„Řecko byl experiment lichvářů,“ říká v rozhovoru pro Délský potápěč člen Zlatého úsvitu

Share on Facebook23Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0

Zlatý úsvit - národní a socialní

Zlatý úsvit – národní a socialní

Před pár lety bylo o Zlatém úsvitu slyšet v médiích celé Evropy. Teď je ticho. Co se stalo? A je něco nového?

Zlatý úsvit je stále ve stejném postavení jakožto „třetí nejsilnější strana v řeckém parlamentu“. Zjevně o nás není slyšet proto, že systém zvolil jiný postup jak s námi zacházet. Zpočátku v celé Evropě dělal humbuk, že nastupují „nacisti“, masakrují přitom přistěhovalce, ničí jejich domovy a vyvolávají nepokoje… Zprávy, které média ovládaná „obvyklými podezřelými“ (bankéři, Židé), podávají tak, jak si přejí.

Když jim došlo, že se tyhle věci nedějí, že jim lidé už nevěří a že naše síly rostou, tehdy se rozhodli pro naprosté ticho. Nezapomínejme, že Řecko byl experiment lichvářů, aby ho pak uplatnili ve všech zemích, proto se už nemluví ani o Řecku, i když situace širokých vrstev se stále zhoršuje.

Jedinou novinkou z naší strany je, že naše politika je obyvatelstvu pořád bližší, když pomáháme všem potřebným a chráníme je.

Potýkáte se trvale se systémovou represí?

Represe existuje. Jsou různé postupy působící potíže a na mnohé kamarády-poslance, ale i aktivisty, je neustále upřen pohled policie. Ty postupy brání naší činnosti, protože ať udělají cokoli, lze to proti nim použít. Každý ví, že od roku 2013, po velké vlně zatýkání, jsou všechna ta obvinění směšná. Jenže bohužel je to jejich výsledek, co se počítá.

Dnes na nás také útočí mimoparlamentní levice, výhrůžkami i činy. A když člověk zareaguje, umíte si představit, co to pro média znamená

Ale pochopitelně stejně pokračujeme svou cestou směrem k budoucnosti, která se teď pro naši Evropu stává čím dál tím obtížnější.

Zlatý úsvit

Díky úspěchu ve volbách před několika lety jste v parlamentu. Bylo možné prosadit něco z vašich požadavků? Anebo je systém nastaven tak, že žádná opravdová změna „zevnitř“ není možná?

Lze říct, že ten náš pokus byl opravdu velký úspěch. Vstoupit do jejich „domu“ a dělat všechno pro to, abychom jim způsobili potíže. A také moci pochopit jak parlament funguje a co doopravdy zastupuje.

To, co jsme uviděli, byl opravdu hnus. Všechno dělají jen pro sebe. Jsou vlivní, mají většinu a nás je bohužel málo – nemůžeme věci měnit. Co můžeme, je říkat lidem, co se děje uvnitř, jenže hodně lidí z lidu je často napojeno na velké strany, jsou navyklí hledat a volit poslance z pravice i levice, aby za to na oplátku získali protekce … což my neděláme. To samé, možná ještě víc, platí pro evropský parlament, skoro všichni jsou zkorumpovaní … i ti, kteří se označují za vlastence a nacionalisty. Jsme hrdí, že s kamarády z NPD jsme mezi těmito lidmi, kteří za desetiletí tohle monstrum – terorizující a komandující duše evropského lidu – stvořili, jediné „černé ovce“. Lid sám ovšem stále volí ty, kteří ho zbavili života.

Zlatý úsvit - pomoc potřebným

Zlatý úsvit – pomoc potřebným

Nejen Zlatý úsvit, ale jak jsi říkal, i samotné Řecko z médií, plněných zprávami několika agentur, téměř zmizelo. Jaká je třeba situace v Aténách, zejména s ohledem na problémy spjaté s chudobou a migranty? Trvá přítomnost alogenních navzdory ekonomickým problémům v zemi?

Jak jsem říkal už prve, situace je „normální“ … protože Tsipras udělal všechno, co mu lichváři řekli. A tak se publicita tomu, co se děje v mé zemi, už nehodí.  Je to země, která se každým dnem víc a víc hroutí, kde nic, ale vůbec nic, od nemocnic k bezpečnosti, nefunguje, všechen každodenní život.

Jen daně, mimořádné daně a nic jiného. Bez práce, ani té načerno, která by umožňovala aspoň důstojně přežít. Jenže hlavní problém je ten, že už není … NADĚJE.

Zlatý úsvit - pomoc potřebným

Imigrace všechno jen vyhrocuje, hlavně v Aténách a na ostrovech, kam denně dorážejí stovky alogenních. Atény jsou neobyvatelné, ze všech hledisek, a jsou tam čtvrti, zejména v centru, kde už Řekové nežijí. To je onen plán „velké výměny“, jak se aplikuje v celé Evropě.

Zlatý úsvit - pomoc potřebným

Zlatý úsvit – mezigenerační solidarita

Jestliže nadnárodní společnosti přinesou do Řecka práci, jak tvrdí, budou to práce právě pro vetřelce, kteří jsou málo placeni, protože jim na důstojném žití nesejde, stačí jim korporační almužna, aby šli dál.

Na druhé straně mají velice vážné problémy i naše ozbrojené síly, armáda, pro nás tak důležitá „dík“ našim sousedům, nepříliš přátelským Turkům, Bulharům a Albáncům. Pěkná společnost, která chce odjakživa s pomocí levice Řecko zničit.

Všichni si ale musí uvědomit, že dokud existuje Zlatý úsvit, nikdy to nedokážou… ať žije Evropa!

S kamarádem Kostasem žijícím v Bruselu před svátky rozmlouval Federico.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + 14 =

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Giorgio Locchi – Podstata fašismu (druhé opravené vydání)

Giorgio Locchi - Podstata fašismu
K objednání zde!
METANOIA

Corneliu Zelea Codreanu – Zápisky ze žaláře

Goodreads – knižní tipy

Myšlenka dne

„Liberální buržoazie chce tedy Boha, ten však nemá mít možnost stát se aktivním; chce monarchu, ten však má být bezmocný; požaduje svobodu a rovnost, a zároveň omezení volebního práva na majetné třídy, aby si tak majetek a vzdělání zajistily potřebný vliv na zákonodárství, jako by vzdělání a majetek dávaly právo utiskovat chudé a nevzdělané; odstraňuje aristokracii krve a rodu, a připouští přitom nestydatou vládu peněžní aristokracie, onu nejhloupější a nejhrubší podobu aristokracie; nechce ani suverenitu krále, ani suverenitu lidu. Co tedy vlastně chce?“ Carl Schmitt, Politická theologie, s. 47-48

Tweets

Archív