Reconquista. Znovudobytie, znovuzískanie niečoho, čo strácame, niečoho, čo sme už stratili. Toto slovo sa stáva jedinou odpoveďou, ktorou sa dá reagovať na dnešnú dekadentnú dobu, ktorá stráda materiálne, politicky, ale najmä duchovne. Preto týmto započíname boj o dušu človeka, aby získal slobodné myslenie zadupané súčasnou tvrdou čižmou politickej korektnosti, aby svet nevidel čierno – bielo, aby spoznal a hlavne vedel, že existuje i tretia strana mince. Reconquista je preto plameňom, ktorý má za úlohu vniesť do vyhasnutých sŕdc nový plameň, nové myšlienky a hlavne odhodlanie získať to, čo sme stratili, teda našu vlasť a Európu.
Za týmto projektom stoja ľudia z rôznych organizácií, či skupín, ktorých dala dokopy myšlienka vytvoriť niečo nové, čo na Slovensku ešte nebolo. Dali nás dokopy i spoločné myšlienky a idea tretej cesty, pretože opovrhujeme politikárčením, prežitým rozdeľovaním na pravicu a ľavicu a hlavne túžba vytvoriť myšlienkovú platformu, ktorá by ideály tretej cesty predstavila. Naša snaha je aj istou formou reakcie na súčasnú „národoveckú scénu“, ktorá je príliš ideovo plytká, plná boľševických vplyvov a najmä ideologického plebsu. Je to výsledok toho, že „národovecká scéna“ najmä politikárči a nevychováva nové duše do nášho boja, ktorý nie je iba politický.
RECONQUISTA č. 2.
V tomto čísle nájde články:
1. Červená odysea (5) – Príbeh Mikuláša Gaceka, ktorý bojoval ako čs. legionár proti boľševikom v Rusku a neskôr sa dostal do Gulagu.
2. Severské krimi (10) – Kritika knižného fenomému súčasnej doby.
3. Futurizmus (13) – Predstavenie avantgardného umeleckého smeru, ktorý sa preslávil svojou radikálnosťou.
4. Sloboda slova po anglicky (17) – O návšteve identitárov v Británii, politickej korektnosti a cenzúre.
5. Čo znamená potápanie? (19) – Rozhovor s predstaviteľom portálu Délsky potápač.
6. Daxnerov posledný súd (24) – Fikcia o samovražde Igora Daxnera – sudcu, ktorý odsúdil prezidenta Jozefa Tisa na smrť.
7. Kalendárium (25) – Prehľad výrokov osobností.
8. Pochoduj, alebo zomri! (27) – O slovenských príslušníkoch francúzskej cudzineckej légie, ktorí bojovali vo Vietname proti komunizmu.
9. IANVA – Canone europeo (29) – Recenzia na album tejto neofolkovej formácie.
10. Léon Degrelle – Planúce duše (31) – Recenzia na knihu zakladateľa rexistického hnutia.
Objednávať môžete tu: http://www.reconquista.sk/objednat/
Nejnovější komentáře