BBC a britská policie zlehčují skandál se znásilňováním dětí v Telfordu a kritizují „titulky, které ničemu neprospějí“

 

Jeden z mnoha muslimských gangů, tentokrát z Telfordu. Jeho členové – Ahdel Ali, 25, Mubarek Ali, 29, Mohammed Ali Sultan, 26, Tanveer Ahmed, 40, Mohammed Younis, 60 a Mohammed Islam Choudhrey, 53 – byli odsouzeni k mnohaletým trestům vězení v roce 2013. (Zdroj: Shropshire Star)

 

Autor: Liam Deacon

BBC, která podle kritických hlasů ignorovala skandál v Telfordu, označila v nejnovějším článku „čísla obětí za zveličená“.

Reportáž BBC také zpochybňuje tvrzení místní konzervativní poslankyně Lucy Allanové, že obětmi byly většinou bělošské dívky z dělnických vrstev, když cituje vyjádření policisty, podle nehož se běloši dopouštějí zneužívání dětí stejně často.

Místo aby se věnoval desítkám obětí, které předstoupily se svými příběhy, začalo veřejnoprávní britské médium svůj článek slovy vysokého policejního důstojníka, superintendenta Západní Mercie Toma Hardinga, podle něhož v řadách policie „panují značné pochybnosti“ o počtech zneužitých dívek.

„Nevěřím, že je to v Telfordu horší než v řadě dalších měst napříč Anglií a Walesem“, nechal se slyšet důstojník v reakci na obvinění z nečinnosti, včetně přehlížení dívek, které policisté našli v autech se staršími muži, rodiček ve věku 14 let nebo dívek, jež několikrát týdně užívaly antikoncepční pilulku „den poté“.

„Jak si vůbec můžeme být jistí bez nezávislého vyšetřování?“, reagovala na jeho slova labouristická poslankyně za Rotherham Sarah Championová. Mezitím už zazněly četné hlasy volající po podobné nezávislé zprávě o skandálu, jaká vznikla v Rotherhamu.

Dřívější vyšetřovaní v rámci policejní Operace Pohár (Chalice) odhalilo v Telfordu v období 2007-2009 přinejmenším stovku potenciálních obětí. Bylo však zatčeno jen devět pachatelů a s tím případ byl uzavřen. Jeden z mužů byl odsouzen za vraždu, obviněn z „groomingu“ (blíže k významu slova zde: grooming – pozn. DP) své oběti však nebyl.

Minulý víkend však list Sunday Mirror zveřejnil zjištění 18 měsíců trvajícího šetření, během něhož dospěly orgány i na základě žádostí podle práva na informace, rozhovorů s obětmi, charitativními pracovníky, místním poslancem a policisty k závěru, že v průběhu 40 let se mohlo obětmi stát až tisíc dívek.

Oběti označily 70 údajných útočníků a dokument spojil se zneužíváním i pět úmrtí. Terčem pedofilů, muslimů asijského původu, se v tomto městečku měly stát dokonce teprve jedenáctileté děti.

„Nikdy jsme netvrdili, že ty případy neexistují – vždycky pracujeme na aktuálních případech a snažíme se je vyřešit.“

Allanová kontrovala slovy, že „nikdo netvrdí, že po ulicích Telfordu dnes chodí tisíc obětí“. Údajné zločiny jsou podle ní však stejně jako v Rotherhamu dlouhodobého charakteru a velký díl rozhořčení směřuje proti možným snahám o jeho ututlání.

Policisté už čelí obviněním z pokusu telfordský skandál – stejně jako v Rotherhamu – ututlat poté, co byl policejní kaplan postaven mimo službu za zveřejnění informací a policejní charitativní organizace vyhodila jednu ze svých zaměstnankyň, která se pokusila o záležitosti promluvit.

„Řekl bych, že sexuální zločiny v Telfordu a Wrekin v podstatě přesně odpovídají složení obyvatelstva, takže žádná jedna část nepřevažuje nad jinou a my proti nim budeme zasahovat všude, kde na ně narazíme“, dodal Harding.

Jak však upozornil think tank Quilliam Foundation, muslimští asijští pachatelé jsou výrazně více zastoupeni v kategorii zločinu pouličního „groomingu“, přestože většinu pachatelů sexuálního zneužívání dětí tvoří běloši, stále ještě výrazná většina obyvatelstva Spojeného království.

Poslankyně Lucy Allanová se tento týden nechala slyšet, že asijští pachatelé útočí na děvčata z „bělošské dělnické vrstvy“ kvůli jejich původu a obvinila BBC, která podle ní dívky zradila, když o skandálu dostatečně neinformovala.

BBC však cituje i mluvčí skupiny Together Against Grooming (TAG – Společně proti groomingu) Ansara Aliho, který prý viděl důkazy naznačující, že mnohé oběti nebyly bělošského původu.

Ten řekl: „Studie úřadu Komisaře pro děti v Anglii (Children’s Commissioner for England) z roku 2013 naznačuje, že třetina obětí mohla být nebělošského nebo černošského etnického původu.“

TAG se označuje za muslimskou skupinu, jejímž cílem je „dát jasně najevo svůj rozhodný nesouhlas s tím, že rasistické extrémistické skupiny a další zneužívají této situace k výpadům proti muslimům a islámu tvrzeními, že mohou existovat náboženská a/nebo kulturní vysvětlení pro skutky těchto mužů.“

Zpráva Liama Deacona BBC and Police Play Down Telford Child Rape Scandal, Slam ‚Unhelpful Headlines’ vyšla na stránkách Breitbart 15. března 2018.

„Kultura znásilnění“Velká BritániePolitická korektnostBreitbartFeminismusPřistěhovalecká kriminalitaKulturní marxismusIslamizace EvropyVelká výměnaPřistěhovalectvíRotherham