Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Londýnská dekapitace: Zrada Británie, ne islámu

Woolwich attackAutor: Sam Green

David Cameron prohlásil, že teroristický útok byl “zradou islámu” – zkuste to říct vrahům, kteří tento čin spáchali

Svět se včera probudil do dalšího déjà vu. Masakr a stětí britského vojáka Lee Rigbyho, přímo před kasárnami ve Woolwich ve východním Londýně, spáchaný dvěma v Británii narozenými konvertity k islámu, je jen dalším odporným příkladem toho, čeho je “náboženství míru” schopno.

Praktika stětí hlavy není v islámu ničím novým. Jde zpět až do dob, kdy Mohamed nařídil popravu sedmi set židovských mužů kmene Banú Qurajza za údajné spiknutí proti němu. [1] Z nedávné minulosti můžeme uvést příklady masakru rodiny Fogelových, [2] novináře Daniela Pearla, [3] nebo Nicka Berga. [4]

A i přesto jak britský ministerský předseda a londýnský starosta trvají na tom, že to co jsme měli možnost vidět na vlastní oči, jednoduše není pravda. David Cameron prohlásil, že teroristický útok byl “zradou islámu,” zatímco Boris Johnson měl naspěch s “evidentním důvodem,” že je “nesprávné dávat vinu islámu” za tuto vraždu.


Zkuste to vysvětlit těm dvěma, kdo rozsekali Lee Rigbyho, zatímco křičeli “Alláhu akbar” a poté poskakovali okolo s rukama od krve, dožadujíc se kolemjdoucích, aby je fotografovali. Jeden z vrahů, Michael Adebolajo, islámský konvertita a samozvaný kazatel měl dokonce pro tuto příležitost i připravené malé kázání. Prohlásil, že útok je pomstou za vraždění muslimů v Afghánistánu. Poté dodal “Přísaháme při věčném Alláhovi, že proti vám nepřestaneme bojovat. Jediný důvod, proč jsme to udělali, je to, že muslimové umírají dennodenně. Zub za zub, oko za oko!”

Afghánistán říkáte? Nehledě na to, co se děje v Sýrii, kde byly téměř jistě použity chemické zbraně a rakety Scud vládními silami proti civilistům. [5] Kde během dvou let přišlo téměř 100 tisíc lidí o život v jednom z nejbrutálnějších a nejintenzivnějších konfliktů na světě. Kde Asadovy jednotky tvořené převážně alevity, byly vybízeny aby znásilňovaly sunnitské ženy, [6] mučily děti a ponechávaly je pak osudu ve zničených městech a vesnicích. Sýrie, kde rebelové znetvořují těla svých obětí a výzývají ke kanibalismu před objektivy kamer. [7]

A co další konflikty, kde jsou muslimové hromadně vražděni? Genocida v Dárfúru je konfliktem mezi znepřátelenými muslimskými frakcemi, který stejně jako konflikt v Afghánistánu, trvá více než deset let. Zatímco však počet obětí v Afghánistánu je řádově v destitisících, dárfúrský konflikt již čítá statisíce, včetně dvou a půl milionu lidí vyhnaných ze svých domovů a mnoha milionů uprchlíků závislých na humanitární pomoci. Tisíce lidí je každý měsíc zabíjeno mačetami. Což je fyzicky výjímečně namáhavá činnost. A přesto okolo konfliktu panuje ticho.

Takže si to přiznejme narovinu. Není to kvůli umírání muslimů, co by vedlo tyto bestiálně jednající mladíky k aktům barbarismu jak ze šestého stoleti. Tito vrazi nemají žádný problém se zabíjením žen, mužů nebo dětí.

Jejich problémem je, kdo je oprávněn vraždit a jménem koho. Syrský prezident Asad může, stejně jako prezident Súdánu Omar al-Bašír nebo Ahmadínedžád v Íránu. Téměř každý zločinný diktátor od Saddáma přes Múbaraka, Kaddáfího až po Ben Aliho mohl a praktikoval tuto činnost po léta, bez jediného hlasu protestu islámských duchovních představitelů, ať již v Evropě nebo na Blízkém Východě. Naopak, mnoho těchto diktátorů je dodnes v arabském světě stále oslavováno.

Problémem tedy není morálka, tak jak ji známe na Západě. Pokud by tomu tak bylo, muslimové by právě teď na protest zasypávali zápalnými láhvemi syrské a súdánské velvyslanectví v Londýně. Což však nečiní.

A to by nám mělo něco velmi důležitého napovědět o pnutí, který dnes pohání mladé muslimy v Británii, Evropě a na Blízkém východě. A to, že islám je mnohem více o politické ideologii, než o morálce. A proto je některým dovoleno vraždit, masakrovat a stínat hlavy. Zatímco ostatním ne.

Islám, který stojí za vraždou Lee Rigbyho, den za dnem sílí a získává na sebejistotě. Je čas, aby se Británie probudila a uvědomila si skutečnost, že už je pozdě bojovat s ním na plážích. [8] Protože bitva se již odehrává v jejích ulicích.

Článek The London Beheading: A Betrayal of Britain, Not Islam vyšel dne 26. května na stránkách Arutz sheva.

Poznámky:

[1] Kmen Banú Qurajza.
[2] Fogel family massacre. Autor má na mysli fakt, že “podle několika zpráv byla nemluvněti useknuta hlava, ačkoli jeden zdroj uvádí, že její hrdlo bylo tak hluboce podříznuto, že jí byla “téměř uťata hlava”.
[3] Zadržený pákistánský radikál. Uřízl hlavu Američanovi? Týden.cz, 18. března 2013.
[4] Al-Kajda sťala amerického rukojmího. iDnes.cz, 11. května 2004.
[5] Zde se autor pouští na velice tenký led, viz zprávy o užití chemických zbraní rebely Syrians trade Khan al-Assal chemical weapons claim, UN notes ‘concrete suspicions’ that Syrian rebels used chemical weapons nebo ukořistění raket Scud rebely Islamist Syrian rebels reportedly seize Scud missiles.
[6] Zde se autor evidentně plete, poněvadž např. dle údajů stránek The Clarion Project (které v žádném případě nelze podezřívat ze sympatií k Bašáru Asadovi) vyzýval saúdskoarabský radikální sunnitský duchovní Muhammed al-Arifi k k uzavírání krátkodobých (několikahodinových, aby se “dostala řada” na všechny islamistické rebely) “sňatků” za účelem pohlavního styku se syrskými ženami. Mezi podmínky fatwy patřilo aby ženy měly alespoň 14 let a byly rozvedené nebo ovdovělé.
[7] Syrský rebel před kamerou vyřezal vojákovi srdce z těla a zakousl se do něj. Novinky.cz, 13. května 2013.
[8] Narážka na citát Winstona Churchilla, který pronesl ve svém projevu po evakuaci Dunquerke 4.6.1940: “Musíme ubránit náš ostrov, za jakoukoli cenu, musíme bojovat na plážích, musíme bojovat na místech vylodění, musíme bojovat na polích a v ulicích, musíme bojovat na kopcích; jediné, co nemůžeme, je ustoupit.”

Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

1. dubna 1753 se narodil francouzský filosof a konzervativní myslitel hrabě Joseph de Maistre, jeden z výrazných odpůrců Francouzské revoluce a kritik liberalismu. Vyrůstal v katolické rodině, Francouzskou revoluci odmítal z konzervativních pozic a chápal ji jako boží trest za osvícenské snahy.
Léon Degrelle1. dubna 1994 zemřel ve španělské Málaze zakladatel belgického (valonského) rexistického hnutí Léon Degrelle. Během druhé světové války sloužil v řadách Waffen SS, své zážitky z bojů na východní frontě shrnul do knihy Tažení v Rusku 1941 - 45. Nedlouho před smrtí se Degrella kdosi zeptal, jestli něčeho ve své minulosti lituje. Odpověděl: „Jen toho, že jsme prohráli.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív