Categorized | Prognostika

Protest jako ohrožení národní bezpečnosti

Sonic weapons or long-range acoustic devices have been used by the US military overseas, notably against Somali pirates and Iraqi insurgents.Autor: John Robb

Na summitu G20 v Pittsburghu byly použity zvukové zbraně proti malé skupině protestantů

Všeobecně vzato, vlády po celém světě ztrácí kontrolu na veškerými klasickými formami státní moci od hranic, financí, komunikací, médií, ekonomických aktivit, bezpečnosti až po obchodní toky (všech druhů). Výsledkem tohoto zrychlujícího se oslabování je tendence nahlížet na všechny formy veřejného protestu jako na bezpečnostní hrozbu. Aby odvrátily tuto viditelnou hrozbu, stále větší počet zemí podniká tyto kroky:


– militarizuje policejní složky (od pětinásobného nárůstu amerických policejních zásahových jednotek SWAT ya posledních deset let až po nové čínské polovojenské síly, čítající milion příslušníků),

– ustavuje zákony, které mají za cíl neutralizovat projevy opozice – disentu (např. zřízení “zón svobody slova” – free speech zones apod.),

– začalo s okamžitým používáním nesmrtících – non-lethal – zbraní (zvukové zbraně, tasery, slzný plyn atd.) k rozhánění davů.

Toto úsilí způsobí téměř nepochybně neočekávané důsledky (už teď můžeme pozorovat protestní skupiny, které se vůči těmto postupům brání taktikou svolávání bleskových nepokojů – flash mob – za pomoci mobilních telefonů).

Pitt Police Use Sonic Weapons on Protestors

CNN report shows new weapon being used on civilians (Militarized police using Sonic Weapons)

Článek Johna Robba: Protest as National Security Threat vyšel na blogu Global Guerrillas dne 25. září 2009.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. ledna 1891 se v sardinském městečku Ales narodil italský marxistický filozof a komunistický filozof Antonio Francesco Gramsci. Ve svém díle se zabýval politickou teorií, sociologií nebo lingvistikou. Jeho nejvlivnějším příspěvkem byla teorie tzv. kulturní hegemonie, v níž přenesl důraz z ekonomického determinismu klasického marxismu na úlohu kulturních institucí při zachovávání moci vládnoucí třídy a která výrazně ovlivnila moderní levici.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív