Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Afričan, který v Itálii zapálil školní autobus, nelituje svého činu

Afričan autobus Itálie

Afričan ze Senegalu, který v Itálii unesl školní autobus s 51 vyděšenými dětmi, se za svůj čin nehodlá omlouvat.

Podezřelý se rozhodně postavil za svůj pokus o zapálení autobusu a při výslechu vysvětlil vyšetřovatelům své motivy pro útok na školní děti, informuje italský deník Il Giornale.

„Lítost? Necítím lítost. Bylo to potřeba udělat a udělal bych to znovu. Stokrát. Proč jsem to udělal? Abych dal Africe znamení.“

Toto šokující prohlášení jen podtrhuje jeho odhodlání uskutečnit svůj vražedný záměr. Jiný italský deník Corriere della Sera zase slova Ousseynoua Sy označuje za potvrzení životních názorů řidiče.

Očividně se nebojí potrestání ani dlouhého procesu, který na něj čeká. „To není nic, co by mě překvapovalo. Chtěl jsem učinit takové gesto, které by mělo dopad. Aby o mě mluvil celý svět,“ svěřil se svému právnímu zástupci.

Jeho právník tato vyjádření připisuje duševní nezpůsobilosti: „Podle mého mínění vykazuje známky vážné lability a vedení zákonného výslechu vyšetřujícím soudcem by to mělo potvrdit či vyvrátit,“ řekl Davide Lacchini.

„Nezáleželo mu ani tak na reakci v Itálii, jako spíš na možném dopadu jeho činu ve světě. Chtěl sám odjet na Linate (milánské letiště). Dnes, stejně jako včera, neustále opakoval, že dětem ublížit nechtěl.“

Vyšetřující soudce však žádné známky mentální nezpůsobilosti nezjistil. Milánští vyšetřovatelé v pátek požádali o prodloužení Syovy vazby, neboť by se prý v případě propuštění znovu mohl pokusit o něco podobného.

Sy ve středu unesl školní autobus v Cremě nedaleko Cremony, polil ho benzínem a zapálil. Děti se naštěstí díky zásahu policistů podařilo zachránit. Italský ministr obrany na svém twiterrovém účtu poděkoval zasahujícím za záchranu dětí.

Ousseynou Sy

Ousseynou Sy (zdroj: záběr ze zpráv italské televize RAI1)

Podezřelý byl po svém zadržení převezen do věznice San Vittore, kde ho po příjezdu ostatní trestanci zasypali vajíčky a pomeranči.

Vězni mu také nedovolili spát. Sy byl umístěn do sekce pro vězně, kteří nemohou být zadržováni spolu s ostatními. Za mřížemi obvykle zločinci, kteří se dopustili zločinů na dětech, čelí každodenní nevraživosti ostatních.

Nejinak je tomu i v Syově případě, na něhož se hned od počátku snesl hněv ostatních vězňů. Sy byl spatřen ve své cele v tričku, džínách a kostkované košili. Podle Corriere della Sera byla jeho pracovní uniforma při útoku částečně spálena.

Italský vicepremiér Matteo Salvini řekl, že policisté po útoku provedli prohlídku domu podezřelého. Salvini se také podivil nad tím, jak mohl Afričan řídit autobus i přes své předchozí potrestání za sexuální obtěžování a řízení v opilosti.

Ministr vysvětlil, že v případě odsouzení za terorismus existuje možnost odebrání občanství na základě bezpečnostního dekretu z roku 2018.

Giorgia Meloniová, předsedkyně protiimigrační strany Bratři Itálie (Fratelli d’Italia) a poslankyně, označila odebrání občanství Syovi za zcela nezbytné.

„A kdyby předchozí vlády schválily legislativní návrh naší strany, který usnadňuje odebrání občanství všem migrantům, kteří se dopustí zločinu, tento člověk by kvůli své zločinné minulosti dnes nebyl italským občanem,“ dodala Meloniová.

Zpráva African who torched Italian schoolbus shows no remorse vyšla na stránkách Free West Media 23. března 2019.

Ernst Jünger – Návštěva na Godenholmu

Ernst Jünger - Návštěva na Godenholmu***
Ztracený klenot, vysoce ceněný svého času například Gottfriedem Bennem
Mistrovské vizionářské dílo Ernsta Jüngera odehrávající se na odlehlém skandinávském ostrově patří mezi neprávem opomíjené skvosty německé literatury poloviny minulého století. Tato novela, rozsahem nevelká, myšlenkově však nesmírně bohatá, plná znepokojivých obrazů a apokalyptické imaginace, je další ukázkou autorova hutného vybroušeného stylu, jeho schopnosti vnímat vnitřní předivo věcí a jejich skrytých souvislostí i líčení přírodních krás. Je typovou studií válkou sežehnutých duší, částečně autobiografickou, vyprávěním o hledání zasvěcení a nového začátku, příběhem o utrpení a znovuzrození.
***
Objednávejte na stránkách nakladatelství Malvern nebo v okultním knihkupectví Alembiq.
.

Oswald Spengler – Myšlenky

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

2. listopadu1847 se ve francouzském Cherbourgu narodil francouzský filosof a anarchistický teoretik revolučního syndikalismu, tzv. anarchosyndikalismu Georges Sorel. Ve svém díle se tento v českém prostředí neprávem opomíjený autor zabýval kapitalismem, revolucí, revizí Marxe a myšlenkou syndikalismu, teorií o řízené ekonomice a pracovních strukturách. Zabýval se nutností existence "mýtu", který by zmobilizoval masy. Nejen tím ovlivnil  jak pozdější socialisty, tak například B. Mussoliniho.

Pat Buchanan2. listopadu 1938 se v americkém Washingtonu D. C. narodil konzervativní spisovatel, politik, publicista, televizní komentátor a v 90. letech uchazeč o úřad prezidenta Spojenýc států, Patrick Joseph Buchanan. Aktivně se do politického života zapojil už v 60. letech v prezidentské kampani Richarda Nixona. Buchanan je dlouhá desetiletí symbolem paleokonzervativní tendence a jedním z nejhlasitějších kritiků neokonzervatismu.
Paul Anton de Lagarde 2. listopadu 1827 se v Berlíně narodil Paul Anton de Lagarde, spisovatel, biblista a orientalista, který výrazně ovlivnil průkopníky etnického hnutí jako Alfred Rosenberg, Houston Stewart Chamberlain nebo Heinrich Claß. Ač vycházel z křesťanských pozic, svým dílem spoluformoval i Nietzscheho protikřesťanské a protižidovské myšlení.. Lagarde, podle něhož svatý Pavel zahalil ryzí křesťanství sterilním hebrejským zákonem, usiloval o germánské náboženství, aby „bylo možno dosáhnout přestavby duchovních sil a skutečné národní jednoty“.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív