Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Afričan, který v Itálii zapálil školní autobus, nelituje svého činu

Afričan autobus Itálie

Afričan ze Senegalu, který v Itálii unesl školní autobus s 51 vyděšenými dětmi, se za svůj čin nehodlá omlouvat.

Podezřelý se rozhodně postavil za svůj pokus o zapálení autobusu a při výslechu vysvětlil vyšetřovatelům své motivy pro útok na školní děti, informuje italský deník Il Giornale.

„Lítost? Necítím lítost. Bylo to potřeba udělat a udělal bych to znovu. Stokrát. Proč jsem to udělal? Abych dal Africe znamení.“

Toto šokující prohlášení jen podtrhuje jeho odhodlání uskutečnit svůj vražedný záměr. Jiný italský deník Corriere della Sera zase slova Ousseynoua Sy označuje za potvrzení životních názorů řidiče.

Očividně se nebojí potrestání ani dlouhého procesu, který na něj čeká. „To není nic, co by mě překvapovalo. Chtěl jsem učinit takové gesto, které by mělo dopad. Aby o mě mluvil celý svět,“ svěřil se svému právnímu zástupci.

Jeho právník tato vyjádření připisuje duševní nezpůsobilosti: „Podle mého mínění vykazuje známky vážné lability a vedení zákonného výslechu vyšetřujícím soudcem by to mělo potvrdit či vyvrátit,“ řekl Davide Lacchini.

„Nezáleželo mu ani tak na reakci v Itálii, jako spíš na možném dopadu jeho činu ve světě. Chtěl sám odjet na Linate (milánské letiště). Dnes, stejně jako včera, neustále opakoval, že dětem ublížit nechtěl.“

Vyšetřující soudce však žádné známky mentální nezpůsobilosti nezjistil. Milánští vyšetřovatelé v pátek požádali o prodloužení Syovy vazby, neboť by se prý v případě propuštění znovu mohl pokusit o něco podobného.

Sy ve středu unesl školní autobus v Cremě nedaleko Cremony, polil ho benzínem a zapálil. Děti se naštěstí díky zásahu policistů podařilo zachránit. Italský ministr obrany na svém twiterrovém účtu poděkoval zasahujícím za záchranu dětí.

Ousseynou Sy

Ousseynou Sy (zdroj: záběr ze zpráv italské televize RAI1)

Podezřelý byl po svém zadržení převezen do věznice San Vittore, kde ho po příjezdu ostatní trestanci zasypali vajíčky a pomeranči.

Vězni mu také nedovolili spát. Sy byl umístěn do sekce pro vězně, kteří nemohou být zadržováni spolu s ostatními. Za mřížemi obvykle zločinci, kteří se dopustili zločinů na dětech, čelí každodenní nevraživosti ostatních.

Nejinak je tomu i v Syově případě, na něhož se hned od počátku snesl hněv ostatních vězňů. Sy byl spatřen ve své cele v tričku, džínách a kostkované košili. Podle Corriere della Sera byla jeho pracovní uniforma při útoku částečně spálena.

Italský vicepremiér Matteo Salvini řekl, že policisté po útoku provedli prohlídku domu podezřelého. Salvini se také podivil nad tím, jak mohl Afričan řídit autobus i přes své předchozí potrestání za sexuální obtěžování a řízení v opilosti.

Ministr vysvětlil, že v případě odsouzení za terorismus existuje možnost odebrání občanství na základě bezpečnostního dekretu z roku 2018.

Giorgia Meloniová, předsedkyně protiimigrační strany Bratři Itálie (Fratelli d’Italia) a poslankyně, označila odebrání občanství Syovi za zcela nezbytné.

„A kdyby předchozí vlády schválily legislativní návrh naší strany, který usnadňuje odebrání občanství všem migrantům, kteří se dopustí zločinu, tento člověk by kvůli své zločinné minulosti dnes nebyl italským občanem,“ dodala Meloniová.

Zpráva African who torched Italian schoolbus shows no remorse vyšla na stránkách Free West Media 23. března 2019.

Ernst Jünger – Dělník VYCHÁZÍ 11. ÚNORA 2025!

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív