Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Všichni tři postřelení anarchisté v americké Kenoshe měli bohatý trestní rejstřík

Rittenhouse aka „Fallout Kyle“

Rittenhouse aka „Fallout Kyle“

Autor: Eric Striker

Sedmnáctiletý mladík byl obviněn z vraždy prvního stupně poté, co při dvou oddělených incidentech postřelil trojici anarchistických násilníků.

Obviněný Kyle Rittenhouse žije sice ve státě Illinois, ovšem v příhraničním městě Antioch, od Kenoshy vzdálené pouhých 21 mil (necelých 35 km).

Rittenhouse přijel i se svou puškou AR-15 do Kenoshe, aby pomohl chránit majitele menších podniků a občany, které wisconsinské bezpečnostní složky ponechaly napospas násilí.

Záběry zveřejněné protiextremistickým projektem AntifaWatch ukazují první střelbu. Na videu maskovaný muž jménem Joseph D. Rosenbaum honí mladého Rittenhouse a hází po něm neznámý předmět, podle některých výbušninu, což ovšem nebylo dosud možné potvrdit. Když se na Rittenhouse vrhnul a pokusil se mu vyrvat zbraň, mladík Rosenbauma střelil do hlavy. Ten později zranění podlehl.

Dříve téhož večer vidíme Žida Rosenbauma na videu, jak agresivně provokuje ozbrojené muže, na které mj. pokřikuje „shoot me, nigga!“ (tak do mě střel, negře!).

Poté, co střelil Rosenbauma, vrhnul se na Kylea Rittenhouse dav anarchistů a on se dal na útěk. Když upadl na zem, příslušníci Antify na něj zaútočili. Rittenhouse na dva z nich, jeden byl ozbrojený pistolí, vystřelil.

Jeden z útočníků, Anthony W. Huber byl smrtelně zasažen do hrudi. Ozbrojený násilník Gaige Paul Grosskreutz sice utrpěl děsivě vypadající zranění paže, ale přežil.

Média se bez váhání jala vykreslovat Rittenhouse jako bělošského rasistu a teroristu, zatímco z postřelených anarchistů se šmahem stali „poklidně protestující“. Fakta ovšem hovoří poněkud jinak.

Joseph Don Rosenbaum 

Podle veřejně dostupných záznamů se Joseph „Jojo“ Rosenbaum může „pyšnit“ bohatou násilnou minulostí.

V roce 2002 byl v Arizoně odsouzen za sexuální přečin na dítěti.

Podle záznamů v registru sexuálních delikventů se jednalo o pachatele třetí kategorie, tzn. s vysokým rizikem recidivy a nebezpečného svému okolí.

Záznamy arizonských policejních orgánů ukazují, že Rosenbaum strávil za mřížemi po odsouzení za dva sexuální delikty 3. stupně proti nezletilému a neoprávněnou manipulaci s monitorovacím zařízením dvanáct a půl roku. Aby sexuální delikt s nezletilým spadal do této kategorie, musí být oběti méně než 15 let.

Ještě výmluvnějších pak je 42 Rosenbaumových disciplinárních přestupků v době výkonu trestu, včetně mnoha napadení, sexuálních aktů, výroby zbraně a žhářství. V roce 2016 byl však konečně propuštěn na svobodu.

Podle databáze soudu ve státě Wisconsin čekalo Rosenbauma projednání obvinění z ublížení na těle při domácím násilí, kterého se dopustil letos v červenci.

Zleva: Huber, Grosskreutz a Rosenbaum

Anthony W. Huber

Druhý mrtvý anarchista na místě Anthony M. Huber vychází z popisu komerčního projektu (který se maskuje jako „charita“) Go Fund Me jako hrdina. Jeho přítelkyni se podařilo v době vzniku tohoto článku vybrat v jeho jménu už skoro 70 tisíc dolarů.

Veřejně dostupné databáze však Hubera ukazují jako zločince, který se dopouštěl násilí na svých nejbližších.

V roce 2012 přiznal vinu za nezákonné věznění s nebezpečnou zbraní a škrcení při domácím násilí. Zdá se, že roku 2016 porušil pravidla své podmínky a musel strávit dva roky ve státní věznici, kam mu ovšem byl započten už „odsezený“ čas. V roce 2018 byl Huber znovu zatčen pro ublížení na těle.

Na ženu za sbírkou v jeho jméně, Hannah J. Gittingsovou, je vydán platný zatykač, protože odmítla podstoupit dechovou zkoušku při řízení v opilosti a s neplatným řidičským oprávněním.

Gaige Paul Grosskreutz  

Gaige P. Grosskreutz, anarchistický pistolník, kterého Kyle Rittenhouse střelil v sebeobraně do paže, byl v roce 2013 obviněn z vloupání a krádeže. O čtyři měsíce později porušil pravidla probace. V roce 2017 byl zatčen znovu.

Z veřejně přístupných databází není zcela zjevné, zda byl Grosskreutz někdy usvědčen ze zločinu (felony). Pokud ano, znamená jeho držení zbraně vážné provinění, za něž by mohl strávit až deset let za mřížemi.

Jak nás v oslavné hagiografii informují média, Grosskreutz „pracoval“ jako aktivista skupiny „People’s Revolution“ (Lidová revoluce) v Milwaukee. Jedná se o radikálnější odštěpenou větev skupiny Black Lives Matter.

Mainstreamová média při svých popisech incidentu tyto informace o Grosskreutzovi, Rosenbaumovi a Huberovi v podstatě bez výjimky zamlčují.

Výrazně protispolečenské a násilné chování patrné u trojice těchto mužů – aktivních účastníků násilných demonstrací a nepokojů a také jasných agresorů v dané situaci – jsou mezi řadovými „antifašisty“ velice rozšířené.

Novináři v žoldu elitních médií se sice mohou postavit na jejich stranu proti sedmnáctiletému chlapci, který hájil holý život, ještě se ale uvidí, zda se stejně rozhodně i zbytek Ameriky a světa.

Článek Erika Strikera Kenosha: All Three Anarchist Rioters Shot Have Violent Criminal Histories vyšel na webu National Justice 27. srpna 2020.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

21. ledna 1950 zemřel - podle některých za podezřelých okolností - v londýnské nemocnici britský novinář, esejista a spisovatel a autor jednoho z nejslavnějších dystopických románů 1984 George Orwell.  

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív