Categorized | Politika

Kdo bude kontrolovat zbraně?

Zákaz zbraní předá jednomu procentu 100% mociAutor: Jack Donovan

Obhájci kontroly zbraní jsou ve svém důsledku obhájci policejního státu

Když lidé mluví v Americe o zbraních, poté co se o nich rozpoutá veřejná debata v odezvě na proběhlé střelecké masakry, tak argumentují tím, co „my“ bychom s nimi měli podniknout.

„Měli bychom omezit kapacitu zásobníků. Nikdo nepotřebuje mít schopnost vystřílet stovky nábojů.“

„Měli bychom zakázat útočné pušky. Nikdo nepotřebuje takový druh zbraní. Byly původně zkonstruovány pro armádu.“

„Měli bychom zakázat lidem nákup neprůstřelných vest. Nikdo nepotřebuje takový druh ochrany.“

„Měli bychom zamezit ‚mentálně labilním‘ jedincům přístup ke zbraním.“

Pokud tvrdíte podobné věci, tak zřejmě u sebe máte talisman, který vás ochraňuje. [1]

Kdo je to „my“? Vy a váš nepatrný volební hlas? Jste to vy a vámi zvolení členové Sněmovny reprezentantů – ti morální, počestní dobrodinci, jejichž popularita v průzkumech veřejného mínění se pohybuje okolo 20%? Jste to vy a oni?

Když říkate, že „my“ bychom měli kontrolovat zbraně, ve skutečnosti tím říkáte, že „oni“ by měli kontrolovat zbraně. [2] Konec konců, pokud tedy nejste zákonodárce nebo soudní úředník, to nebudete vy, kdo bude psát zákony, nebo je uplatňovat zákony, na kontrolu zbraní. Bude to dělat někdo jiný. A on nebo ona bude mít zbraň, nebo bude stát v čele někoho, kdo bude ozbrojen.

Kdo rozhodne o tom, kdo je „mentálně labilní“? Vy ne.

Kdo rozhodne o tom, kolik nábojů nebo jaký druh ochrany potřebujete? Vy ne.

Postarají se o to za vás. Bude poté bezmocní, abyste je zastavili. Budete bezmocní podniknout cokoli, jen křičet, volat a „protestovat.“ Ale buďte opatrní, protože jestli budete křičet a volat příliš hlasitě, mohou vás pak prohlásit za mentálně labilní. Kdo by je měl zastavit? Kdo by je mohl zastavit?

Vy ne.

Nedávno americký dokumentarista Michael Moore přednesl emotivní řeč v televizi o nutnosti více zákonů na kontrolu střelných zbraní. Moore se specializuje na filmy o velkých korporacích a státní korupci. Pokud by Američané hned zítra souhlasili a odevzdali své zbraně státu, skončila by tato korupce? Přestaly by globální korporace, cizí zájmy a extrémně bohatí lidé ovlivňovat veřejnou politiku?

Jistěže ne.

Moore byl také hlasitým zastáncem hnutí Occupy Wall Street, které kritizovalo „jedno procento“ Američanů, kteří kontrolují teméř polovinu národního bohatství. Tohle „jedno procento“ je bezpochyby zodpovědné za mnoho nespravedlnosti a samozřejmě, hraje i hlavní roli ve státní korupci. Pokud „jedno procento“ ovládá stát, ovládá take skrze zástupce státu i většinu zbraní. Nakonec, neválčí Amerika – jak tomu Moore a další věří – především z důvodu, aby ochránila finanční zájmy tohoto „jednoho procenta“?

Lidé říkají, že chtějí „rovnost“. Inu, zbraně jsou skvělým prostředkem k zrovnoprávnění.

Pro lidi není ani tak důležité vlastnit zbraně, aby se mohli zabývat lovem nebo sportovní střelbou. Sebeobrana je dostatečným důvodem pro to, aby člověk vlastnil zbraň, avšak není tím nejdůležitějším důvodem. Nejdůležitějším důvodem pro občany vlastnit zbraň je ochrana před státní korupcí a tyranií. Stát nebojuje s meči a kouzelnými hůlkami. Bojuje se skutečnými zbraněmi. Američané potřebují útočné pušky přesně z toho důvodu, že byly vytvořeny pro potřeby armády. Američané potřebují zbraně, protože bez nich nikdy nedokáží to, co dokázali Otcové zakladatelé. Bez zbraní Američané nikdy nebudou schopni říci DOST způsobem, který bude schopen něco změnit. Jistě, budou schopni křičet, volat a protestovat. Ale, co se stane s protestanty, jakmile budou konfrontování s palebnou silou, která bude mít převahu? Nakonec půdou domů, nebo do vězení. Co jiného by měli udělat? Nedosáhnou ničeho, protože nebudou mít sílu prosadit své požadavky. „Jedno procento“ zůstane u moci. Zbraně zvýší šance ve prospěch „devadesáti devíti procent.“

Napřed si přišli pro zbraně...

Napřed si přišli pro zbraně…

Mao Ce-tung slavně prohlásil, že „Politická moc vychází z hlavně pušky.“ Měl pravdu. Násilí je zlaté. [3] Předání úplné kontroly nad mocenskými prostředky státu znamená předání stoprocentní moci „jednomu procentu,“ které ovládá zkorumpovaný stát.

Lidé beze zbraní jsou vydáni na milost lidem, kteří zbraně mají. Pokud stát kontroluje všechny zbraně, lidé jsou vydáni na pospas státu. Jediné, co mohou dělat, je se soudit. Lidé, kterým není umožněn přístup k prostředkům, kterými by mohli zaútočit na tyranii, nejsou více svobodnými. Jsou jen izolovanými jednotlivci, nebo spíše otroky. A země, ve které lidé nemají moc, která může něco změnit, se nemůže již nadále označovat za svobodnou zemi. Stát, ve kterém lidé musí spoléhat na benevolenci malé, všemocné vládnoucí třídy, která si udržuje úplný monopol na násilí, je POLICEJNÍ STÁT.

Policejní stát kontroluje zbraně, a používá tyto zbraně, aby kontroloval vás.

Obhájci kontroly zbraní jsou ve svém důsledku obhájci policejního státu.

Myslím, že bychom je měli začít takto nazývat. Měli bychom jim říkat „obhájci policejního státu,“ protože policejní stát je ve své podstatě to, co požadují.

Pozornost Američanů je dnes zmatena umělými ideami, co svoboda znamená. Pro mnoho z nich „svoboda“ znamená legalizaci marihuany a sňatky osob stejného pohlaví . Žádná z těchto „svobod“ však neohrožuje policejní stát.

Samozřemě, – naši manipulátoři přitom, co tohle říkají, musí mít záchvat smíchu – zhulte se a ožeňte se svým homosexuálním milencem, pokud se budete přitom cítit „svobodnými.“ Jen nepovstávejte proti stále více rozpínavé a dotěrné státní autoritě, nebo neohrožujte naše finanční zájmy. Dejte nám vaše zbraně, a nikdy se neodvažujte říci DOST ve věcech, na kterých opravdu záleží.

Chápejte, je to pro vaše dobro. Nechceme, abyste si ublížili, nebo ubližovali druhým.

Poznámky:

[1] V anglickém originále článku „a gnome in your pocket.“ Autor zřejmě mínil postavičku „kapesního trpaslíka“ (Pocket Gnome) z populární MMO hry, který za vás udělá vše, včetně zabíjení monster.
[2] Kongres USA se prý bude zabývat zákazem prodeje útočných pušek, České noviny 16. prosince 2012.
[3] Narážka na anglické rčení „Silence is golden“ (nebo jeho kompletní verzi „Speech is silver, silence is golden“) v obráceném slova smyslu: „Je lepší něco dělat, než mlčet.“ Přesnější český význam této narážky je pravděpodobně „zlaté násilí.“

Článek Jacka Donovana „Who Will Control The Guns?“ byl převzat z jeho osobních stránek.

Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

21. listopadu 1941 se v newyorském Brooklynu v rodině židovských emigrantů z Maďarska narodil Paul Gottfried. Tento filozof, spisovatel a historik patří mezi nejvýraznější představitele amerického paleokonzervatismu a velkou část své kariéry věnoval kritice neokonzervatismu. Jako mentor Richarda Spencera také patří k duchovním kmotrům alternativní pravice.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív