Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Marine Le Penová: Schengen je bezpečnostní fiasko

Anis Amri

Anis Amri

Autorka: Karin Bredenkamp

Prezidentská kandidátka francouzské Národní fronty Marine Le Penová označila evropskou Schengenskou zónu za „bezpečnostní fiasko“.

V prohlášení zveřejněném na její webové stránce dala za vinu Schengenské dohodě, že se berlínskému teroristovi tak snadno podařilo uniknout z Německa.

„Bez pevných národních hranic a celní infrastruktury na nich nezbývá Francii – podobně jako jejím sousedům – než se ex post dozvídat, že se po její půdě nejspíš pohyboval nebezpečný ozbrojený džihádista,“ řekla.

„Znovu zdůrazňuji svůj závazek zajistit Francii plnou kontrolu nad vlastními hranicemi a odstoupení od Schengenské dohody. Mýtus naprosté svobody pohybu v Evropě, jehož se mí protikandidáti v prezidentských volbách stále pevně drží, musíme pohřbít.“

Členy zóny je 26 evropských zemí, mezi nimi i nečlenské země EU. V rámci této dohody uzavřené v roce 1995 došlo ke zrušení pohraničních kontrol mezi evropskými zeměmi.

Francie však obnovila kontroly na svých hranicích po pařížských útocích v listopadu 2015, při nichž bylo zabito 130 lidí.

Volný pohyb a služeb napříč většinou kontinentu však s migrační krizí a vzestupem Islámského státu dostává stále větší trhliny.

Řada expertů považuje Schengenskou dohodu za slabinu evropské bezpečnosti, díky níž do Evropy pronikají drogy, nelegální zbraně, zločinci i teroristé.

Předseda italského Hnutí pěti hvězd Beppe Grillo na svém blogu s Le Penovou souhlasil, když napsal, že „Itálie se stala cestou pro teroristy, které nedokážeme kvůli Schengenu zadržet“ a dodal, že „nastal čas jednat.“

Pochvalně se vyjádřil o Cristianu Moviovi a Lucovi Scatovi, dvou policistech, kteří zastavili a po napadení z jeho strany i zastřelili teroristu Anise Amriho – označil je za „sekulární světce.“

U Amriho, po útoku v Berlíně několik desítek hodin nejhledanějšího muže v Evropě, se našly jízdenky, podle nichž z Německa přes francouzské Chambery odcestoval do Itálie.

„Pokud je muž zastřelený v Miláně skutečně vrahem z Berlína, pak se Schengen ukázal jako ohrožení bezpečí veřejnosti,“ prohlásil na svém twitterovém účtu někdejší předseda strany UKIP Nigel Farage. „Musíme s ním skoncovat.“

Čtyřiadvacetiletý Tunisan podezřelý z terorismu urazil z místa činu do Milána přes 800 kilometrů, než ho při náhodné kontrole zastřelili dva italští policisté.

Článek Karin Bredenkampové Marine Le Pen: Schengen is a security disaster vyšel na stránkách Free West Media 25. prosince 2016.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. ledna 1891 se v sardinském městečku Ales narodil italský marxistický filozof a komunistický filozof Antonio Francesco Gramsci. Ve svém díle se zabýval politickou teorií, sociologií nebo lingvistikou. Jeho nejvlivnějším příspěvkem byla teorie tzv. kulturní hegemonie, v níž přenesl důraz z ekonomického determinismu klasického marxismu na úlohu kulturních institucí při zachovávání moci vládnoucí třídy a která výrazně ovlivnila moderní levici.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív