Categorized | Kultura, Převzato, Politika

Vyšlo letní dvojčíslo časopisu Nová kultura

Vyšlo letní dvojčíslo časopisu Nová kultura, názorového projektu, zaměřeného na metapolitiku, kulturu, historii a geopolitiku.

Po ukončení vydávání konzervativně-národní revue Národní myšlenka jde o první tištěný časopis z našeho intelektuálního milieu a proto tuto skutečnost solidárně oznamujeme. Redakce Délského potápěče

Ústředními tématy letního dvojčísla je zamyšlení španělského politického aktivisty a historika Ernesta Milàa „Rok 2021 bude možná ještě horší, než jsme čekali“, studie o současné „transformaci“ amerického komiksu „Dlouhý pochod Marvelem“ z pera Romana Soukupa a konečně trojice esejů, věnujících se zásadnímu letošnímu počinu amerického prezidenta Joe Bidena v oblasti americké zahraniční politiky a to jmenování Victorie Nulandové do funkce Náměstkyně pro politické záležitosti na americkém ministerstvu zahraničí.

Tři zdánlivě nezajímavá témata, za kterými se skrývají tři nejpalčivější problémy současnosti – totální ofenzíva globalistického „deep state“ (který se snaží svými pověstnými drápy udržet status quo: „Kdokoli vyhraje volby, u moci zůstane ‚permanentní vláda‘“); Zpětné vytváření virtuálních tradic a historie globalistickými masmediálními korporacemi a konečně zdánlivě nevýznamné jmenování „Deep state“ šedivé myši, která však stačila zanechat velice neslavnou stopu v novodobé historii (Irák, Libye, Ukrajina).

Dalším tématem (zdánlivě marginálním, uvozujícím však „vztažné body“ mnoha budoucích příspěvků v Nové kultuře) je osoba Pierra Bailetta, z pera hostujícího přispěvatele Karla Velikého ze studijní skupiny Délský potápěč. Příspěvek, plný kontroverzních témat (kontroverzní zde záměrně nedáváme do uvozovek, protože na kontroverzi a díky ní vyvolané diskusi nevidíme nic špatného): vztah radikalní pravice k islámu (byla /nebo stále je?/ sovětizovaná a amerikanizovaná Evropa, „starou děvkou, která se kurvila ve všech bordelech a nakazila se všemi ideologickými nákazami?“), je naděje v rekonkvistě ztracených etno-genetických pozic v Evropě nebo snad přijde obrození z Ruska? Jaký je rozdíl mezi pojmy Evrosibiř a Eurasie? A tak dále. Podobných, znepokojujících a kontroverzních otázek je v rámci krátkého příspěvku vzneseno více. Jeho cílem však není laciná provokace nebo radikalismus per se.

Závěr časopisu doplňují knižní recenze a ukázka z eseje Alaina de Benoista O nominalismu.

Úvodní slovo Františka Klášterského k letnímu dvojčíslu Nové kultury si můžete přečíst zde.

Obsah:

  • František Klášterský – Úvodní slovo: Co je pokrok?
  • Ernesto Milà – Rok 2021 bude možná ještě horší, než jsme čekali
  • Roman Soukup – Dlouhý pochod Marvelem
  • José Niño – Nominací Viktorie Nulandové signalizuje Biden návrat k zahraniční politice Bushovy a Obamovy éry
  • M. Benjaminová, N. Davies, M. Winogradová – Jmenuje Senát Victorii Nulandovou, která usilovala o státní převrat na Ukrajině?
  • Karel Veliký – Mezi tradicionalismem a surhumanismem: „Bailletův návrat“
  • František Klášterský – Poločas rozpadu: Zahraniční politika ČR ve stínu Vrbětic
  • Rick Sterling – Victoria Nulandová se za posledních třicet let podílela na všech zahraničních intervencích USA
  • Adam Berčík – Nad přitažlivou představou budoucnosti z neliberálně socialistických pozic
  • František Klášterský – Krátké knižní recenze (Válka o věčnost aneb o návratu tradicionalismu; Nad šílenstvím davů)
  • Alain de Benoist – O lineárním a cyklickém pojetí dějin (ukázka z e-booku O nominalismu)

Časopis Nová kultura můžete nad rámec zakoupení aktuálního čísla podpořit i následujícími dvěma způsoby:

AKCE 20 %

Zakoupením prvních dvou čísel časopisu Nová kultura s 20% slevou za speciální cenu 142,- Kč.

ZLATÁ/STŘÍBRNÁ/MĚDĚNÁ PODPORA

Za dobrovolný minimální příspěvek ve výši 1999/1949 nebo 699,- Kč (vyšší částku je možné dobrovolně nastavit za využití funkce Určete si vlastní cenu) lze získat publikace z vydavatelství Nová kultura a Sol Noctis za zvýhodněnou cenu a přitom podpořit další vydavatelské aktivity Nové kultury.

Časopis lze objednat a podpořit prostřednictvím obchodu NK.

Oswald Spengler – Myšlenky PRÁVĚ VYŠLO!

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Radim Lhoták – Zpěvy nemilosti

Radim Lhoták - Zpěvy nemilosti***
„Zpěvy nemilosti“ jsou literární miniatury odrážející společenské fenomény doby. Jak už se ale dá očekávat, píše-li je Radim Lhoták, budou kontroverzní, provokativní, břitké, přitom však podnětné, otevřené a k zamyšlení vedoucí. Dvacet šest krátkých úvah z pera filosofujícího esejisty a literáta, který publikoval výhradně na alternativních webech…
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív