Categorized | Politika, Prognostika

Jak by se Amerika na podzim mohla ocitnout ve skutečné občanské válce

Trump Clinton

„Padouch nebo hrdina – my jsme jedna rodina!“

Autor: John Robb

Americké volby klidně můžou nabrat i horší vývoj: mohou se stát předehrou občanské války.

Jak? Nastíním jednoduchý scénář.

Je osmého listopadu a volíme mezi Trumpem a Hillary.

Negativní čísla obou kandidátů se blíží 70% (Hillary dnes negativně hodnotí 56%, Trumpa dokonce 60% /psáno 20. března 2016, pozn. DP/). Kampaň probíhala ve štvavém duchu. Jako by si Stalin s Hitlerem proti sobě střihnuli druhé kolo na americkém politickém kolbišti.

Celé měsíce se v každém americkém státě odehrávají násilné střety protestujících proti policii i sobě navzájem. Voliči se osmého vydávají k urnám velice napjatí, ale všichni už chtějí mít předvolební období za sebou.

To horší je ale teprve čeká.


Nedlouho po poledni (EST – Východní standardní čas) malá skupinka globálních geril nastraží na USA past N-1 (N-1 je akce nebo zrada v posledním momentu):

• Rozmístí tucet falešných bomb v podezřelých balíčcích ve volebních místnostech pro jednu ze stran silně nakloněného okrsku, což povede k evakuaci a všeobecným obavám.
Automaticky vytočí telefonické výhružky bombou či teroristickým činem policejním stanicím a volebním místnostem ve vybraných okrscích (Demokratických či Republikánských). Volební místnosti se začnou hromadně uzavírat. Telefonáty pokračují až do večera.
• Volební výsledky jsou zkreslené. Sbor volitelů se přikloní k tomu z kandidátů, kterému pomohly výhrůžky.

Jeden z uchazečů se označí za vítěze, druhý napadne regulérnost voleb. Po celé zemi propukají protesty. Násilí, rabování a potyčky s policií na sebe nenechají dlouho čekat.

Výzvy ke zklidnění neúčinkují. V několika oblastech je vyhlášeno stanné právo. V problémových oblastech vypínají internet.

Násilí se rychle rozrůstá. Globální ekonomika se následkem nejistoty ohledně vývoje amerického hospodářství hroutí (díky riskantním finančním derivátům se agresivní americká nákaza šíří do všech koutů globálního ekonomického a finančního systému).

Náhle ožebračené, nesmírně rozzlobené a smrtelně zrazené Spojené státy vklopýtají přímo doprostřed občanské války.

Hezkou zábavu přeje

John Robb

PS: Nejzajímavější na výše nastíněném scénáři, že by k jeho uskutečnění stačilo jen pět lidí.

PPS: Pokud vás zajímají další mé myšlenky, můžete mě sledovat na mém Twitteru: @johnrobb

Úvaha Johna Robba How the US ends up in a real Civil War this Fall vyšla na blogu autora 20. března 2016.

Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

22. listopadu 1963 zemřel v anglickém Oxfordu irský spisovatel, jedna z nevýraznějších postav moderní britské literatury Clive Staples Lewis. Jeho nejznámější knihou jsou dnes zřejmě Letopisy Narnie. Silně věřící anglikán Lewis byl také blízkým přítelem J. R. R. Tolkiena a reakcionářem.
22. listopadu 1890 se narodil francouzský voják a státník Charles de Gaulle. Za 2. sv. války se postavil do čela francouzských sil bojujících na straně Spojenců, po válce se stal politikem V čase alžírské krize se chopil moci a stal se prezidentem Páté republiky. Vzdal se francouzského Alžírska, za což si vysloužil nehynoucí nenávist mnohých francouzských patriotů. Skupina OAS se ho několikrát pokusila zabít. Odstoupil nedlouho po bouřích léta ´68.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív