Categorized | Politika, Věda a technologie

Vlády Evropské unie: „Útok Charlie Hebdo je dobrou výmluvou pro válku“

Charlie Hebdo je jen záminka

Charlie Hebdo je jen záminka

Autor: John Robb

Krátce po teroristických útocích se v Paříži (11. ledna) sešli zástupci evropských vlád na mimořádném zasedání k otázkám boje proti terorismu, kde při té příležitosti odsoudili útok na redakci časopisu Charlie Hebdo. Jejich závěrem však bohužel bylo, že nejlepší reakcí na tento teroristický útok je omezení svobody slova, vystupňování propagandy, rozšíření odposlouchávání občanů Evropské unie a zavedení zákazu na druh věcí, které publikoval magazín Charlie Hebdo.

Zde jsou bližší podrobnosti. V jejich společném prohlášení došli k závěru že:

1. Útok na Charlie Hebdo byl špatný (velmi neotřelé od nich).
2. Abychom uchránili svobodu projevu, tak ji musíme omezit: „S vědomím tohoto je nutná spolupráce s největšími poskytovateli připojení k internetu (Internet Service Providers, ISP) s cílem vytvořit podmínky pro promptní oznamování materiálů, které podněcují nenávist a terorismus a rovněž podmínky pro jejich odstranění, kde to bude odpovídající nebo možné.“ (V běžné řeči: nucení poskytovatelů připojení k internetu rušit, špehovat nebo blokovat přístup ke stránkám, které budou evropská ministerstva vnitra považovat za závadná.)


3. Všechny členské státy Evropské unie by měly zvýšit jejich používání psychologických operací a propagandy. Konkrétněji, Evropská unie by měla vytvořit Syria Strategic Communication Team (na základě studie o psychologických operacích, provedené britským Home Office /Ministerstvo vnitra/) v Belgii, při nejbližší možné příležitosti.
4. Evropská unie by měla zintenzivnit vnitřní propagandu s cílem zvýšit vnímavost k lidským právům a hodnotám různorodé populace. (V běžné řeči bojovat proti stejnému druhu „nenávistnému projevu,“ který vycházel v Charlie Hebdo.)
5. Úsilí o omezování držení střelných zbraní by mělo být zesíleno. Současné zákony upravující držení střelných zbraní neměly žádný vliv na útok na redakci Charlie Hebdo. Útočníci byli velmi dobře vyzbrojeni. Pravděpodobně více restriktivní zákony těmto situacím zabrání. (Je jistě náhoda, že po tomto prohlášení došlo ke střelbě v Uherském Brodě /jakousi další náhodou sídle České zbrojovky Uherský Brod/, která vyvolala vyvolala kampaň za omezení držení střelných zbraní a dokonce byla přirovnána předsedou Evropské komise Claude Junckerem k „teroristickému útoku“, pozn. DP.)
6. Evropská unie by měla koordinovat spolupráci se Spojenými státy v otázkách počítačové bezpečnosti s cílem vyvinout komplexnější způsob, jak sledovat, monitorovat a zadržovat globální „cestovatele.“ (V běžné řeči: legalizace špehování americké NSA v Evropě, pozn. DP.)

PS: Je zřejmé, že Červená královna nenávádí do králičí nory jen Francii. David Cameron využívá útok na Charlie Hebdo jako omluvu pro zavedení „špionské charty“ (snoopers charter). Jde o zákon, který má zakázat soukromou, šifrovanou komunikaci ve Velké Británii (jak je tomu například u aplikací Snapchat nebo Whatsapp).

PPS: Proč Evropská unie reaguje tímto způsobem? Evropská unie je organizace složená z „prázdných států“ (hollow states). Prázdné státy vás nešpehují, aby vás ochránily. Špehují vás, protože věří, že jste to vy, kdo je nepřítelem.

Článek Johna Robba EU Governments: Charlie Hebdo is a good excuse for War byl převzat z autorova blogu Global Guerillas.

Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

22. listopadu 1963 zemřel v anglickém Oxfordu irský spisovatel, jedna z nevýraznějších postav moderní britské literatury Clive Staples Lewis. Jeho nejznámější knihou jsou dnes zřejmě Letopisy Narnie. Silně věřící anglikán Lewis byl také blízkým přítelem J. R. R. Tolkiena a reakcionářem.
22. listopadu 1890 se narodil francouzský voják a státník Charles de Gaulle. Za 2. sv. války se postavil do čela francouzských sil bojujících na straně Spojenců, po válce se stal politikem V čase alžírské krize se chopil moci a stal se prezidentem Páté republiky. Vzdal se francouzského Alžírska, za což si vysloužil nehynoucí nenávist mnohých francouzských patriotů. Skupina OAS se ho několikrát pokusila zabít. Odstoupil nedlouho po bouřích léta ´68.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív