Categorized | Kultura, Politika

Důvody pro dobrovolnou smrt

Dominique VennerAutor: Dominique Venner

Jsem zdráv na těle i na duchu, pln lásky ke své ženě a dětem. Miluji život a nečekám, že přijde něco po něm, vyjma zachování naší rasy a myšlenek. Na sklonku svého života, kdy má francouzská, potažmo evropská otčina čelí nezměrnému nebezpečí, jsem však pocítil nutkání jednat, dokud ještě vládnu svými silami. Cítím, že je nezbytné, abych učinil oběť a rozbil tak letargii, jež nás zamořuje. Dávám vplen své ostatky za účelem protestu a položení nových základů. K tomuto svému činu jsem si vybral vysoce symbolické místo, pařížskou katedrálu Notre Dame, jejíž majestátnost jsem vždy obdivoval a ctil. Byla vybudována v důsledku génia mých předků na místě, kde byly uctívány staré předkřesťanské kulty, jež v nás vyvolávají představu o našem prapůvodu.

Ačkoli mnozí muži prožijí svůj život v otroctví, mé gesto je zosobněním etiky vůle. Kráčím v ústrety smrti, abych probudil spící svědomí. Rebeluji proti osudu. Protestuji proti nákaze ducha a touhám agresivních jedinců po zničení úhelných bodů naší civilizace včetně institutu rodiny, intimního jádra naší tisíce let staré civilizace. Tím, že bráním identitu všech národů v jejich domovinách, zároveň protestuji proti zločinu v podobě plánovaného vytlačení našich krajanů z naší země.


Panující diskurs nemůže zakrýt své jedovaté vedlejší účinky, a Evropané musí nést jejich důsledky. Postrádajíce identitární náboženství, jež by nás spojovalo, sdílíme společnou paměť, odvíjející se již od doby Homérovy, představující soubor všech hodnot, na jejichž základě dojde k našemu znovuzrození, až skoncujeme s metafyzikou neomezeného, zlověstným to zdrojem všech moderních poklesků.

Předem se omlouvám všem, kteří mým odchodem budou trpět, v první řadě samozřejmě své manželce, dětem, vnoučatům, dále pak svým přátelům a následovníkům. Nepochybuji však, že až veškerá bolest a šok pominou, uvědomí si smysl mého gesta a smutek v jejich srdcích bude nahrazen hrdostí. Doufám, že všichni společně tento okamžik přestojí. V mých posledních textech mohou všichni najít náznaky mého úmyslu a vysvětlení mých kroků.

Poznámka:

S případnými dotazy je možno se obrátit na mého vydavatele Pierre-Guillaume de Rouxe. O mém rozhodnutí nebyl předem informován, známe se však již dlouhou dobu.

Poslední slova Dominique Vennera “Les raisons d’une mort volontaire” vyšla na stránkách Nouvelles de France dne 21. května 2013. Český překlad pochází z anglického překladu Grega Johnsona “The Reasons for a Voluntary Death”, publikovaného na stránkách Counter-Current Publishing.

3 Responses to “Důvody pro dobrovolnou smrt”

  1. Jan Čáka napsal:

    Čest jeho památce.
    Když jsem v Paříži byl tak rozumím tomu proč se tento pán obětoval.Bylo tam tak černo…Ono je pochopitelné že si někdo dobrovolně zvolí smrt než aby žil v multikulturní společnosti založené na humanismu.Věk pana Veneera ho částečně omlouvá.Své úkoly splnil.Mladým lidem bych tohle nedoporučoval.
    Když pravdolásaři,liberálové mají takovou sílu příjde mi také na mysli že smrt je lepší než tohle.Každopádně víc práce uděláme živý než mrtvý.

    Každému komu by šla smrt na mysl vyzývám k zamyšlení se v kritické chvilce Kolik bude demnostrací manifestací jestě?
    Kolik komentářů na internetu lze ještě napsat? Tisíce…… Kolik dalších nacionalistů se dá zverbovat? Také zasadit strom,postavit dům a splodit nacionalistu.Navíc křestaství sebevraždu zakazuje snad Bůh Dominigua Vennera pochopí.

Trackbacks/Pingbacks


Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

29. března 1895 se v Heidelbergu narodil německý spisovatel, filozof, publicista, entomolog a veterán obou světových válek Ernst Jünger. Jako mladý se proslavil svým válečným románem V ocelových bouřích, ve výmarské éře se řadil k předním postavám tzv. konzervativní revoluce. Odmítl přímou spolupráci s národně socialistickým režimem, po válce se pak z politické arény stáhl úplně, i tak však výrazně ovlivnil některé proudy pravicového myšlení, a po zbytek svého dlouhého života se věnoval literární tvorbě.
29. března 2012 zemřel na selhání srdce ve věku pouhých nedožitých 50 let pravicový anglický intelektuál, politik, spisovatel a brilantní řečník Jonathan Bowden, od 90. let aktivní nejprve v Konzervativní straně, následně v řadách BNP i různých menších uskupení.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív