Japonsko za rok 2016 přijalo jen 28 uprchlíků a zamítlo 99% žádostí o azyl

Japonsko: „My sami!“

Podle statistiky japonského imigračního úřadu přijala loni tato země jen 28 uprchlíků. 1]

Tvrdý postoj Japonska – jedné z nejbohatších zemí světa – k migraci ostře kontrastuje například s většinou evropských zemí, které každoročně přijímají stovky tisíc lidí.

Japonsko za rok 2016 obdrželo celkem 8193 žádostí uprchlíků o azyl, 2] což znamená, že zamítnuto jich bylo 99%.

V roce 2015 země přijala pouhých 27 uprchlíků.

Japonští představitelé nízký počet brání s tím, že se jedná především o žadatele z Asie, kteří se do Japonska chtějí dostat pouze z ekonomických důvodů.

Japonsko počet žádostí o azyl 2016

Zdroj: Japonské ministerstvo spravedlnosti (v úředních dokumentech v Japonsku používá tradiční japonský kalendář, pozn. DP). Grafika: Financial Times.

„Množství žádosti z oblastí, jež generují vysoké počty uprchlíků, jako Sýrie, Afghánistán a Irák, je nepatrné,“ říká Yasuhiro Hishida, mluvčí Imigračního úřadu.

Zastánci pomoci uprchlíkům v Japonsku však označují tamější mechanismy pro kontrolu migrace za příliš tvrdé, protože úřady požadují důkaz, že život uprchlíka by byl při návratu do vlasti v ohrožení, což často není možné doložit.

Podle statistik zveřejněných loni v únoru se počet obyvatel 127 milionového Japonska poprvé za dobu pořizování přesných záznamů snížil.

V příštích padesáti letech pak má poklesnout asi o třetinu. Za snižující se porodností může podle některých odborníků stát i internetová pornografie.

Podle ministerstva zdravotnictví budou do roku 2065 asi 38% obyvatelstva tvořit lidé starší 60 let, zatímco dětí mladších 14 let bude pouhých 10%.

Poznámky:

1] Aktuální počet přijatých uprchlíků byl 26, dalším dvěma byl přiznán status uprchlíka po jejich odvolání k Imigračnímu úřadu. Mezi nejpočetněji zastoupené národnosti patří: 7 Afghánistán, 4 Etiopie, 3 Eritrea a 2 Bangladéš.

Nádavkem k tomuto počtu, ačkoli jim nebyl přiznán status uprchlíka, pouze povolení k pobytu z humanitárních důvodů, Japonsko přijalo dalších 97 lidí. Mezi nejpočetněji zastoupené národnosti patří: 15 Ukrajina, 10 Irák, 9 Turecko, 9 Pákistán, 9 Srí Lanka. (Zdroj: Heisei 29 Press Release  > About the Number of Recognized Refugees in FY2016 /Preliminary Report/, Imigrační úřad při japonském Ministerstvu spravedlnosti, 10. února 2017).

2] Z celkového počtu 10901 aplikantů (o 3315 /44%/ více oproti roku 2015) obdržel Imigrační úřad 8193 žádostí (o 4295 /110%/ více oproti roku 2015) o status uprchlíka. (Zdroj: Heisei 29 Press Release, MOJ 10. února 2017).

Redakční zpráva Japan Accepted Only 28 Refugees in 2016, Rejected 99% of Asylum Claims vyšla na stránkách Heat Street 9. května 2017.

Carl Schmitt: Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958

Glossarium - Záznamy z let 1947 až 1958***
Glossarium – Záznamy z let 1947 až 1958
***
U nakladatelství Academia právě vyšlo bezmála tisíci stránkové Glossarium Carla Schmitta s jeho sešitovými záznamy z let 1947 až 1958.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Martin Heidegger – Úvahy II–VI Černé sešity 1931–1938

Úvahy II–VI (Černé sešity 1931–1938)***
Černé sešity 1931–1938
***
Od roku 1931 do začátku 70. let si Martin Heidegger zaznamenával své myšlenky do sešitů vázaných v černém voskovaném plátně. Záznamy nejsou datovány, ale představují svérázný myslitelský deník, který nechává čtenáře nahlédnout hluboko do autorovy mysli, ať už jde o jeho filosofické dílo, či o to, jak si představoval obrodu Německa nacionálním socialismem po 1. světové válce a jak byly jeho představy faktickým vývojem zklamávány. V rámci obsáhlého Heideggerova díla, které sám na sklonku života uspořádal a rovněž určil, v jakém pořadí mají jednotlivé svazky vycházet, bylo 34 „černých sešitů“ zařazeno až na úplný konec jako svazky 94–102. První sešit (Úvahy I) se nedochoval. Až do zveřejnění v předchozím desetiletí nesměli mít k těmto zápiskům přístup ani specializovaní badatelé.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

Ladislava Chateau – Bylo jich pět …: Kolaborace, trest a rozpory

Ladislava Chateau - Bylo jich pět ...: Kolaborace, trest a rozpory***
Bylo jich pět – Robert Brasillach, Marcel Jouhandeau, Ramon Fernandez, Jacques Chardonne a Pierre Drieu La Rochelle
***
Soubor pěti profilů významných francouzských spisovatelů, kteří přijali v letech 1941 a 1942 pozvání do Výmaru na spisovatelské kongresy pod taktovkou nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse.
***
Objednávejte ZDE nebo ZDE
.

À propos

„Potřebujeme třetí obraz člověka a života. Odmítnout dnes Washington a Moskvu neznamená jen politickou, ale také morální volbu: znamená odmítnutí amerických měst i komunistických koncentráků. Oba vzorce industriálního gigantismu budí vnější zdání moci, ale ve skutečnosti se ženou do propasti. Oba systémy jsou redukovány na to, že slepě následují požadavky monstrózního růstu. Nechaly kolem sebe šířit potopu a ženou se řekou, z níž už nějakou dobu není vidět břeh. Posláním Evropy je vybudovat hráze, které mohou tlumit konzumní společnost. Při absenci Boha musíme ustanovit moc, která stojí nad impériem moderního světa a nad říší kapitálu i účetních rozvah.“

Maurice Bardèche

Archív