Categorized | Kultura, Fanfares of Europe, Hudba

Sturmreif: The New Underground of Military Pop

Sturmreif: The New Underground of Military Pop

Sturmreif: The New Underground of Military Pop

První hudební titul v nabídce Délského potápěče!

Zatímco jde jistě o starší počin, může kompilace Sturmreif: The New Underground of Military Pop z vydavatelství Castellum Stoufenburc posloužit jako úvod do hudebního žánru zvaného martial industrial. Ačkoli je termín „Pop“ v názvu poněkud vyzývavý, nenechte se tím odradit.

Na šestnácti skladbách od různých interpretů se můžeme seznámit s celou škálou „martial soundu“. Výběru dominují umělci z Německa, Francie a Itálie, kteří vyrovnaně pokrývají jednotlivé subžánry martial hudby.

Jakkoli nemůžeme dát politiku stranou, jež je nedílnou součástí této scény, ponechám na posluchačích, aby posoudili jednotlivé vzkazy a poselství během poslechu. Některé projekty jsou si podobné – jiné ne a tak radši přejdu k přehledu jednotlivých stylů na kompilaci Sturmreif.


Ritualistické a temně ambientní plochy jsou nejlépe podány v počinech TZ.P2, Le Silence des Ruines, Barbarossa Umtrunk, a Gabe-Unruh, z nichž mě nejvíc zaujala pomalá a melancholická skladba Le Silence des Ruines’ “Le Déclin de nos Sentiments”.

Neofolk, který je v úzkém spojení s martial scénou a ve skutečnosti integrální součástí žánru, lze nalézt v excelentní skladbě “Une Ombre sur la Pierre” od Jörvallr. Akustická kytara, doplněná elektronikou a perkusemi vytváří nezapomenutelnou melodii, podpořenou občasným vstupem klavíru a subtilním vokálem.

Strydfolf přispívá v protikladu k neofolku dynamickou skladbou „Molten Youth.“ Stylově jde více o „pivnicovou“ skladbu – soudě alespoň podle toho, co vytane na mysli při jejím poslechu.

Předchozím skladbám kontrastuje Waffenruhe s klasickou neofolk/martial skladbou „Gehorsam.“ Další stylovou variací je úderná skladba „Vincere“ od Seuchensturm, která by klidně mohla být součásti nějakého EBM playlistu.

Spreu & Weizen a Schutzstaffel jsou zastoupeny „těžšími“skladbami “Return of the Warlord” a “Tausend Jahre Später.” Obzvláště Spreu & Weizen zní v této konkrétní skladbě mnohem drsněji než na jejich posledním albu, i přesto je však jejich typický sound rozpoznatelný. Oproti nim se jeví Schutzstaffel více rockověji orientovanější.

Když nic jiného, tak je Sturmreif různorodý, dokazujíc že hudební žánr martial industrial má nejen sjednocující elementy (jak hudební, tak i politické), ale i široký žánrový a emocionální záběr. Ať už jste v tomto žánru úplným nováčkem, prostě jen hledáte nějaký sampler nebo máte zájem o ranější tvorbu zúčastněných umělců, Sturmreif vás nezklame.

(Recenze K. Holewczynskiho byla převzata ze stránek Heathen Harvest).

castellum-stoufenburc

Seznam skladeb:

01. TZ.P2 – Heimkehr
02. TSIDMZ – Post-atomic Symphony No. 1 (Feat. Georges Bizet)
03. L’Effet C’Est Moi – Draußen im Weiten Krieg (Feat. Frederico Flamini)
04. Bunkergeist – Donner der Fronten
05. Schutzstaffel – Tausend Jahre Später
06. Seuchensturm – Vincere
07. Waffenruhe – Gehorsam
08. Le Silence Des Ruines – Le Déclin de nos Sentiments
09. Strydwolf – Molten Youth
10. Front Sonore – Alerte!
11. Barbarossa Umtrunk – Winter’s Reign
12. Gabe-Unruh – Ausgangssperre
13. Spreu & Weizen – Return of the Warlord
14. Verney 1826 – Anne (Version)
15. Jörvallr – Une Ombre sur la Pierre
16. Heiliges Licht – Durch Nacht und Dunkelheit

Vydavatelství: Castellum Stoufenburc
Kat. číslo: CS001/10
Rok: 2010
12-ti stránkový booklet. Limitovaná edice 500 ks.

Cena 126,- Kč. Objednávejte prostřednictvím e-shopu ALEMBIQ.

Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív