Autor: Eric Striker
Uznávaný profesor fyziky na teheránské univerzitě Imáma Husajna byl zabit v léčce nastražené gangstery s rozkazy z Washingtonu a Tel Avivu.
Mohsen Fachrízádeh je už šestým íránským vědcem zavražděným izraelskými státními složkami. Fachrízádeh se na seznamu cílů ocitl nejpozději v roce 2018, kdy ho při své powerpointové prezentaci Benjamin Netanjahu označil za čelního experta íránského jaderného programu.
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) se nedávno nechala slyšet, že pro existenci íránského programu výroby atomových zbraní je k dispozici asi tolik důkazů jako pro arzenál zbraní hromadného ničení v rukou Saddáma Husajna nebo Asadovy plynové útoky. To ovšem Židy po celém světě, včetně Netanjahua samotného, příliš nezajímá.
Trump ve své typické neomalené přímosti odhalil skutečné záměry za vraždou, když retweetnul „ukecaného“ izraelského novináře jménem Yossi Melman. Ten se chvástal, že rozstřílení Fachrízádeha mělo „Íránu zasadit tvrdý psychologický i profesionální direkt“. Tedy vyvolat strach a „vyslat jasnou zprávu“ – učebnicová definice terorismu.
Lidé jako Fachrízádeh se v zemi svírané „maximálními sankcemi“ stali životně důležitým zdrojem. Fachrízádehovo výzkumné centrum má plné ruce práce s paralyzující blokádou: usilovně pracují na účinné domácí léčbě viru Covid-19, zatímco obranné týmy se soustředí na vylepšení legálních protileteckých zbraňových systémů, přičemž se opírali také o Fachrízádehovu expertizu v problematice laserů.
Označit ale Trumpa, jeho Židy nebo Izraelce za „gangstery“ balancuje na hraně urážky na cti skutečných mafiánů. Na rozdíl od Stevea Mnuchina se totiž Al Capone řídil jistým kodexem, který mu mj. zapovídal mučit malé děti s nádorovým onemocněním k smrti.
V režimu „maximálních sankcí“ amerického ministerstva financí dnes farmaceutické společnosti riskují americkou odvetu, pokud dodají své zboží do Íránu. Konečným výsledkem je uměle vyvolaná humanitární krize, při níž děti vyžadující léky na rakovinu „umírají jako mouchy“.
Smyslem této krutosti je, vrátíme-li s k Melmanovým slovům, zasadit psychologický úder. Íránci nemají jaderné zbraně, jejich zločin sestává z účinného odporu izraelské agresi v regionu.
Íránci na sérii provokací reagují s až neuvěřitelnou trpělivostí. Představitelé státu si jsou podle svých slov dobře vědomi, že se je Trump snaží vyprovokovat k válce, snad s nadějí, že si tím zajistí židovskou podporou pro své druhé volební období, po odchodu z Bílého domu se vyhne trestnímu stíhání nebo alespoň natrvalo uzavře diplomatické kanály mezi oběma zeměmi. Peršané si hýčkají naději, že Bidenova vláda – už teď je jasné, že bude také plná sionistů – se k nim bude chovat férověji. Možná se nakonec ukáže, že Trumpem spálené mosty pro nastupující demokraty poslouží jako příhodná záminka pokračování obléhání donekonečna.
Tím však celá věc nekončí. Jared Kushner a Trump se svým způsobem vrátili v čase a poskytli Čingischánovi moderní stíhačky prodejem nejnovějších zbraní za 100 miliard dolarů saúdským barbarům, aby je použili proti svým jižním sousedům v Jemenu.
Odhodlaní Húthiové ale navzdory americké podpoře a masivní technologické nevýhodě přinutili Saúdy zaplatit krvavý účet a válka tak zabředla v patové situaci. Americko-saúdská koalice v reakci na to vytvořila podmínky pro umělý hladomor proti jemenským civilistům, který snese srovnání s hladomory v Africe 80. let.
Když americký Senát s podporou napříč spektrem odhlasoval ukončení americké podpory tomuto zvěrstvu, Trump využil své mikroskopické zbytečky politického kapitálu k vetu zákona. Trumpem posedlá židovská média podle všeho toto zneužití výkonné moci nijak neznepokojilo ani zdaleka tolik jako jeho zmatené tweety. Nejfanatičtější Trumpovi mediální kritici dokonce jeho bezvýhradnou podporu saúdských ukrutností „oslavovali“ kvůli podmínce, již obnášela: naše podpora se váže na obnovení styků s Izraelem.
Fachrízádehova vražda by správně měla být vnímána jako hanebná poskvrna naší národní existence. S tím jak „liberální řád“ stále více šlape vodu, se sionisté musejí častěji a častěji uchylovat ke špinavým metodám a trikům.
Fejeton Erica Strikera „Opinion: Gangsters without code“ vyšel na jeho stránkách National Justice 28. listopadu 2020.