Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Židovské organizace vítají návrh imigrační reformy

Náboženská tradice nám velí vítat cizince‘.

Náboženská tradice nám přikazuje vítat cizince.

Pohled na náboženské tradice v roce 2013

„Náboženská tradice nám přikazuje vítat cizince“, říká viceprezidentka Náboženského akčního centra pro reformní judaismus Barbara Weinstein.

Židovské organizace vyjádřily podporu jak Obamovým návrhům imigrační reformy, tak podobnému návrhu vypracovanému skupinou amerických senátorů napříč politickým spektrem.

V úterním lasvegaském projevu věnovanému otázce 11 milionů lidí bez dokladů na území USA prezident Obama zdůraznil nutnost aplikovat platné zákony a poskytnout cestu k občanství.

Dočasný prezident a výkonný ředitel HIAS (organizace zabývající se migrací a přesidlováním uprchlíků) Mark Hetfield řekl, že „věří víc než za posledních mnoho let, že politici konečně vytvoří a nastaví spravedlivý systém pro imigranty a uprchlíky.“

Je čas „spravit poškozený systém“, který zahrnuje „všemožné umělé technické zábrany, které upírají právo na azyl pronásledovaným“, řekl dále.


Židovská rada pro vztahy s veřejností návrhy také přivítala.

„Abychom se konečně dočkali schválení reformy, jsme ochotní spolupracovat jak s republikány i demokraty, s prezidentem i s Kongresem,“ řekl její předseda Larry Gold. „Tato reforma bude znamenat nejen posílení naší země – spolupráce napříč politickým spektrem, která ho provází, by mohla znamenat začátek nové éry.“

Americký židovský výbor (AJC) snahám o imigrační reformu též aplaudoval a označil je za povzbuzující.

„Imigrace je klíčovým prvkem k posílení americké ekonomiky i demokratického pluralismu,“ poznamenal Richard Frolin ředitel AJC pro národní a legislativní záležitosti.

Liga proti urážkám (ADL) vydala následující prohlášení: „Na obou koncích Pennsylvania Avenue zdá se konečně vyslyšeli volání lidu a překonali stranické rozdíly za účelem nápravy nefunkčního imigračního systému v souladu se zdravým rozumem.“

Barry Curtiss-Lusher a předseda a národní ředitel ADL Abraham Foxman řekli, že se jejich organizace těší na nadcházející spolupráci s Kongresem i prezidentem Obamou a že doufají v dialog, který „bude ctít americké dědictví a tradici inkluzivního národa soucitných imigrantů, který si cení rozmanitosti svého lidu.“

B’nai B’rith vydala prohlášení, kde se zavázala „pokračovat v úsilí o konstruktivní výsledek legislativního procesu.“

Nancy Kaufman, výkonná ředitelka Národní rady Židovek (NCJW) prohlásila, že její organizace „je po letech nečinnosti příjemně překvapena energickou snahou prosadit souhrnnou imigrační reformu.  NCJW bude pokračovat ve svém úsilí o reformu, která napraví druhořadý status imigrantů bez dokumentů a zajistí životaschopnou cestu k občanství.“

Jak dodala viceprezidentka Náboženského akčního centra pro reformní judaismus Barbara Weinstein, návrhy jsou „důležitým krokem směrem k řešení problémů, které náš systém sužovaly až příliš dlouho“ a uzavřela s tím, že židovská tradice „nám velí vítat cizince“.

Zdroj The Times of Israel: Jewish groups welcome immigration reform proposals, 31. ledna 2013.

Vítání cizinců v Izraeli v praxi:

Petr Nečas: Problém ilegálního přistěhovalectví do České republiky byl vyřešen

Přesune Izrael část afrických přistěhovalců do České republiky?

Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

22. listopadu 1963 zemřel v anglickém Oxfordu irský spisovatel, jedna z nevýraznějších postav moderní britské literatury Clive Staples Lewis. Jeho nejznámější knihou jsou dnes zřejmě Letopisy Narnie. Silně věřící anglikán Lewis byl také blízkým přítelem J. R. R. Tolkiena a reakcionářem.
22. listopadu 1890 se narodil francouzský voják a státník Charles de Gaulle. Za 2. sv. války se postavil do čela francouzských sil bojujících na straně Spojenců, po válce se stal politikem V čase alžírské krize se chopil moci a stal se prezidentem Páté republiky. Vzdal se francouzského Alžírska, za což si vysloužil nehynoucí nenávist mnohých francouzských patriotů. Skupina OAS se ho několikrát pokusila zabít. Odstoupil nedlouho po bouřích léta ´68.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív