Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Skupinou nejvíce zdráhající podstoupit očkování jsou lidé s doktorátem

Nová studie autorů z dvojice amerických univerzit (Carnegie Mellon University a University of Pittsburgh) ukázala, že právě ti nejvzdělanější vykazují nejnižší ochotu nechat se očkovat.

V Německu i dalších zemích jsou lidé, kteří nestojí o očkování, běžně označováni za „covidioty“, tedy osoby mdlého rozumu. Nevakcinovaní rutinně čelí ostouzení, uplacení, vylučování z účasti na každodenním životě a jsou vykreslováni jako oběti dezinformačních kampaní.

Studie opakovaně ukazují vyšší ochotu nechat se očkovat mezi (americkými) Demokraty než Republikány. Ti naopak mnohem častěji prohlašují, že se rozhodně nechtějí očkovat. Míra proočkovanosti tak zůstává nižší v okrscích, které se v prezidentských volbách přiklonily na Trumpovu stranu v porovnání s těmi, kde většina hlasovala pro Bidena – a tento rozdíl se dále zvětšuje.

Proto mnozí vykreslují neočkované jako nevzdělané, chudé Trumpovy voliče. Přestože se ale mnozí nevakcinovaní rekrutují z řad znechucených konzervativců, rozhodně nejsou jen hloupí.

Nedávno dokončená studie výzkumníků z Carnegie Mellonovy a Pittsburghské univerzity ukázala, že neočkované nelze paušálně obvinit z chatrných rozumových schopností. Badatelé vyhodnotili více než 5 milionů dotazníků, kde tázaní vyplňovali mj. různé demografické údaje a ty, kdo podle svých slov „pravděpodobně“ nebo „rozhodně“ nepodstoupí očkování, označili jako „zdráhavé k vakcinaci“.

Některá zjištění příliš nepřekvapí: okrsky s vyšší podporou republikánských kandidátů při posledních volbách vykázaly také mezi lednem a květnem tohoto roku vyšší zdráhavost k vakcinaci.

Když se ale tato kategorie dále rozebere podle míry dosaženého vzdělání, vidíme největší neochotu u těch nejméně a nejvíce vzdělaných. Lidé s magisterským titulem se očkují nejochotněji, nejzdráhavěji pak ti s doktorátem.

V úvodních pěti měsících roku 2021 došlo podle závěrů studie k největšímu snížení neochoty mezi méně vzdělanými, tedy lidmi se středoškolským nebo nižším vzděláním. Mezi lidmi s doktorským titulem ovšem k ničemu podobnému nedošlo, takže do května tohoto roku už lidé s Ph.D. tvoří nejzdráhavější skupinu.

Méně vzdělaní lidé tak z různých důvodů změnili svůj názor na očkování, zatímco ty nejvzdělanější vrstvy zůstaly relativně nejzatvrzelejšími očkovacími skeptiky.

Zpráva PhDs the most vaccine-hesitant group of all vyšla na stránkách Free West Media 12. srpna 2021.

2 Responses to “Skupinou nejvíce zdráhající podstoupit očkování jsou lidé s doktorátem”

  1. BBB napsal:

    Aha.
    A kdo jsou ti lidé, kteří léčí covid, kdo jsou ti lidé, co píchají vakcíny?
    To nejsou doktoři?
    Neprošli doktorským studiem, mnohdy i sedmiletým na zahraničních univerzitách, nezkoumají informace, nemilují vědu a výzkum, nemilují analýzu a syntézu, nedávají si dohromady souvislosti, nemají výzkumnickou mentalitu?
    Nezkoumají celou tu událost a nepoužívají kritické myšlení????
    Jak mám já, jako laik, poznat, který doktor používá kritické myšlení?
    Jedna doktorka se vysmála očkování proti chřipce, druhá byla málem vzteky bez sebe, když jsem jí to řekl.
    Která z nich má pravdu, které mám věřit?
    Hezký den!

  2. Zuzana napsal:

    Hezký den,
    no ano, já žádné „očkování“ nechci. Jsem doktorka. Proč? Protože zkoumáme informace. Člověk, který prochází doktorským studiem, je člověk, který miluje vědu a výzkum. Většinou člověk, který absolvuje VŠ, je spíš kariérista, anebo člověk, který má za to, že vysokoškolský diplom jej umístí na dobrou pracovní pozici. Ale projít doktorským studiem poté – 7 let na zahraniční univerzitě – je o něčem jiném: musíte prostě milovat vědu a zkoumání, musíte být zvídavý a zvědavý, musíte milovat analýzu a syntézu, dávat si dohromady souvislosti, prostě mít výzkumnickou mentalitu. A to samé budete dělat se vším, co vám přijde do cesty – tedy i s „kovid eventem.“ Budete tudíž zkoumat celou tu událost a používat kritické myšlení. A to vás dovede k vašemu stanovisku vzhledem k „vakcinaci“. Krásný den!

Trackbacks/Pingbacks


Oswald Spengler – Myšlenky PRÁVĚ VYŠLO!

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Radim Lhoták – Zpěvy nemilosti

Radim Lhoták - Zpěvy nemilosti***
„Zpěvy nemilosti“ jsou literární miniatury odrážející společenské fenomény doby. Jak už se ale dá očekávat, píše-li je Radim Lhoták, budou kontroverzní, provokativní, břitké, přitom však podnětné, otevřené a k zamyšlení vedoucí. Dvacet šest krátkých úvah z pera filosofujícího esejisty a literáta, který publikoval výhradně na alternativních webech…
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

20. dubna 1889 se v rakouském Braunau nad Innem narodil německý voják, umělec a politik Adolf Hitler. Národněsocialistické hnutí dovedl až k absolutní moci v Německu, jehož byl od roku 1933 až do své smrti kancléřem a Vůdcem. Po válce se stal negativním  pólem morálního systému, jakousi liberální náhražkou křesťanského Ďábla.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív