Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Švédská policie se „nedokáže vypořádat“ s ohromným množstvím znásilnění od příchodu migrantů

 
Švédská naivita

Poučí se Švédové někdy?

 

Autor: Paul Joseph Watson

Novinář se při vyšetřování případu znásilnění dvanáctileté dívky ve Švédsku dozvěděl, že dva měsíce po zločinu policisté ještě ani nevyslechli hlavního podezřelého, protože úřady „nezvládají“ nesmírné množství případů, které se na ně nahrnulo poté, co země před dvěma lety otevřela své hranice masové migraci.

Už v červenci starší muž v centru Stenungsundu odtáhl dvanáctiletou dívku na záchodky, kde ji zbil, znásilnil a vyhrožoval smrtí.

Protože matka dívky znala jeho totožnost, okamžitě ho nahlásila na policii, ale ta se ani po dvou měsících nedostala ani k tomu, aby podezřelého vyslechla – přestože zná jeho jméno i bydliště.

Podle novináře Joakima Lamotteho je tak oběť s pachatelem, který se jí posmívá, nucena se takřka každodenně setkávat v ulicích Stenungsundu.

Když Lamotte zkontaktoval policisty, řekli mu, že na případu zatím nepracovali, protože „se nedokáží vypořádat s náporem práce“ v důsledku příliš mnoha případů znásilnění.

„Víte, kolik tu máme případů znásilnění?“ řekla mu policistka během rozhovoru, který žurnalista zaznamenal a nahrál na YouTube.

„To nevím. Ale mluvil jsem s matkou a její dceři je kvůli tomu hrozně. Vím, kdo je ten muž, mám jeho jméno, adresu, rodné číslo – všechno – a vy jste ho zatím ani nevyslechli, není to divné?“ ptá se Lamotte.

„No mohlo by to tak vypadat, ale máme podobných případů tolik a tak málo lidí, že to prostě nezvládáme,“ odvětí policistka.

„To se mi skoro nechce věřit. Vždyť znásilnil dvanáctileté děvče – je to ještě dítě,“ kontruje Lamotte.

„My tu ale máme i případy znásilnění tříletých,“ reaguje zřetelně podrážděná policistka.

Na otázku, jestli skutečně nedokázali vyšetřit případ znásilnění tříletého batolete, policistka chabě odpovídá: „Ano… takováto bohužel je realita. Víc k tomu říct nemůžu.“

Počet znásilnění ve Švédsku v posledních letech dramaticky vzrostl. Podle některých oficiálních činitelů je příčinou nové, přísnější vymezení znásilnění, k nárůstu ale došlo až dlouho po této změně. Od roku 2012 se množství nahlášených sexuálních zločinů navýšilo dvojnásobně. Podle nedávno zveřejněných statistik pak je u imigrantů pravděpodobnost, že se dopustí sexuálního útoku, 5,5 násobně vyšší.

Stále četnější jsou také útoky na hudebních festivalech, když jen toto léto bylo nahlášeno 150 případů napadení a 20 znásilnění.

Před několika měsíci se dostal na přední stránky médií dlouholetý policejní vyšetřovatel a někdejší zástupce velitele odboru pro vyšetřování závažné trestné činnosti v Örebro Peter Springare, když na Facebooku zveřejnil příspěvek, v němž detailně popsal „chaos“, do něhož se Švédsko propadá kvůli neutuchající záplavě vážných zločinů páchaných muslimskými migranty.

O práci Joakima Lamotteho jsme informovali už letos v únoru, když se zabýval případem brutálního skupinového znásilnění Švédky, jejíž rasové ponižování v průběhu útoku skupina pachatelů v Gothenburgu přímo přenášela přes Facebook.

Když se Lamotte snažil zjistit postup vyšetřování, dostalo se mu od policie v Gothenburgu informace, že případ sice byl klasifikován jako „znásilnění s přitěžujícími okolnostmi“, ale „na případu zatím ještě nikdo nezačal pracovat“.

Znepokojená matka, která policisty v Gothenburgu na video jako první upozornila, byla zcela šokována jejich lhostejnou reakcí, když podle jejích slov jen tak „seděli a pojídali krekry“ a podle všeho mířil jejich hněv na ni – protože je otravovala tím, že incident nahlásila.

Zpráva Paula J. Watsona Swedish Police “Cannot Cope” With Huge Numbers of Rapes Since Migrants Arrived vyšla na stránkách Prison Planet 11. září 2017.

Jean Raspail – Tábor Svatých DOTISK!

Jean Raspail - Tábor Svatých***
DOTISK KNIHY V NOVÉM PŘEKLADU!
***
Román Jeana Raspaila, francouzského romanopisce oceněného za své celoživotní dílo Velkou cenou Francouzské akademie, vykresluje zaplavení Francie milionem lidí z odlišného sociokulturního prostředí, kteří se vydali na cestu z opačného konce planety s výhledem na ráj, v němž tečou potoky mléka a medu, v němž jsou pole plná neustále se obnovující úrody…
Sledujeme nejen cestu flotily, ale také reakce vlád, prezidenta, veřejného mínění, původních obyvatel, tedy Francouzů, a odhalujeme nejhlubší motivace, pocity a myšlenky všech, kterých se událost týká.
***
Objednávky na Kosmasu ZDE
.

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden

Pavel J. Hejátko – Eden nedohleden***
Poslední desku Pavla J. Hejátka Eden nedohleden, která vyšla jako jeho druhé album k výročí prapodivných a zamlžovaných událostí 17. listopadu 1989 objednávejte ZDE
.

Ernst Jünger – Dělník

Ernst Jünger - Dělník***
Svou studii Dělník. Hegemonie a figura vydal Ernst Jünger roku 1932. Patří k jeho zásadním esejistickým textům a odráží se v ní jeho dějinně filozofické a politické smýšlení, které se u něj vyvíjelo v reakci na zážitky první světové války a na poválečný společenský kontext nejenom v Německu. Dělník je v Jüngerově podání oproštěn od svých tradičních socioekonomických vztahů a vystupuje ve své dehistorizované roli jako nezávisle působící veličina, která utváří novou skutečnost. Jeho nárok na hegemonii nad společností, hospodářstvím a státem spočívá podle Jüngera v jeho přirozeném vztahu k moci. Mezi další témata, kterými se zde autor zaobírá, patří práce jako způsob života, nebo technika jako způsob, kterým figura dělníka mobilizuje svět.
***
Předobjednávky na Kosmasu ZDE
.

Víte, že…

31. března 1909 se v Perpignanu narodil francouzský spisovatel, básník, novinář a literární kritik Robert Brasillach. Po dobytí Francie Němci se ze svých původních ideologických pozic blízkých Maurrasově Action française přesunul  blíže hitlerovskému národnímu socialismu. Za svou „intelektuální kolaboraci“ byl také už v zimě 1945 odsouzen k smrti a přes přímluvu některých francouzských intelektuálů popraven.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív