Categorized | Historie, Kultura, Hudba

Gerhard Hallstatt: Blutleuchte

Gerhard Hallstatt: BlutleuchtePodle posledních zpráv od Gerharda Hallstatta (Allerseelen) došlo ke znovuoživení myšlenky vydat sborník textů, nazvaný Blutleuchte, z dnes již nedostupných magazínů Aorta a Ahnstern. Kniha měla vyjít u vydavatelství Ajnabound („knižní“ sekce hudebního vydavatelství Ajna Offensive) již v roce 2008, během času však došlo k několika posunům a změnám.

Kniha měla být původně dvojjazyčná (německy, anglicky), od tohoto záměru však bylo nakonec z finančních důvodů upuštěno a kniha vyjde v tomto roce pouze v angličtině. Úvodním slovem ji doplní Joscelyn Godwin (spisovatel a muzikolog, autor knih Arktos: The Polar Myth in Science, Symbolism, and Nazi Survival; Music and the Occult. French Musical Philosophies 1750-1950 a mnoha dalších).

Z obsahu vyjímáme:

– Konnersreuth
– Calanda
– Joseph Beuys
– Externsteine
– Rudolf Schwarzkogler
– Karl Maria Wiligut
– Otto Rahn
– Castel del Monte
– Corneliu Z. Codreanu
– Leni Riefenstahl
– Montsegur
– Z’ev (Interview)
– Alfred Schuler
– Cocullo
– Fidus
– Mithras
– Blood Axis (Interview)
– Burzum (Interview)
– Viktor Schauberger
– Kenneth Anger

a další témata. Kniha bude vybavena i množstvím fotografií od Gerharda Hallstatta. Autorem výtvarné podoby knihy je Alexander “Hugin” Wieser. Přesné datum vydání, cena a možná cena v rámci předobjednávky bude upřesněna.

Pro více informací navštivte tyto stránky:

Allerseelen (Myspace)

Allerseelen (Facebook)
http://www.facebook.com/pages/Allerseelen/87491224738

Ajnabound
http://www.theajnaoffensive.com/ajnabound/

Honour and Darkness – A tribute to and catalogue of the works of Alex Wieser (AW / Hugin)
http://honouranddarkness.blogspot.com/

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. února 1943 se v Dzeržinsku v Nižněnovgorodské oblasti narodil Eduard Limonov, vlastním jménem Eduard Veniaminovič Savenko, ruský spisovatel, básník, rebel a politik Národně bolševické strany Ruska. V současnosti je předsedou této strany a jedním z vůdců protiputinovské formace Jiné Rusko. Česky vyšla jeho kniha To jsem já, Edáček a románová biografie Limonov - Deník ztroskotance od francouzského spisovatele Emmanuela Carrèreho.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív