Vyšlo nové číslo American Renaissance 11/2008

Nové číslo magazínu American Renaissance, který vydává Jared Taylor již jedenáctým rokem se soustřeďuje především na debatu o blížících se prezidentských volbách, ve které Reilly Smith v hlavním článku čísla „Sarah Palin – kandidátka, kterou můžeme volit?“ obhajuje volbu tandemu McCain-Palinová, anonymní pisatel v dalším příspěvku „Jak zabránit příštím McCainům“ analyzuje neúspěch Thomase Tancreda, kandidáta, kterého preferuje většina rasových realistů v USA a proč z tohoto neúspěchu vyšel „nejhorší z republikánských kandidátů“ jako vítěz a co udělat, aby se „příštím McCainům“ v tomto postupu zabránilo.

V následujícím článku Michaela Harta „Proč volit McCaina?“ zaznívá zcela opačný názor, a to ten, že jestliže odpůrci nekontrolovaného přistěhovalectví nebudou volit Johna McCaina a zvítězí Barack Obama, tak posléze již nebude možné zvolit prezidenta, který by podporoval kontrolu přistěhovalectví a to z toho důvodu, že Barack Obama by po zvolení „promptně“ prosadil Zákon na reformu přistěhovalectví a tím by zaručil amnestii 14-ti miliónům ilegálních přistěhovalců, kteří již jsou v USA a neučinil by nic pro zastavení miliónové záplavy dalších. V závěrečném příspěvku Jareda Taylora „Případ dokonalé podobnosti“ pak najdeme polemiku jak s obdivem R. Smithe k Sarah Palinové, tak i s obhajobou Johna McCaina z pera Dr. Harta. Podle Jareda Taylora Sarah Palinová i přes vnější „konzervativní znaky“ (bílá, konzervativní, protestantka, podporující tradiční rodinu atd.) se ve skutečnosti nikdy nevyjádřila k přistěhovalecké politice, multikulturalismu a rasových preferencích. A tak i přesto, že ji nenávidí spojená fronta černých aktivistů, levičáků a feministek, tak její případné působení v úřadu viceprezidenta je ve skutečnosti velkou neznámou. Co se týče Johna McCaina, tak jemu vytýká to, že přes jeho podporu „zabezpečení hranic“ zároveň zaručil i amnestii i pro ilegální přistěhovalce. Někteří zastánci kontroly přistěhovalectví podle Taylora dokonce očekávají amnestii spíše od McCaina, než od Obamy. Navíc, jak podotýká Taylor, McCain prosazuje arogantní a na armádě založenou zahraniční politiku, oproti více pragmatickému Obamovi (aniž by tímto konstatováním vyjadřoval jakoukoli podporu Obamovi).

Knihou, na kterou si můžeme v tomto vydání AR přečíst recenzi od Thomase Jacksona se stala práce Marka Krikoriana: The New Case Against Immigration: Both Legal and Illegal z vydavatelství Sentinel Books. Aktuální číslo uzavírají obvyklé rubriky – novinky „O Tempora, O Mores!“ a dopisy čtenářů.

Pokud máte zájem vyzkoušet předplatné magazínu American Renaissance, můžete si o ukázkové číslo v pdf formátu požádat zde – a pokud se rozhodnete pro předplatné, můžete zvolit ze tří nabídek – e-mailu v HTML formátu, e-mailu s PDF přílohou anebo klasickou tištěnou verzi. Cena začíná na sympatických 15 amerických dolarech za roční předplatné.

Jean Mabire – Zemřít v Berlíně

Jean Mabire - Zemřít v Berlíně***
Zemřít v Berlíně: Francouzští esesmani posledními obránci bunkru Adolfa Hitlera.
***
Objednávejte na stránkách vydavatelství Nightingale Press nebo na Kosmasu.
.

Ladislav Malý – Vzpomínky jednoho disidenta

Ladislav Malý - Vzpomínky jednoho disidenta***
Z memoárů národního konzervativce…
***
Objednávejte ZDE.
.

Víte, že…

20. listopadu 1936 byl ve věku pouhých 33 let pro-komunistickou vládou popraven vůdce španělského fašistického hnutí Falange Española (Falanga), politik a právník José Antonio Primo de Rivera. V následující občanské válce generál Francisco Franco porazil levicové republikány a Španělsku vládl až do roku 1975. Kult mučedníka Primo de Rivery však podle mnohých využíval velmi cynicky a falangisté byli politicky odstaveni na druhou kolej.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív