Vyšlo nové číslo American Renaissance 2/2009

American Renaissance 2/09V novém čísle magazínu American Renaissance, který vydává Jared Taylor již dvanáctým rokem se můžeme dočíst v hlavním článku čísla „Morality and Abstract Thinking“ od Gedaliaha Brauna o tom, jak nedostatečnost v abstraktním myšlení způsobuje signifikantní nedostatky v chování, civilizačních a kulturních vlastnostech černochů. Svoje poznatky zakládá na 30 letech pozorování a výzkumu v subsaharské Africe. Dr. Braun dokazuje na příkladu afrických jazyků, jako např. Zulu že nemají vhodná slova aby popsaly pojmy, které jsou akceptované na Západě a na kterých je založena západní etika a morálka.

Knihou, na kterou si můžeme v tomto vydání AR přečíst recenzi pod názvem The Real Obama od F. Rogera Devlina se stala práce Steva Sailera: America’s Half-Blood Prince: Barack Obama’s “Story of Race and Inheritance kterou vydala VDare Foundation, provozovatel webových stránek Vdare.com. Kmiha se zabývá dospíváním a kariérou Baracka Husseina Obamy a jeho spisů, které dokazují, že byl posedlý svojí rasovou identitou. Steve Sailer toto dává do protikladu k politikovi, který se nově prezentuje jako „usmiřovatel“ ras s výzvami k bílým, a který se snaží stavět „mosty“ – a který právě obsadil nejvyšší úřad v zemi. Kniha je rovněž volně k dispozici zde – Half-Blood Prince.

V článku Racy Talks recenzuje zástupce šéfredaktora Stephen Webster nový film „A Conversation About Race“ který produkoval a režíroval Craig Bodeker. V tomto filmu vede Craig Bodeker rozhovory s černými i bílými a ptá se jich na názory na rasu a rasismus. Závěry jsou překvapující, kdy bílí jsou posedlí svojí rasovou vinou a černí zase shledáváním se s rasismem na každém kroku. Craig Bodeker vyvozuje závěr, že „rasismus“ je koncepce jednostraně zaměřená proti bílým jako skupině.

Aktuální číslo uzavírají obvyklé rubriky – novinky „O Tempora, O Mores!“ a dopisy čtenářů.

Pokud máte zájem vyzkoušet předplatné magazínu American Renaissance, můžete si o ukázkové číslo v pdf formátu požádat zde – a pokud se rozhodnete pro předplatné, můžete zvolit ze tří nabídek – e-mailu v HTML formátu, e-mailu s PDF přílohou anebo klasickou tištěnou verzi. Cena začíná na sympatických 15 amerických dolarech za roční předplatné.

One Response to “Vyšlo nové číslo American Renaissance 2/2009”

  1. Alkibiades napsal:

    To, že jisté africké kmeny neměly „vhodná slova aby popsaly pojmy, které jsou akceptované na Západě a na kterých je založena západní etika a morálka,“ nic o daných kmenech nevypovídá, pouze to, že nesdílely hodnoty a život Západu, což nám žádné nové informace nedává. Nápodobně se mi jeví i článek o americkém „princi dvojí krve“. To, že byl někdo v mládí „posedlý“ hledáním identity ve vlastní rase, nebo třeba myšlenkovou spřízněností s radikální pravici či levicí, vypovídá sice něco o povahovém vývoji daného člověka, ale neříká nám nic o tom, jestli jej máme respektovat za jeho současné postoje či ne. Článek nám ale zřejmě naznačuje, že máme amerického presidenta vnímat jako pokrytce. Suma sumárum, toto vydání mě zklamalo, vidím to jako značný pokles kvality od předchozích dílů.

Trackbacks/Pingbacks


Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

23. listopadu 1992 zemřel belgický politik Jean-François Thiriart. V mládí bojoval  v řadách SS, v pravicové politice byl aktivní od 60. let až do své smrti. Tento panevropský nacionalista a zakladatel celoevropské strany Jeune Europe v rámci své ideologické trajektorie prošel od komunitarismu přes různé pozice tzv. "Třetí cesty" až k národnímu bolševismu.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív