Categorized | Politika, Týdeník, Texty

Svodka ze Sněmovní 4

Klauniáda v naší poslanecké sněmovně

Klauniáda v naší poslanecké sněmovně.

Autor: Axel Seidelmeier

Klauniáda v naší poslanecké sněmovně. Mj. 10 lidovců hlasovalo pro pozměňovací návrh zákona o regulaci hazardu, což mj. znamená:

Poslanci rozhodli o vyškrtnutí odstavců 3 a 4

Prostory, ve kterých nelze provozovat hazardní hry

(1) Hazardní hry nesmí být provozovány ve škole a školském zařízení, zařízení pro volnočasové aktivity dětí a mládeže, zařízení sociálních služeb, zdravotnickém zařízení poskytujícím ambulantní, jednodenní nebo lůžkovou péči, v prostoru sloužícím církvi nebo náboženské společnosti a v zařízení složky integrovaného záchranného systému.
(2) Kursová sázka a totalizátorová hra nesmí být provozovány v prostorech uvedených v odstavci 1 a v prostoru sloužícím orgánu veřejné moci.
(3) Bingo, technická hra a živá hra nesmí být provozovány v prostorech uvedených v odstavcích 1 a 2, ve sportovním zařízení, kulturním zařízení a v prostoru vlakového nebo autobusového nádraží.
(4) Zákaz provozování hazardních her podle odstavce 3 se vztahuje rovněž na prostory sousedící s prostory uvedenými v odstavci 3.


Znám z okolí naivní křesťanské moralisty, kteří jsou v úrovni svojí prozřetelnosti na tom stejně, jako jejich bratři a sestry z relativistických a neomarxistických skupin. V čem tkví jejich pokrevní příbuznost? Lidovec, ekoidiot lidsko-právního střihu nebo konzervativní liberál věří ve stafáž v podobě politických stran a tzv. demokratických institucí. Že nevidí, jak se Stát stal obětí jedné ideologie liberálního parlamentarismu, tj. diskurzu, který v rámci etablovaných stran a struktur nedovoluje exces, je signifikancí tohoto člověka „posledních dnů“. Je ochoten hájit svůj politický názor nebo stranu, poněvadž ho byznys lobby přesvědčila, že politické strany jsou v systému liberálního parlamentarismu reprezentanty politické vůle lidu a pouze přes ně je možné se nechat zvolit do mocenských struktur a posléze vládnout… Bude se do krve bít za marginální programové rozdíly, válí si svoji bezvýznamnou smradlavou kuličku stranickosti a intuitivně svoji úlohu „křoví“ pociťuje, neboť absence Světonázoru se časem zákonitě musí projevit v deprivaci. Zoufalství z prázdnoty svojí existence nešikovně zakrývá stranickou hrdostí. Těmto blbům, často bohužel vzdělaným a parciálně charakterově dobrým lidem, se nejvíc s vděčnou zlomyslností smějí skuteční tvůrci naší reality.

Dále si dělejte svoji stranickou politiku nebo pozitivistickou politickou vědu o ničem, prospíváte tím statusu quo.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. ledna 1891 se v sardinském městečku Ales narodil italský marxistický filozof a komunistický filozof Antonio Francesco Gramsci. Ve svém díle se zabýval politickou teorií, sociologií nebo lingvistikou. Jeho nejvlivnějším příspěvkem byla teorie tzv. kulturní hegemonie, v níž přenesl důraz z ekonomického determinismu klasického marxismu na úlohu kulturních institucí při zachovávání moci vládnoucí třídy a která výrazně ovlivnila moderní levici.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív