caesar sám vyšel z patricijské vrstvy a jeho politika tak má posloužit zájmům jeho a dalších patricijů – mimo těch, kteří se mu přímo postaví na odpor. Patricijové ze strany populárů nikdy nechtěli podnikat žádné kroky, kterými by mohli ohrozit své nesmírné bohatství a politický vliv. Nikdy nezamýšleli poskytnout masám více než chléb a hry; proto bylo všechny reformy potřebné k záchraně říše (Řím/USA) zrušeny – což se bude opakovat znovu a znovu.

Možná dojde k obnově části americké infrastruktury, i to ale může být jen na efekt a bez skutečného dopadu na zaměstnanost. Zaráží mě, že Trump namísto expanze rozpočet spíše seškrtává. Peníze na infrastrukturu a bujení amerického vojenskoprůmyslového komplexu jsou tak uvolněny seškrtáním jiných rozpočtových výdajů. Opravdoví velcí populisté a favorité lidu po sobě vždy zanechávají prázdnou pokladnu, obří dluhy a milující národ. Trump se však podle všeho hned od počátku vydal cestou utahování opasků, což značí, že žádným opravdovým populistou vlastně není.

Jedním z nejodpudivějších odkazů Trumpovy vlády bude další vzestup AIPAC do nejvyšších pater politické moci v zemi – možná se to dokonce pokusí úředně posvětit ústavním dodatkem. Boj Kushnera s Bannonem pak jako by vypadl přímo ze stránek Knihy Ester.

Úvaha Kaie Murrose The Dawning of the Trump Era is a False Dawn vyšla na stránkách AltRight.com 21. dubna 2017.

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Markus Willinger – Generace identity

Guillaume Faye – Proč bojujeme (dotisk)

Guillaume Faye - Proč bojujeme
K objednání zde! ČR: Knihytisky, Náš směr SLOVENSKO: Protiprúdu

Myšlenka dne

„Moderní svět je špatný, protože je civilizovaný. Moderní filosofové tvrdí, že se jim nelíbí věčný trest na onom světě. Můžou být spokojeni. Stvořili věčný trest už zde, na tomto světě. Škvařit se navěky v pekle je samo o sobě dost zlé, ale octnout se v pekle na mírném ohni a ještě muset uznat, že teplota je snesitelná – to je přímo nesnesitelné.“ – G. K. Chesterton

Tweets

Archív