Categorized | Politika, Týdeník

Je Fischerova vláda určena na špinavou práci?

fischerAutor: Radim Lhoták

Prozatímní vláda Jana Fischera se patrně chce zapsat do historie jako represivní režim posttotalitní éry českého státu a tím dokázat, že se na našem postavení od dob komunistického útlaku příliš nezměnilo. Jak si lze jinak vysvětlit její horlivé tažení proti svobodě slova a projevu všech politicky nekorektních duchů, ať se jedná o jedince či celá hnutí, jejichž jediným cílem je nezávislé hledání pravdy a boj proti liberální dekadenci podporované současnou mediokracií?

Aktivity Fischerovy vlády v posledních týdnech a měsících jsou více než zarážející: Policejní perzekuce a rozhánění předvolebních shromáždění legálně ustanovené Dělnické strany, noční brutální policejní razie do bytů spících občanů sympatizujících s ideami národního odporu proti liberálnímu rozvratu národní pospolitosti, zatýkání cizích státních příslušníků reprezentujících tzv. extrémistické názory ještě před tím, než se jako pozvaní hosté u nás vůbec mohli vyjádřit, a v neposlední řadě represivní útoky na nezávislá internetová média, z nichž nejnovější je zahájení trestního stíhání vydavatele široce oblíbeného internetového magazínu Zvědavec (www.zvedavec.org) pro trestný čin  „podpory a propagace směřující k potlačení práv a svobod člověka“. To vše za to, že před dvěma roky přeložil a uvedl článek ze zahraničního zdroje, který formou otázek vznáší jisté pochybnosti o pravdivosti některých údajů a pověstí, jimiž je opředen holocaust židů z dob nacistické válečné expanze.

Smyslem těchto špinavostí je snad politika zastrašování všech svobodomyslných občanů, kteří se nehodlají smířit se stavem, kdy masové sdělovací prostředky lžou a manipulují veřejné mínění, aby odvedly mysl občanů od vážných problémů doby, od pravdy o příčinách celospolečenské krize, aby se lidský jedinec přestal považovat za něco víc než za pouhého otroka „demokratického“ systému a universální moci odcizené lidskému cítění i potřebám, abychom my všichni jako příslušníci národa zaprodaného nadnárodním korporacím a světovým mocenským elitám zůstávali v nevědomosti a přešla nás jakákoliv chuť rozhodovat o svém vlastním osudu?

Jeví se mi stále těžší nahlédnout, kdo a k jakému účelu s námi zachází, je stále těžší ubránit se konspiračním teoriím, podle nichž sionistické spiknutí finančních magnátů usiluje o světovládu a nastolení nového světového řádu plutokratů a jejich otroků. Nezávislý internetový magazín Zvědavec nic takového přímo netvrdí. Pod vedením vydavatele Vladimíra Stwory je však jedním z mála informačních zdrojů, který dává prostor svobodným názorům a faktům, o nichž se v masových médiích nedočteme. Znám pana Stworu osobně jako čestného a zásadového člověka, jemuž hledání pravdy je základním životním posláním. Nemyslím, že trestní stíhání vedené proti jeho osobě bude mít za následek uzavření uvedeného internetového magazínu. Jde však o další krok Fischerovy administrativy, jímž se vyvolává atmosféra strachu, aby pravda zůstávala ukryta ve sklíčených srdcích těch, kdo o ni dosud usilovali.

Mám tomu všemu rozumět tak, že minulé vládní strany dosadily Fischerův kabinet k moci, aby za ně provedl špinavou práci, k níž by se samy nedokázaly odhodlat? Jsem přesvědčen, že jim tento tým katanů vycvičených z dob komunistické policejní totality odvede medvědí službu. Mohu jen doufat, že tak nebude vytvořena půda pro totalitu novou, jejíž obrysy se již nesmazatelně rýsují v celém politickém směřování naší země i Evropské unie. Přesto mi tane na mysli otázka: Vážení zástupci lidu, hodláte svůj útok na lidské svobody dotáhnout do konce? Mám se už také začít bát publikovat svoje názory?

Jedním z důvodů policejních razií proti zastáncům národního odporu byl fakt, že publikují na internetových serverech, jmenovitě server Altermedia, který převzal také některé moje články. Na Zvědavci mám celou vlastní rubriku „Svět trochu jinak“. Mám se už obávat, že jednoho časného rána mi horda policejních agresorů rozrazí dveře, vymlátí okna a po vzoru gestapa mě odvede k výslechu či přímo do vazby? Otázku směřuji hlavně na prezidenta Václava Klause, za něhož jsem se svojí osobou veřejně postavil v rámci občanské iniciativy D.O.S.T., která s útoky politicky korektních médií a s obavami před zařazením do škatulky nepohodlných extrémistů či nácků má také své zkušenosti. Pokud bude tento článek číst někdo z Hradu, čekám netrpělivě na jeho odpověď.

4 Responses to “Je Fischerova vláda určena na špinavou práci?”

  1. Astr napsal:

    ano, podle skutku to tak vypada :-(
    Nejen ze budete dostavat demokraticky nuni docasne Fischerovsky pocuni jak rikaji bratri Moravaci, jeste si to zaplatite:-(
    I ochranu Vasich vladcu, kteri to s Vami mysli tak dobre :-)
    Dokonce i ochranku pro jejich deti :-)

    ( pro jistotu i synkovi pana Fischera pridelili ochranku )
    cha cha cha…. Sametovi demokrati :-)
    ze by slo o vic nez o hazeni vajicek jako odpoved na nesametove zasahy nove docasne vlady?
    Za predchozich vlad na Kanadana Stworu nebylo
    dost dukazu a zakonu ci ochoty na špinavou práci?
    Vyhrady?
    Snadno smetete, bude to jasny “antisemitismus” :-)
    Pro jistotu jiz i Fischerovu synovi prideli ochranku a matka odmitla rici novinarum o co jde:-(

    PS.
    To uz zacina byt vaznejsi nez kdysi pred 50 lety, kdyz Zapotocky utekl sve ochrance a zasel si mezi Lid do nejake hospody na pivo be doprovodu :-)
    At zije Sametove demokraticky Kocourkov :-)

  2. Raubritter napsal:

    Řekl bych, že Klaus, potažmo lidi okolo něj, dostávají v poslední době docela solidní mediální sodu (viz. Hájkova kniha, Lisabon etc.) a proto se nechce pouštět do takového donquijotského boje s ochránci politické korektnosti. Už tak stačí, že docela špale po kuřích okách českým ‘novinářům’ za co se z něj stal veřejný nepřítel numero uno..

  3. OS napsal:

    Skvěle napsáno, lépe bych to nezformuloval. Klausův postoj/nepostoj je rozporný. Na jednu stranu dovede vylévat vaničku i s dítětem v případě Evropy, provokovat na klimatologických srazech, ale uměle vytvářené hysterii z “extremismu” se evidentně postavit nedokáže, nebo nechce…

Trackbacks/Pingbacks


Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

31. března 1909 se v Perpignanu narodil francouzský spisovatel, básník, novinář a literární kritik Robert Brasillach. Po dobytí Francie Němci se ze svých původních ideologických pozic blízkých Maurrasově Action française přesunul  blíže hitlerovskému národnímu socialismu. Za svou „intelektuální kolaboraci“ byl také už v zimě 1945 odsouzen k smrti a přes přímluvu některých francouzských intelektuálů popraven.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív