Categorized | Geopolitika, Rozhovory, Politika

Syrská armáda potřebuje k dobytí Aleppa a vyhlazení teroristů více peněz i výzbroje, říká německý analytik

Manuel Ochsenreiter

Manuel Ochsenreiter

Teherán (Tasnim) – Německý politický analytik Manuel Ochsenreiter říká, že syrská armáda potřebuje k triumfu v probíhající bitvě o Aleppo a úplnému vyhlazení teroristických skupin v tomto klíčovém městě větší finanční a vojenskou pomoc

„Velkým problémem syrské války je válečné hospodářství.‘ Syrské síly mají k dispozici jen omezené množství vojáků, zbraní, munice i peněž, zatímco zdroje teroristů jsou neomezené,“ řekl ředitel Německého centra pro eurasijské studie Manuel Ochsenreiter ve středu agentuře Tasnim.

Dodal, že zahraniční sponzoři teroristů nebudou čekat „se založenýma rukama v klíně na porážku svých loutek.“

Následuje kompletní rozhovor.

Tasnim: Jak víte, Aleppo je už od roku 2012 – rok po rozpoutání konfliktu v Sýrii – rozděleno mezi vládní síly na západě a ozbrojence na východě. Experti tvrdí, že výsledek bitvy o něj rozhodne o osudu Sýrie. Co si o tom myslíte vy?

Manuel Ochsenreiter: Syrská armáda a její spojenci zatlačují teroristy v ozbrojenci ovládaných částech Aleppa v rámci rozsáhlé vojenské operace s cílem zcela osvobodit obležené severozápadní město od extrémistů.

Jde o jedno z nejdůležitějších bojišť v Sýrii – kompletní porážka teroristů by neměla jen symbolický význam. Teroristické síly podporované ze zahraničí přeměnily kvůli jeho poloze části města na jeden ze svých opěrných bodů, leží totiž poblíž zásobovacích tras z Turecka.

Nebuďme však naivní: zahraniční sponzoři teroristů v Aleppu nebudou čekat se založenýma rukama v klíně na porážku svých loutek, ale pošlou jim posily.

Velkým problémem syrské války je „válečné hospodářství.“ Syrské síly mají k dispozici jen omezené množství vojáků, zbraní, munice i peněz, zatímco zdroje teroristů jsou neomezené.

Co to znamená? Syrské arabské armádě a jejím spojencům nestačí vyhrát bitvu, musí také zcela vyhladit každé teroristické předmostí na syrském území. Aleppo je jedním z nich.

T: Odpadličtí (takfíri) teroristé se v Aleppu podle dostupných zpráv uchýlili k používání chemických zbraní, aby prolomili obležení syrské armády na severozápadě města. Zdá se, že jsou pevně odhodlaní držet své pozice v tomto městě zásadního významu. Co si o tom myslíte?

MO: Teroristické síly momentálně bojují o své strategické předmostí v Aleppu. Uvědomují si, že dokud budou ovládat aspoň kus území a jednu zásobovací trasu, budou jim proudit zásoby.

Z tohoto pohledu je logické, že teroristé budou – i s pomocí ze zahraničí – bránit své předmostí do poslední kulky, do poslední kapky krve a posledního dechu. K jeho obraně také nebudou váhat použít všech dostupných prostředků – včetně nových strašlivých válečných zločinů proti civilistům.

T: Co byste v této fázi konfliktu doporučovat syrským spojencům – tedy Rusku a Íránu?

MO: Moskva i Teherán velice jasně vidí strategický význam osvobození Aleppa. Uvědomují si, že i když syrská armáda a její spojenci v bitvě o Aleppo dosáhnou početných dílčích vítězství, pokud nevyhladí všechny tamější teroristické základny, militantům dorazí nové posily – a vše může začít nanovo. Podle mého mínění nemají Damašek, Moskva a Teherán jinou možnost než rozhodující bitvu: 100% vítězství zahrnující bezpodmínečnou kapitulaci teroristických sil. Jakákoliv dohoda, která ponechá teroristickým skupinám nějaký prostor ve městě nebo blízkém venkově, by znamenala velké riziko, že tyto opěrné body poslouží k novému vyzbrojení dodávkami ze zahraničí.

Rozhovor s Manuelem Ochsenreiterem Syrian Military Needs More Funds, Arms to Liberate Aleppo, Eradicate Terrorists: German Analyst vyšel na stránkách íránské tiskové agentury Tasnim 3. srpna 2016.

Ernst Jünger – Návštěva na Godenholmu

Ernst Jünger - Návštěva na Godenholmu***
Ztracený klenot, vysoce ceněný svého času například Gottfriedem Bennem
Mistrovské vizionářské dílo Ernsta Jüngera odehrávající se na odlehlém skandinávském ostrově patří mezi neprávem opomíjené skvosty německé literatury poloviny minulého století. Tato novela, rozsahem nevelká, myšlenkově však nesmírně bohatá, plná znepokojivých obrazů a apokalyptické imaginace, je další ukázkou autorova hutného vybroušeného stylu, jeho schopnosti vnímat vnitřní předivo věcí a jejich skrytých souvislostí i líčení přírodních krás. Je typovou studií válkou sežehnutých duší, částečně autobiografickou, vyprávěním o hledání zasvěcení a nového začátku, příběhem o utrpení a znovuzrození.
***
Objednávejte na stránkách nakladatelství Malvern nebo v okultním knihkupectví Alembiq.
.

Oswald Spengler – Myšlenky

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

2. listopadu1847 se ve francouzském Cherbourgu narodil francouzský filosof a anarchistický teoretik revolučního syndikalismu, tzv. anarchosyndikalismu Georges Sorel. Ve svém díle se tento v českém prostředí neprávem opomíjený autor zabýval kapitalismem, revolucí, revizí Marxe a myšlenkou syndikalismu, teorií o řízené ekonomice a pracovních strukturách. Zabýval se nutností existence "mýtu", který by zmobilizoval masy. Nejen tím ovlivnil  jak pozdější socialisty, tak například B. Mussoliniho.

Pat Buchanan2. listopadu 1938 se v americkém Washingtonu D. C. narodil konzervativní spisovatel, politik, publicista, televizní komentátor a v 90. letech uchazeč o úřad prezidenta Spojenýc států, Patrick Joseph Buchanan. Aktivně se do politického života zapojil už v 60. letech v prezidentské kampani Richarda Nixona. Buchanan je dlouhá desetiletí symbolem paleokonzervativní tendence a jedním z nejhlasitějších kritiků neokonzervatismu.
Paul Anton de Lagarde 2. listopadu 1827 se v Berlíně narodil Paul Anton de Lagarde, spisovatel, biblista a orientalista, který výrazně ovlivnil průkopníky etnického hnutí jako Alfred Rosenberg, Houston Stewart Chamberlain nebo Heinrich Claß. Ač vycházel z křesťanských pozic, svým dílem spoluformoval i Nietzscheho protikřesťanské a protižidovské myšlení.. Lagarde, podle něhož svatý Pavel zahalil ryzí křesťanství sterilním hebrejským zákonem, usiloval o germánské náboženství, aby „bylo možno dosáhnout přestavby duchovních sil a skutečné národní jednoty“.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív