Raido: Zformování militanta a Operační jednotky

Lex Barker

„Muž dnešních dnů v euroatlantické civilizaci, ´demokrat´, znamená jen jakousi ´amorfnost´, až absenci jakékoliv osobní formy (…) Je přesvědčen, že nic nestojí za to, aby tomu obětoval život. A hle – jeho život skutečně mnohdy nestojí za nic.“ Ferdinand Peroutka

Druhá, praktická část příručky Kulturního sdružení Raido z Říma načrtává předpoklady pro vybudování „ostrůvků Tradice“ v moderním světě, ať už jde o osamělé jednotlivce, rodiny, skupinky kamarádů či větší „oddíl“, který má již ambice stát se Duchovním bratrstvem.

Cílem je utváření lidí a vytváření jejich skupin, které nepodléhají svodům moderního světa a žijí v souladu s nadčasovými („metahistorickými“) principy a rytmy. Lidí a skupin, jež vnitřně rostou podle pevných a tvrdých zásad k vysokým hodnotám Lásky (Eros), Cti a Věrnosti.

Až s dosažením tohoto „vrchu“ prostřednictvím vnitřní obnovy či „přestavby“ si v nelítostné válce s vlastními slabostmi dobývají pozici, z níž teprve mohou vést účinný boj s vnějšími nízkými, podvratnými silami, které nyní mají podobu liberální parlamentní demokracie, ale jejichž podstatou zůstává hlavně modla peněžního zisku.


Obtížné stoupání vzhůru je plné zraňujících úskalí, mnozí přirozeně odpadnou, nemnozí, vzácní a vybraní, se však po cestě postupně zbavují „odpadu, který na nich ulpěl z moderního světa a zoceleni se vysvobozují z jeho pestrého zmatení pojmů a mělkých tužeb, nálad a pocitů. Vyhlazují „malé já“ a po-tvrzují Já.

A vrchol jim skýtá vyhlídku na obzor se světem Tradice, kterou nosí v srdci!

Upozornění: Poněkud abstraktní či esoterické vyjadřování v některých odstavcích a závěrečných kapitolkách napovídá, že text slouží jako osnova výkladu zasvěcených na shromáždění příslušníků Operačních jednotek, kde je „neživá litera“ dotvářena živým slovem. Jedná se například o pasáže, v nichž se naznačuje nutnost pronikat do státní a politické správy a hledat zde stoupence či alespoň dobývat sympatie, dále tam, kde se radí vytvářet pracovní místa tak, aby militanti jiného založení nemuseli hledat obživu na exponovaných místech systému (např. v reklamních agenturách, masmédiích apod.) a především ve výhledu na dobu po „roce nula“. Text je záměrně anonymním dílkem kolektivu autorů. Revoluce v jejich slovníku znamená převrat k původnímu, „tradičnímu“ stavu, tak jako se otáčí bubínek revolveru.

Obsah:

1. BLUDIČKY
2. KAŽDÝ NA SVÉM MÍSTĚ
3. ZNITERŇOVÁNÍ DOKTRÍNY
4. MIMO IDEOLOGII
5. STYL ŽIVOTA
6. PEVNÉ ZÁKLADY
7. K NOVÉMU ČLOVĚKU
8. AVANTGARDA BOJE
9. NÁPRAVA JEDINCE
10. ČINNOST

– Existenční směrnice
– Organizační směrnice
– Smysl Bratrství
11. POSPOLITOST
– Úkoly pospolitosti
12. OPERAČNÍ JEDNOTKA
13. PŘED HNUTÍM

– Cyklické pojetí dějin
– Znát protivníka
– Duchovní rozměr nasazení
– Vytvářet elitu
– Rozvíjet strategii
14. BUDOUCNOST JE UŽ TEĎ
– Vysvětlení
– Úvod
– Nezbytné podmínky
– Související

PRVNÍ DEN ROKU NULA
– Cíl
– Reorganizace zbylých sil
– Bránit se, abychom byli
– Operační jednotky za organickou jednotu

DODATEK DÉLSKÉHO POTÁPĚČE
Seznam v různých ohledech a v různé míře související a navazující četby v našem rodném jazyce.

Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

1. dubna 1753 se narodil francouzský filosof a konzervativní myslitel hrabě Joseph de Maistre, jeden z výrazných odpůrců Francouzské revoluce a kritik liberalismu. Vyrůstal v katolické rodině, Francouzskou revoluci odmítal z konzervativních pozic a chápal ji jako boží trest za osvícenské snahy.
Léon Degrelle1. dubna 1994 zemřel ve španělské Málaze zakladatel belgického (valonského) rexistického hnutí Léon Degrelle. Během druhé světové války sloužil v řadách Waffen SS, své zážitky z bojů na východní frontě shrnul do knihy Tažení v Rusku 1941 - 45. Nedlouho před smrtí se Degrella kdosi zeptal, jestli něčeho ve své minulosti lituje. Odpověděl: „Jen toho, že jsme prohráli.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív