Nové číslo The American Conservative

Nové číslo prominentního amerického paleokonservativního magazínu za své ústřední téma pochopitelně nemohlo zvolit nic jiného, než právě probíhající konflikt v Gaze. V čísle, nesoucím výstižný název “What Israel lost?” se řada známých publicistů, novinářů a myslitelů zamýšlí nad příčinami bojů v Gaze, jejich průběhem a vyhlídkami, které před Izraelem nyní stojí.

Úvodník “Another war, another defeat” z pera spoluautora známé studie o vlivu izraelské lobby na americkou zhraniční politiku Johna J. Mearsheimera upozorňuje, že ani rozbití celé Gazy neučiní Izrael bezpečnějším a volá po revizi jeho dosavadní politiky.  Významné příspěvky ke krizi v Gaze dále přinesl kupříkladu irácká publicista židovského původu Avi Shlaim a Tom Streithorst, který upozorňuje, že se válka stala politickým pendrekem před volbami, kdy ji jedna strana používá pro upevnění vlastních pozic.

V komentářích analýzách stojí za pozornost jistě text “Iron Gates” o nebezpečí kontinuity Bushovy politiky v osobě staronového ministra obrany Gatese, kritická vzpomínka Michaela Desche na nedávno zesnulého Samuela Huntingtona, či “ekologický” článek “Globalist meltdown” od nositele Pulitzerovy ceny Thomase L. Friedmana.

Nový titul Délského potápěče!

Ferdinand Céline - Dva balety***
NOVÝ TITUL DÉLSKÉHO POTÁPĚČE!
Příspěvek k poetičnu bílé rasy… Posledních několik výtisků!
Sledujte stránky Knihkupectví Skleněná louka ZDE nebo nás kontaktujte prostřednictvím našeho redakčního e-mailu ZDE
.

Rudolf Jičín – Filosofie dějin a politika

Rudolf Jičín - Filosofie dějin a politika***
OSMÝ TITUL ŘADY METANOIA!
Po všech Němcích a Italech, ba i Japonci, s hrdostí dodáváme, že konečně od českého autora – Rudolfa Jičína!
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

19. května 1935 zemřel britský voják, cestovatel a arabista Thomas Edward Lawrence, známý jako Lawrence z Arábie, poválečné uspořádání Blízkého východu však vnímal jako zradu Arabů, proto se rozkmotřil s politickým establishmentem. Jeho smrt při na následky nehody na motocyklu byla mnohými považována za podezřelou.
19. května 1898 se v Římě narodil baron Giulio (Julius) Evola italský tradicionalistický filozof, spisovatel a esoterik. Jeho světonázor se zakládal na důsledném odmítnutí všech moderních premis i ideologií, takže např. i hnutí vzniklé v kritické reakci na liberální modernitu - fašismus - považoval za řešení přinejlepším polovičatá. Z jeho knih považovaných obecně za ty nejvýznamnější (Vzpoura proti modernímu světu, Lidé a trosky a Jezdit na tygru) bylo do češtiny přeloženo zatím jen poslední jmenované dílo. Studijní skupina Délský potápěč připravila a vydala Evolovy kratší díla Směrnice a Árijská nauka o boji a vítězství.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív