U Skripalů něco skřípe

Skřípal

Nejlepší meducína na ty jedy…


Autor: Jaroslav Štefec

Rétorika britské vlády kolem otravy Skripala mi silně připomíná Drahoše a jeho věčné „nevím“. Neustále čtu „Britové prý (s vysokou pravděpodobností vědí, téměř jistě vědí, jsou si téměř jisti …)“, že novičok (pochází, byl vyroben, byl dopraven, byl použit osobně Putinem …) atd., atd. Tak jak to vlastně je? Oni viditelně nemají žádné zveřejnitelné a proti Rusku použitelné indície, důkazy nebo informace, a buď vůbec nevědí, co se vlastně stalo, nebo to vědí až moc dobře.

Je zajímavé, jak všichni pisálkové, politici, komentátoři a pseudoodborníci obratem převzali od Britů pojem „novičok“. Což je jako název projektu, plynu, jedu, skupiny bojových chemických látek atd., atd. naprostá kravina.

Všechno, co se týkalo nových vysoce toxických, potenciálně bojově použitelných prostředků, vyvíjených v 70. a 80. letech v několika špičkových chemických laboratořích bývalého SSSR (a bylo testováno také v bývalé ČSSR), bylo sdruženo pod přísně tajný projekt s krycím názvem „Foliant“. Jednotlivé vyvinuté látky pak obdržely konkrétní kódy, pod nimiž byly evidovány, vyráběny a testovány.

„Novičok“ je součástí ptydepe, určeného anglofonnímu „obecenstvu“ a vymyšlené pro Američany a Brity přeběhlíkem Vilem Mirzjanovem. Cílem bylo vytvořit mem neurčitého strachu psychologickým spojením rusky znějícího názvu „novičok“ s anglickým „now we choke“, jehož význam si snadno najdete.

A přesně o tom všechno kolem údajné „otravy“ Skripala a jeho dcery naprosto viditelně je. O lžích, náznacích, neexistenci důkazů, mlžení, dovolávání se „solidarity“, o psychologické, nebo, chcete-li, hybridní válce. Ke škodě především Britů, ale i nás, a dalších zblblých „solidárních spojenců“, vypovídajících bez rozmyslu diplomaty a bijících se v kosmaté hrudě radostí, jak se jim povedlo s tím Ruskem zamést. Amen.

Převzato se souhlasem autora.

4 Responses to “U Skripalů něco skřípe”

  1. Andrew napsal:

    Spletl jsem se. Vědec Železňakov nedostal atropin hned, ale až po nějaké době v nemocnici. Ale stejně zůstávají otázky u Skripalů…proč byla chycena a utracena 2 morčata a i kočka? Ta zvířata taky sahala na jedovatou domovní kliku? Zvláštní. A ta zvířata pro jistotu spálili místo, aby uchovali jejich mrtvoly jako důkazy.

  2. Andrew napsal:

    Croix: Diplomaty se jim povedlo vyhostit. Ale vypadá to, že udělali chybu, když oznámili zázračné uzdravení. Kdyby otrávení zemřeli, nebylo by tolik pochybovačů. Mainstreamová média si sama odporují a s těmi citacemi expertů je nejlepší, že média dala prostor k vyjádření expertům ruským, českým, americkým a britským, dokonce se vyjádřil i tvůrce Novičoků Vil Mirzajanov žijící v exilu v USA a všichni se shodli na neléčitelnosti otravy. Média se nám do toho všeho zamotala. Teď už pochybují i ti, kteří jindy Kreml nemusí, samozřejmě kromě fanatiků jako je europoslanec Štětina ten tomu asi i sám věří, že za vším stojí V V. P. Byly zprávy i o tom vědci Železňakovi, který se otrávil v 80.letech v SSSR v laboratoři. Ten přežil ještě 5 let s těžkými zdravotními následky, ale pokud k jeho otravě skutečně došlo, vše je asi vysvětlitelné, že atropin dostal v první minutě po otravě. V Salisbuty mi to také přijde jako scifi, že by si špion vzal atropin ihned potom, co sáhl na tu kliku.

  3. Croix napsal:

    Vzhledem k určitým okolnostem je samozžejmě možné, že ani žádný novičok k útoku použit nebyl i vsjo pa drugom. V zásadě nemůže dojít k “zmrtvýchvstání” dcery ani taťky zrádce jednou upadlých do komatu, když ani nemohli dostat včas antidotum, tj. v řádu minut. Zničený organismus se už neopraví v tomto případě, podobně jako už nenaroste člověku noha ujetá jednou při nehodě tramvají. Údajně do parku došli nějakou trasou delší, než odpovídá době, během níž se účinek látky projeví (od dveří svého domu, kde měli být zasažení?), což jsou pouhé desítky vteřin či minuty. Pak si tam sedli v parku, po nějaké době si jich někdo všimnul, po nějaké další době přijela záchranka, která neměla možnost detekovat specifickou bojovou látku, ani podat specifickou protilátku a odvezla je do špitálu. Po době nejméně desítek minut je poprvé mohl teoreticky ohledat nějaký vojenský chemik s laboratorním vybavením nebo polní detekční výbavou, spíše v řádu hodiny a víc. U látek z této rodiny (Folianty) už dávno není cesty zpět. Po pár týdnech se však údajně dcera probrala, komunikuje s okolím a sama papá. Příběh se stává vpravdě velikonočním i s patřičným “zmrtvýchvstáním”. Na místě nálezu byli promícháni chemici ve speciálních oblecích mezi “uniformami” bez ochrany. O “novičoku” se tak dost možná pravděpodobně jenom mluví, aniž by hrál skutečnou fyzickou (chemickou) roli ve věci a celý útok či “útok” může mít zcela jiné pozadí a charakter. PS.: Pokud jde o mezinárodně pečlivě promyšlenou a koordinovanou akci s iniciací vyhošťování diplomatů, bylo to rychlé a přesné a rovněž to nesvědčí o improvizaci a reakci někoho zaskočeného událostmi. Proto je i Andrewova varianta pravděpodobnější/možnější, než ta ofociální (úplné dívadlo).

  4. Andrew napsal:

    Není žádná jistota. Je možné, že ani k žádné otravě nedošlo. Co když britská tajná služba požádala Skripala a jeho dceru, ať si sednou na lavičku do parku, kde budou nalezeni a odvezeni do nemocnice? Zatím agenti rozprášili nějaký jed v jejich domě. Potom nastalo vyšetřování a vypovídání diplomatů. A nakonec je ve scénáři zázračné uzdravení…Mohla to být jen záminka k utužení jednotky poukázáním na vnějšího nepřítele a záminka pro vyhoštění špionů s diplomatickým krytím. Nabízí se porovnání s otravou Kimova staršího bratra látkou ze skupiny VX na letišti v Malajsii, kde u něho byli hned doktoři a stejně zemřel. Dokonce ani protijedy, které si vozil s sebou, nestihl Kim vytáhnout a použít. Na jednu stranu byl tento Kim potřísněn látkou v obličeji, kde se vstřebává účinněji než Skripal, který údajně “jen” sáhl na kliku u domovních dveří holou rukou, ale na druhou stranu větší síla Novičoků by to měla víc než vyrovnat. Říká se, že Novičoky jsou 8x možná až 10x silnější než VX. Média citovala experty, že otrávení na 99 % zemřou nebo zůstanou v kómatu závislí na podpůrných přístrojích. Hle! Najednou se dozvídáme, že jsou na dobré cest k uzdravení. Něco tady nesedí. Nevím, jak to bylo opravdu, ale vím, že oficiální verze je ta nejšílenější konspirace, která se dala vymyslet.

Trackbacks/Pingbacks


Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

29. března 1895 se v Heidelbergu narodil německý spisovatel, filozof, publicista, entomolog a veterán obou světových válek Ernst Jünger. Jako mladý se proslavil svým válečným románem V ocelových bouřích, ve výmarské éře se řadil k předním postavám tzv. konzervativní revoluce. Odmítl přímou spolupráci s národně socialistickým režimem, po válce se pak z politické arény stáhl úplně, i tak však výrazně ovlivnil některé proudy pravicového myšlení, a po zbytek svého dlouhého života se věnoval literární tvorbě.
29. března 2012 zemřel na selhání srdce ve věku pouhých nedožitých 50 let pravicový anglický intelektuál, politik, spisovatel a brilantní řečník Jonathan Bowden, od 90. let aktivní nejprve v Konzervativní straně, následně v řadách BNP i různých menších uskupení.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív