Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Jeden z vrahů Lee Rigbyho je považován za nejnebezpečnějšího vězně v Británii

 
Michael Adebolajo vysvětluje kolemjdoucím Londýňanům esoteričtější body islámské věrouky

Michael Adebolajo vysvětluje kolemjdoucím Londýňanům esoteričtější prvky islámské věrouky

 

Autor: Sean Rayment

Jeden z vrahů vojáka Lee Rigbyho je dnes pokládán za nejnebezpečnějšího vězně britského nápravného systému.

Jednatřicetiletého muslimského extremistu Michaela Adebolajoho dozorci popisují jako „agresivního, nepředvídatelného a vysoce nebezpečného ostatním vězňům“.

Skutečnou hrozbou je však jeho schopnost zradikalizovat spoluvězně, říká zdroj přímo z věznice.

Adebolajově zvrácené verzi islámu už prý propadly desítky vězňů, kteří se po propuštění chystají sami stát džihádisty.

Dokonce i někteří nemuslimští trestanci pod jeho vlivem konvertovali k islámu a odpřisáhli věrnost Islámskému státu.

Jeden z dozorců k tomu řekl: „Adebolajo tráví většinu času kázáním své pokroucené verze islámu komukoliv, kdo je ochotný mu naslouchat. Všichni spoluvězni jsou pro něj potenciální rekruti Islámského státu, ať už jde o muslimy nebo ne.“

„Má osobní kouzlo, charisma, a tak na některé zranitelnější vězně snadno zapůsobí. Je to velice nebezpečný člověk.“

Adebolajo prý nyní za svou životní misi považuje zverbovat do konce svého života co možná nejvíc džihádistů.

Kvůli své nebezpečnosti byl údajně zařazen do „zvláštní kategorie“.

Podrobnosti o hrozbě představované jedním z nejznámějších vrahů v Británii vyšly na povrch jen několik týdnů poté, co bylo při teroristických útocích v Manchesteru a Londýně 33 lidí zabito a více než stovka zraněna.

Vraha Adebolaja v roce 2014 přesunuli z londýnské věznice s maximální ostrahou Belmarsh do věznice Jejího veličenstva Frankland v County Durham, dalšího zařízení kategorie A.

Věznění teroristy ve Franklandu – jedné z nejvíce nechvalně proslulých věznic v zemi – stojí daňové poplatníky podle odhadů 1500 liber týdně (78 tisíc ročně).

Zdroj dodává: „Bude-li důvodné podezření, že se snaží radikalizovat ostatní vězně, zakročíme a přesuneme ho.“

„Ale ani za mřížemi ho nejde neustále sledovat. Nemáme na to lidi ani prostředky.“

Adebolajo se svým komplicem Michaelem Adebowalem zavraždili bezbranného Lee Rigbyho (25) poblíž jeho kasáren ve Woolwich na jihovýchodě Londýna v roce 2013.

Pár teroristů ho nejprve srazil autem, aby ho následně dobili noži a sekáčkem.

Poté Rigbyho mrtvolu odtáhli do cesty a na místě činu počkali na příjezd policistů.

Kolemjdoucím říkali, že vojáka zavraždili jako pomstu za zabíjení muslimů britskou armádou.

Oba dva byli odsouzeni na doživotí. Adebolajo si musí odpykat celý trest bez možnosti podmínečného propuštění, Adebowale pak za mřížemi stráví přinejmenším 45 let.

Vrah tak nyní chodí po stejných vězeňských chodbách jako yorskhirský zabiják Peter Sutcliffe, vrah dvou dětí Ian Huntley, vrah Rhyse Jonese Sean Hughes nebo Levi Bellfield.

Článek One of Lee Rigby’s murderers now regarded as Britain’s most dangerous prisoner vyšel na britském zpravodajském webu Mirror 25. června 2017.

One Response to “Jeden z vrahů Lee Rigbyho je považován za nejnebezpečnějšího vězně v Británii”

  1. Andrew napsal:

    Kdyby ho dali na samotku, bylo by to vyřešeno nebo ty dva vrahy dát na celu k sobě a nepouštět je k ostatním vězňům, ale to ty britské humanitáře nenapadne.

Trackbacks/Pingbacks


Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

31. března 1909 se v Perpignanu narodil francouzský spisovatel, básník, novinář a literární kritik Robert Brasillach. Po dobytí Francie Němci se ze svých původních ideologických pozic blízkých Maurrasově Action française přesunul  blíže hitlerovskému národnímu socialismu. Za svou „intelektuální kolaboraci“ byl také už v zimě 1945 odsouzen k smrti a přes přímluvu některých francouzských intelektuálů popraven.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív