Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Republikánská skupina Action Against Drugs se přihlásila k zodpovědnosti za dva mrtvé

 
Action Against Drugs (AAD)

Republikánská polovojenská skupina Action Against Drugs (AAD) s jedním ze svých úlovků.

 

Autor: Connla Young

Polovojenská republikánská skupina se přihlásila k zodpovědnosti za loňské zastřelení dvou mužů v Belfastu

Action Against Drugs (AAD) podle svých slov zabila Dana Murrayho a Joea Reillyho, které obvinila ze zapojení do distribuce drog.

Skupina také dodala, že se v průběhu posledních 12 měsíců pokusila v Belfastu zabít také další tři lidi.

Těmto mužům, které také viní z prodeje drog, nařídila opustit Irsko – jinak je zabijí.

Podle některých jeden z mužů, kteří dnes čelí výhrůžkám, vyslýchala policie v případu vraždy někdejšího velitele IRA Gerarda „Jocka“ Davisona, starém téměř dva roky.

AAD podle svého prohlášení zastřelila rozvozce pizzy Dana Murrayho pistolí ráže 9 mm poté, co ho falešnou objednávkou loni v květnu vylákala do domu na Lady Street v západním Belfastu.

Už o rok dříve v dubnu někdo pětapadesátiletého Murrayho v jeho domě na severu Belfastu střelil do obličeje.

Murray tehdy zapojení do obchodu s drogami popřel.

AAD se přihlásila i k zastřelení Joea Reillyho v Poleglassu na západním předměstí Belfastu loni v říjnu.

Přestože původní zprávy mluvily o tom, že Reilly byl zabit dvěma ranami, v prohlášení AAD se hovoří o třech střelách ze zbraně ráže .38.

Ani jedna z obětí prý nereagovala na předchozí varování.

Podle dostupných informací se AAD rozhodla přejít od střílení svých obětí do kolene ke střelbě do břicha, což potenciálně může vést i ke smrtelným zraněním.

Zdroj blízký AAD uvedl, že ke změně postoje došlo kvůli tomu, že pro některé oběti bylo jejich zranění „odznakem cti“ a často za něj dostaly vysoké odškodnění.

Dealeři drog z řad přistěhovalců mají být podle dostupných informací cílem úplně stejně jako ti domácí.

Přestože zazněla obvinění cizích gangů ze zapojení do obchodu s drogami v Belfastu, zatím nejsou známy případy, kdy by polovojenské skupiny zasáhly proti těmto údajným dealerům.

AAD ve svém prohlášení slibuje pokračování útoků proti dealerům a také se distancuje od nařčení, že od nich vybírá „výpalné“.

Někdejší členka Severoirské policejní rady za SDLP (Sociálnědemokratická a labouristická strana) Dolores Kellyová útoky odsoudila a vyjádřila znepokojení nad absencí „rozhořčení veřejnosti“ z útoků proti lidem obviněným z prodeje drog.

„Je to skoro jako tichý souhlas a přijetí takovéhoto barbarismu v severoirské společnosti,“ prohlásila. „Takto nevypadá mír, pro který lidé hlasovali, a zdá se to skutečně těžké pochopit. Podobné incidenty jsou až příliš časté.“ Podle Kellyové si lidé na násilí zvykli: „Za ta léta jsme vůči násilí znecitlivěli, to si neseme v sobě. Skutečně chceme, aby naše děti vyrůstaly v takové společnosti?“

Zpráva Connla Younga Republican group Action Against Drugs claims responsibility for two killings vyšla na stránkách The Irish News 2. června 2017.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Ernst Jünger – Aladinův problém

Ernst Jünger - Aladinův problém***
Aladinův problém je výpravou do duchovní krajiny současného světa, kterou titanismus proměnil v poušť. Objevují se oázy, tak malé, že si jich čtenář sotva všimne – ostrůvky zeleně v podobě starých knihoven plných zaprášených knih, malých kostelíků v krajině s opuštěnými hřbitůvky, nečekaných dionýských slavností nezřetelně vystupujících z mlhy vzpomínek. Snaha hlavního hrdiny o návrat k dobám předtitánským, o návrat do náruče bohů, končí neslavně v duchovním suchopáru obchodních plánů a účetních uzávěrek. Zbývá jen teskné zření na nevratně mizející bytí. Nevratně?
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

22. února 1943 se v Dzeržinsku v Nižněnovgorodské oblasti narodil Eduard Limonov, vlastním jménem Eduard Veniaminovič Savenko, ruský spisovatel, básník, rebel a politik Národně bolševické strany Ruska. V současnosti je předsedou této strany a jedním z vůdců protiputinovské formace Jiné Rusko. Česky vyšla jeho kniha To jsem já, Edáček a románová biografie Limonov - Deník ztroskotance od francouzského spisovatele Emmanuela Carrèreho.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív