Jaká má být žena?

Autor: Dominika Hužvárová

Je u ženy důležitější vzhled nebo inteligence? Jaké byly, jsou a měly by být kladené požadavky na každou ženu.

Pokud si pročítám feministické stránky, často se zabývají nespravedlností v podobě: Muži na ženách nevidí inteligenci. Vidí pouze vzhled a zajímá je, jak se o ně bude starat. Feministky se snaží docílit „spravedlivého stavu“. A to pokud se žena příliš nezajímá o vzhled mužů, mělo by to tak být i naopak. Osobně mám dojem, že se feministky mýlí. A to v tom, že nejdůležitější na ženě je, aby byla schopná. Krása pro ně není důležitá. Starostlivost o druhého pro ně také není důležitá. Důležitá je především kariéra.

Pohybuji se mezi modelkami a některé uvažují tak, že pokud jsou krásné, na ničem jiném nezáleží. Pokud jsem krásná, mohu být i líná. Nemusím studovat, nemusím být chytrá, nemusím se snažit, aby byl partner se mnou spokojený. Nemusím se starat o domácnost. On mě musí mít rád jen za to, že má někoho tak krásného jako jsem JÁ.

Feministky na svých stránkách uvažují stejně. Jen z opačné strany. Pokud je žena schopná a inteligentní, může vlastně rezignovat na svůj vzhled a přínos svému okolí. Pro ženu je nejdůležitější ona sama, není nutné se starat o druhé. Vůbec se nezabývají tím, že pokud budu vidět jen své nespravedlnosti a své potřeby, nejsem pro svého partnera ničím zajímavá.

Pokud si pokládám otázku, jaká má být žena, tak odpověď mi přijde jediná možná. Žena by se měla snažit být co nejatraktivnější. Atraktivita je součtem mnoha veličin. Měla by svým vystupováním reprezentovat sebe i svého partnera. Měla by být také co nejvíce vzdělaná a soběstačná. Měla by se snažit být co nejkrásnější a nikdy nevypadat zanedbaně. Ani na jednu oblast by žena neměla zapomínat. Některé ženy jsou krásné a krása je jejich největší výhoda. Jiné jsou zase více inteligentní. Vždy ale žena musí rozvíjet všechny stránky své atraktivity. Je jasné, že někdo je přirozeně krásnější, někdo méně. Je chybou ale rezignovat na to, abych se v každém směru ze sebe pokusila vytěžit maximum. A je chybou zaměřit se jen na jednu svou výhodu a ostatní nechat být.

Být krásná, inteligentní a úspěšná však nestačí. Arogance a sobectví dokáže vše zneplatnit. Pokud bych měla napsat, jak definovat hodnotu člověka, tak bych to řekla takto: „Člověk má takovou hodnotu, jak hodně je užitečný ostatním.“

Mezi modelkami a Miss se nepohybují jen hloupé dívky. Ze soutěží a přehlídek znám mnoho dívek, které jsou pro mne skutečným vzorem ženy. Jsou to ženy nejen krásné, ale i chytré, vzdělané, hodné, laskavé, se srdcem na dlani. Všechny stránky své osobnosti mají v souladu. Takové dívky jsou pro svého partnera skutečným darem z nebe. Takové dívky si pak mohou najít partnera, který je skutečně atraktivní. Mohou si vybrat, s kým chtějí trávit svůj čas.

Jen člověk, co má druhému co nabídnout, může také od druhého něco žádat.

Převzato ze stránek Stop Feminismu.

One Response to “Jaká má být žena?”

  1. xenofon napsal:

    Krásný článek, co dodat …

Trackbacks/Pingbacks


Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

22. listopadu 1963 zemřel v anglickém Oxfordu irský spisovatel, jedna z nevýraznějších postav moderní britské literatury Clive Staples Lewis. Jeho nejznámější knihou jsou dnes zřejmě Letopisy Narnie. Silně věřící anglikán Lewis byl také blízkým přítelem J. R. R. Tolkiena a reakcionářem.
22. listopadu 1890 se narodil francouzský voják a státník Charles de Gaulle. Za 2. sv. války se postavil do čela francouzských sil bojujících na straně Spojenců, po válce se stal politikem V čase alžírské krize se chopil moci a stal se prezidentem Páté republiky. Vzdal se francouzského Alžírska, za což si vysloužil nehynoucí nenávist mnohých francouzských patriotů. Skupina OAS se ho několikrát pokusila zabít. Odstoupil nedlouho po bouřích léta ´68.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív