Categorized | Zprávy ze světa

“Britské hodnoty pro mě nic neznamenají,” říká Cikánka, jejíž dcera se provdala ve 13 letech

Cikánská svatbaCikánská matka, která přinutila svoji třináctiletou dceru ke sňatku se 14-ti letým chlapcem odmítla britské hodnoty jako pro ni bezvýznamné. Renata Gural řekla, že ji nezajímá rozhořčení veřejnosti nad svatebním obřadem dvou cikánských dětí, který se odehrál v jedné hospodě ve východním Londýně.

Guralová, která je těhotná a očekává narození šestého dítěte, říká:

“Je mě úplně jedno, co si kdo myslí. Já jsem ta, kdo rozhoduje o tom, jestli je moje dcera dostatečně stará na to, aby se vdala. Já sama se vdala ve čtrnácti a nijak mě to neublížilo. Jen proto že žiji v Británii, tak to neznamená, že se budu chovat způsobem, jaký vy si myslíte, že je správný. Žiji si život tak, jak chci já a to i včetně toho, jak vychovávám své děti.

Vůbec mě nezajíma, co si sousedé, nebo sociálka myslí. Není to můj problém. Lidé tady nechápou naši kulturu a hodnoty.


Noviny The Daily Mail přinesly minulý měsíc zprávu (článek pochází z roku 2008 – pozn. překl.) jak se její dcera Božena provdala za Beza, syna z další cikánské rodiny (původem z Polska), za účasti 150 hostů v restauraci Central Pub v londýnské čtvrti East Ham. Cikánský vajda  poté pár objal, převázal ruce šátkem, políbil na ústa a prohlásil je mužem a ženou. Svatební hosté poté protančili celou noc za zvuků cikánské kapely z Polska.

Božena i nadále sdílí stěsnaný dvoupokojový řadový domek, společně s 14 příbuznými. Její rodiče ji neposílají do školy, ani nikoho z jejich sourozenců. Sousedé o rodině, která žije jen ze sociálních dávek a neplatí nájem, říkají, že terorizuje celé okolí hlasitou noční hudbou, pohazováním odpadků do jejich zahrad a pliváním na okna domů.

Sňatek Boženy a Beza není britským právem uznán. Panují zde však obavy, že se počet podobných ilegálních svatebních obřadů může zvýšit, díky narůstajícímu počtu Cikánu v Británii v důsledku rozšiřování Evropské unie směrem na východ.

Tom Kelly: British values mean nothing to me, says gipsy mother whose girl married at 13, Daily Mail 11. května 2008. Redakčně kráceno.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. ledna 1891 se v sardinském městečku Ales narodil italský marxistický filozof a komunistický filozof Antonio Francesco Gramsci. Ve svém díle se zabýval politickou teorií, sociologií nebo lingvistikou. Jeho nejvlivnějším příspěvkem byla teorie tzv. kulturní hegemonie, v níž přenesl důraz z ekonomického determinismu klasického marxismu na úlohu kulturních institucí při zachovávání moci vládnoucí třídy a která výrazně ovlivnila moderní levici.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív