Categorized | Kultura, Fanfares of Europe, Hudba

Boyd Rice presents: Radostná svatba se smrtí (písně rumunské Železné gardy)

Boyd Rice presents: Radostná svatba se smrtí (písně rumunské Železné gardy)

Boyd Rice presents: Radostná svatba se smrtí (písně rumunské Železné gardy)

Nový, funkční odkaz!

Nemáme ve zvyku zveřejňovat nahrávky v MP3 formátu na stránkách Délského potápěče, nicméně u tohoto CD činíme výjimku, poněvadž se podle našeho názoru jedná o unikátní historickou nahrávku a dokument doby. Album vyšlo v roce 1996 na značce Hierarchy (kat. číslo: H 3303 CD – u které vyšly i další tituly z řady Boyd Rice presents…) 1] a bylo distribuováno legendární, dnes již bohužel zaniklou, společností World Serpent Distribution.

Na albu se nachází nejznámější skladby Legie archanděla Michaela / Železné gardy z třicátých let, včetně dvou bonusů, ukrytých v poslední skladbě – projevu Cornelia Codreanu a bezejmenné skladby, která po něm následuje. 2]

Boyd Rice presents: Death’s Gladsome Wedding
Hymns and Marches from Transylvania’s Notorious Legionari Movement

1. To Arms! 2:41
2. Hymn To Mota And Marin 2:54
3. Legionari Victory Hymn 2:33
4. Stefan, Ruler Of Moldavia 2:28
5. Hymn Of The Szekler Rumanians 2:25
6.1 Hymn Of Legionari Youth 8:07
6.2 Voice – Corneliu Codreanu 2:08
6.3 Untitled 2:56

Album je možné stáhnout ZDE (ve formátu MP3 a .ogg).

Album na Discogs.com [Informace] [Obal]

Poznámky

1] Série Boyd Rice presents… obsahuje tyto alba

  • Music, Martinis and Misanthropy (1990)
  • Ralph Gean: A Star Unborn (1996)
  • Death’s Gladsome Wedding (1996)
  • Music for Pussycats: Girl Groups (2002)
  • The Very Best of Little Fyodor’s Greatest Hits! (2005)

2] Poslední, šestá skladba je Hymna legionářské mládeže, následovaná Codreanovým projevem a poslední (bezejmenná) skladba je verze Hymny bez hudebního doprovodu.

Článek byl původně publikován na Délském potápěči v březnu 2011.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. ledna 1891 se v sardinském městečku Ales narodil italský marxistický filozof a komunistický filozof Antonio Francesco Gramsci. Ve svém díle se zabýval politickou teorií, sociologií nebo lingvistikou. Jeho nejvlivnějším příspěvkem byla teorie tzv. kulturní hegemonie, v níž přenesl důraz z ekonomického determinismu klasického marxismu na úlohu kulturních institucí při zachovávání moci vládnoucí třídy a která výrazně ovlivnila moderní levici.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív