Categorized | Politika, Týdeník, Texty

Klíny do hlavy

Divide et impera

Rozděl a panuj aneb moravisté jako užiteční idioti Bruselu.

Autor: Axel Seidelmeier

Jen stěží bychom našli hospodštější téma, nežli je problematika přejmenování našeho státu z the Czech Republic na Czechia. A hned vylezli různí lingvisté, bohemisté, ale i naši milí moravisté s křečovitým výrazem v ksichtě. Agenda „českých moravistů“ se skládá v podstatě ze dvou témat, když to zjednoduším:

1. Zemské zřízení (nevidím v tom problém, ale nemyslím si, že u našeho státu by se mělo jednat v době všeobecného úpadku o primární téma)
2. Nekritická europeizace, sociální liberalismus a loajalistický komunitarismus nebo také evropeistický regionalismus (všechno je v základu jedno a totéž)

Strana Moravané (dále jen rozvraceči) a její mládež nejsou ničím jiným než rozbíječi Státu schovávající se za moravskou identitu a moravský tradicionalismus. Je to prosté, hájí totiž jeden z nejnebezpečnějších evropeistických proudů, který usiluje o likvidaci Státu a jeho nahrazení regiony spadající pod centrální evropskou vládu.


„Klasická“ sociálně liberální stanoviska ani nemusím připomínat (boj proti xenofobii, rasismu, genderová agenda atd.), neboť je sami komunikují nejlépe.

Rozvraceči konečně našli živnou půdu pro efektivnější prezentaci svého revolučního programu právě v debatě (spíš plcích) nad anglickým názvem naší vlasti. České a moravské hospody totiž tématem žijí a šikovně naše obyvatele rozdělují. Přišlo další téma, které má upozadit mnohem důležitější politické a socio-ekonomické problémy. Nemyslím si, že zkomolenina Czechia naplňuje člověka odvahou svůj stát tímto názvem představit před zástupci cizích států, ale jsem přesvědčen, že bychom se měli zabývat hlubšími a strukturálními otázkami naší země a našeho kontinentu. V dobách eskalace společenské a politické krize budou nabízet právě takováto „atraktivní témata“ pro odvádění pozornosti. Nedejme se klamat!

Nad vhodných názvem naší země se budeme zamýšlet později… Nakonec nad názvem, který bude odrážet politický charakter našeho státu.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

21. ledna 1950 zemřel - podle některých za podezřelých okolností - v londýnské nemocnici britský novinář, esejista a spisovatel a autor jednoho z nejslavnějších dystopických románů 1984 George Orwell.  

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív