Jared Taylor: Dopis z curyšského letiště

Jared Taylor

Jared Taylor

Znemožnili a zakázali mi vstup do evropských zemí a zítra mám být deportován

29. března 2019, Curych

Drazí přátelé ve Stockholmu, Turku i po celém světě.

S lítostí vám musím oznámit, že se nebudu moci zúčastnit ani stockholmského Scandza Forum ani konference Awakening ve finském Turku, kam jsem byl pozván jako řečník. Když jsem totiž dnes přistál v Curychu, kde jsem měl přestoupit na navazující let do Stockholmu, sdělili mi švýcarští celníci, že mám až do roku 2021 zakázaný vstup do Evropy. Tuto noc strávím na letišti a zítra mám pak být deportován.

Policistka z pasové kontroly na curyšském letišti už mi orazila pas a gestem mě poslala k navazujícímu letu do Švédska, jen aby si mě z ničeho nic zavolala zpátky. Podívala se na monitor svého počítače a řekla mi, abych chvíli počkal. Důvod mi nesdělila. Za několik minut přišel její kolega a oznámil mi, že Polsko vydalo nařízení, na jehož základě nesmím vstoupit ani do jedné z 26 zemí Schengenské zóny.

Poláci podle něj důvod zápovědi neudali. Zeptal se mě proto, čeho jsem to dopustil. Odvětil jsem, že otevřeně mluvím o imigraci a někomu v Polsku se to zjevně nelíbilo. „To ze mě nejspíš dělá politického zločince,“ dodal jsem.

Policista mě nato odvedl do výslechové místnosti, kde se vyptával na mé cestovní plány. Na chvíli někam odešel, a když se vrátil, nesl si s sebou formulář, v němž jsem měl podepsat, že rozumím zákazu vstupu i deportaci zpět do Spojených států. Po chvíli čekání mi sejmul otisky prstů a vyfotil mě.

Následně mě předal muži v civilním oblečení, který mě odvedl do prázdného pokoje jako na studentských kolejích, kde strávím dnešní noc. Ne, není to vězení. Lidé si za nocleh v těchto pokojích platí asi 40 dolarů, když nestihnou svůj let. Můžu se volně pohybovat po celém terminálu, telefonovat i používat internet a dostal jsem i kupon na jídlo, který má platit následujících 12 hodin. Policista si však ponechal můj pas, který mi vydá až při nástupu na palubu letu do Ameriky.

Jared Taylor Curych

Číslo 18, můj dnešní nocleh

A čeho že jsem se to dopustil v Polsku? Loni v září jsem měl několik projevů před varšavskými nacionalisty. Celá věc se povedla natolik, že mě v únoru pozvali do Litvy a Estonska vystoupit na konferencích. Vrátil jsem se i do Polska a hovořil v Lublin a znovu ve Varšavě. Jednalo se o akce jen pro zvané, polská policie o nich ovšem věděla. Oznámili pořadatelům, že pokud poruším některé z polských zákonů proti šíření nenávisti, budou se za to zodpovídat. Podle jejich slov prý „rozšiřuji totalitární ideologii“.

V obou městech došlo ke změně místa konání, protože pořadatelé nechtěli, aby akci narušil příchod policie. Obě přednášky se povedly a ve Varšavě jsem také poskytnul rozhovor dvěma televizím. Po odletu z Polska jsem celou záležitost považoval za uzavřenou, zjevně mylně. Moji polští přátelé už mi slíbili, že se pokusí zjistit důvod zákazu a pokusí se dosáhnout jeho zrušení.

Co k tomu polské úřady vedlo? Nejsem totiž zrovna Lenin nebo Trocký, kteří někde v Paříži plánují zažehnout celý Západ plameny revoluce. Chci, aby Polsko zůstalo takové, jaké je: hrdá a věčná domovina polského národa. Mé naděje pro Polsko se nijak neliší od drtivé většiny Poláků a vlastně ani představ vládnoucího režimu. Nejsem pro Polsko ohrožením, ale jeho přítelem a obdivovatelem.

Před třemi lety, ještě když byla ministryní vnitra, jsem dostal dopis od Theresy Mayové. Označila v něm mé názory odpudivými a za dostatečný důvod nedovolit mi vstup do její země. Británie je zemí mých předků, mojí řeči i milovaných autorů – a nyní se tam nesmím vrátit. Byla to tvrdá rána.

Před chvílí jsem využil svůj kupón a objednal jídlo v „Montreux Jazz Lounge” na terminálu E. Pozoroval jsem, jak se spolu lidé při jídle baví a smějí – a záviděl jim. Mohou si chodit a cestovat, kam je napadne. Terminál E je sice moderní prostora bez duše, ale pořád je to Evropa. Náleží ke kultuře, dědictví a lidu, jež tak toužebně a zoufale miluji, jimž jsem zasvětil svůj život – a kam nyní nemohou vstoupit.

Vy a já, společně s našimi evropskými bratry a sestrami, Evropu zachráníme. Zachráníme ji před každým nebezpečím, ať už přijde z kteréhokoliv koutu světa. Naším prvním a nejobtížnějším úkolem však bude zachránit ji před ní samotnou.

Jared Taylor

Zpráva Jareda Taylora Letter from Zurich Airport vyšla na stránkách American Renaissance 29. března 2019.

4 Responses to “Jared Taylor: Dopis z curyšského letiště”

  1. L.Ch. napsal:

    E.X. „Situace ale nikdy není až tak bezvýchodná, že by protivník ovládal úplně všechny alternativy.“

    To ani nepotřebuje. Marginální alternativy mu stačí pouze monitorovat a následně analyzovat rizika z nich plynoucí.

    Co se týče DP, ten podle mého názoru netěší nepřátelské hlídky pouze tím, že otevřeně a zároveň na vysoké úrovni píše o židovské otázce. Jinak se při jeho sledování a analýze rizik z něj plynoucích mohou škodolibě usmívat.

    Židovská otázka pro ně představuje největší riziko, kdyby se ji chopil někdo schopný oslovit širší publikum. Židé dobře vědí, že gójové mají dobrý důvod pokládat je za své úhlavní nepřátele, a proto se oprávněně stále obávají toho, že požár proti nim znovu vypukne.

  2. E.X. napsal:

    Chápu, u amerických neoconů je to také to samé, Izrael first. Situace ale nikdy není až tak bezvýchodná, že by protivník ovládal úplně všechny alternativy. I když už i tady v diskuzích padlo, že DP je židovský server. Krásná konspirace.

  3. L.Ch. napsal:

    Od židokonzervativců přeci nelze nic jiného očekávat, to je pouze druhá strana téže mince. Do pekla, jakož i Jeruzaléma vede vícero cest. Židokonzervatismus spolehlivě absorbuje každou silnější reakci proti židovským pokrokářům a využije ji opět především k židovskému prospěchu.

    Pokrokáři beztak zbytečně tlačí na pilu, konzervativci dosáhnou podobných výsledků delší, zato však pohodlnější trasou. Demografické trendy jsou pro ně příznivé, stačí je konzervovat.

    Případná změna kurzu, kterou lze od nich očekávat bude maximálně v rámci několika desítek stupňů a vy potřebujete, aby se loď obrátila do opačného směru.

    Britové, kteří věří, že jim nějaký Brexit pomůže k záchraně Británie budou zklamáni.

    Technologie moci založená na střetu několika jimi podporovaných protivnících se dlouhodobě osvědčuje. Podstatné není to, co je rozděluje, ale to, co je spojuje.

    L. Ch.

  4. E.X. napsal:

    Už jsem to četl včera na profilu Oleny Semenyaka. Ten obávaný obrat Evropy od A2 a dalších příslušníků nové levice nebude asi az tak zhavy. Vyhostili ho i angličtí konzervativci i polští konzervativci. Před ním vyhodili maďarští a polští konzervativci zase Richarda Spencera.

Trackbacks/Pingbacks


Oswald Spengler – Myšlenky PRÁVĚ VYŠLO!

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Radim Lhoták – Zpěvy nemilosti

Radim Lhoták - Zpěvy nemilosti***
„Zpěvy nemilosti“ jsou literární miniatury odrážející společenské fenomény doby. Jak už se ale dá očekávat, píše-li je Radim Lhoták, budou kontroverzní, provokativní, břitké, přitom však podnětné, otevřené a k zamyšlení vedoucí. Dvacet šest krátkých úvah z pera filosofujícího esejisty a literáta, který publikoval výhradně na alternativních webech…
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

20. dubna 1889 se v rakouském Braunau nad Innem narodil německý voják, umělec a politik Adolf Hitler. Národněsocialistické hnutí dovedl až k absolutní moci v Německu, jehož byl od roku 1933 až do své smrti kancléřem a Vůdcem. Po válce se stal negativním  pólem morálního systému, jakousi liberální náhražkou křesťanského Ďábla.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív