V Rakousku dostávají migranti víc peněz, než vydělávají někteří pracující domácí obyvatelé

Hned se na to vydělávání na vaše důchody vrhneme...

Hned se na to vydělávání na vaše důchody vrhneme…

Snahy snížit výši vyplácených dávek odhalily, že rakouská vláda platí rodinám neevropských vetřelců více peněz, než kolik si po zdanění vydělá mnoho Rakušanů dělnické třídy.

„Konzervativní“ vláda spolkové země Horní Rakousy oznámila „snížení“ výše měsíčních dávek barevným migrantům z 914 na „pouhých“ 520 euro.

Reportáž novin Frankfurter Allgemeine Zeitung o tomto opatření však ukázala, že tato změna neovlivní platby rodinám migrantů ve výši 1257€ na pár plus dalších 150 euro na každé z dětí. S dvěma nebo třemi dětmi to snadno dělá víc, než kolik si domů přinese mnohý obyčejný Rakušan.

Redakcí novin oslovený daňový specialista Gottfried Schell zdůraznil, že obyčejný pracující Rakušan se třemi dětmi musí vydělat alespoň 2300 euro hrubého měsíčně, aby „dosáhl na stejný čistý příjem. Mnozí méně kvalifikovaní pracovníci na takovéto tržní mzdy dosahují jen s velkými obtížemi,“ uzavřel.

Navíc jsou podle údajů z evropského statistického úřadu Eurostat čisté měsíční příjmy v několika zemích sousedících s Rakouskem nižší než suma vyplácená vetřelcům.

Obyvatelé sousedního Maďarska musejí vystačit s 570 eury měsíčně. V dalších balkánských zemích je to ještě méně.

Ve Vídni dostávají páry se čtyřmi dětmi přinejmenším 2100 eur, a navíc alespoň 112 euro na každé dítě. K tomu mají zdravotní pojištění zdarma.

Rakouský ministr hospodářství Reinhold Mitterlehner (ÖVP) už dříve podpořil návrhy zemských vlád v Horních a Dolních Rakousích stanovit horní hranici na výši dávek vyplácených rodinám migrantů na 1500€ měsíčně.

Socialistický spolkový kancléř Christian Kern však opatření odsoudil s tím, že by „ublížilo dětem.“

Horním Rakousům vládne koalice dvou stran, v níž má hlavní slovo Rakouská lidová strana (ÖVP).

Rakousko loni přijalo přes 100 000 vetřelců, vydávajících se za uprchlíky a reakce na zločinnost, chaos, terorismus a násilí, které to s sebou přineslo, pomohla protiimigračně naladěné Svobodné straně Rakouska (FPÖ) stát se nejsilnějším politickým subjektem v alpské zemi.

Zpráva Austrians Pay Invaders More than Workers vyšla na zpravodajském webu The New Observer 6. září 2016.

 

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. února 1943 se v Dzeržinsku v Nižněnovgorodské oblasti narodil Eduard Limonov, vlastním jménem Eduard Veniaminovič Savenko, ruský spisovatel, básník, rebel a politik Národně bolševické strany Ruska. V současnosti je předsedou této strany a jedním z vůdců protiputinovské formace Jiné Rusko. Česky vyšla jeho kniha To jsem já, Edáček a románová biografie Limonov - Deník ztroskotance od francouzského spisovatele Emmanuela Carrèreho.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív