Dominique Venner: Za pozitivní kritiku

Stať je momentálně nedostupná. Připravujeme její opravenou a doplněnou verzi.

Stať Za pozitivní kritiku (Pour une critique positive) Dominique Vennera, patří mezi první teoretické dílo, zabývající se problematikou „politického vojáka“ v rámci Čítárny Délského potápěče.

One Response to “Dominique Venner: Za pozitivní kritiku”

  1. Jan Čáka napsal:

    Ono je to jako s evangeliem.To podobenství o tom jak zrno padlo na cestu,na skálu,do trní a na úrodnou půdu.Ono to tak chodí že zájem o tuto literaturu mají už přesvědčený.Jsem moc rád když se těmto věcem otevřou nové a nové dušičky ještě s neuceleným názorem.

    I když si z toho někdo dělá srandu ,nebo to čte jako něco nepřátelského tak stejně se mu to uloží do podvědomí.Vždycky mě potěší když mladý člověk otevřeně říká před neznámými lidmi že volil DSSS nebo že je nakolněn národní myšlence více než doposud.Ještě větší radost je když u stolu kde jsou lidé normálně oblečení přitakávají a skoro nikdo se nenaštve. Jednou to povolí nových křižáků je víc než to vypadá.

Trackbacks/Pingbacks


Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. ledna 1891 se v sardinském městečku Ales narodil italský marxistický filozof a komunistický filozof Antonio Francesco Gramsci. Ve svém díle se zabýval politickou teorií, sociologií nebo lingvistikou. Jeho nejvlivnějším příspěvkem byla teorie tzv. kulturní hegemonie, v níž přenesl důraz z ekonomického determinismu klasického marxismu na úlohu kulturních institucí při zachovávání moci vládnoucí třídy a která výrazně ovlivnila moderní levici.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív