Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Podle průzkumu by skoro polovina Britů podpořila vládní sledování telefonů

Policejní stát

Více policejního státu, prosíme!

Podle průzkumu by skoro polovina Britů podpořila vládní sledování telefonů za účelem účinnějšího vynucení dodržování pandemických opatření

Podle zjištění agentury pro výzkum veřejného mínění YouGov-Cambridge Globalism Project, který sleduje vývoj veřejného mínění v 25 zemích, se 45 % Britů souhlasně vyjádřilo k rozšíření sledovacích pravomocí vlády proti lidem, kteří nedodržují koronavirová opatření.

Lidé byli dotázáni, zda souhlasí, aby „vláda [daná země] mohla využívat mobilní data jednotlivců k ověření, zda dodržují zákaz pohybu venku během lockdownu“.

Pouhých 42 % respondentů se jednoznačně vyslovilo proti zavádění opatření koronavirového režimu hodných Orwella.

Australané by moc do rukou vlády předávali ještě ochotněji, když jich špiclování pohybu lidí skrz telefony podpořilo 62 %, proti bylo jen 29 %.

Britové také v drtivé většině souhlasí se shora nařízeným zákazem podávání rukou a toto na první pohled nevynutitelné opatření by schvalovalo 76 % z nich, proti je jen 13 %.

Po rozhodnutí premiéra Johnsona zrušit cestování bez karantén dostali úředníci pokyn zřídit karanténní hotely.

Tato zařízení mají spolu s GPS a technologií rozpoznávání obličejů zajistit, aby nově příchozí do země dodržovali nařízenou izolaci, píší The Sunday Times.

Myšlenkou „zesíleného monitoringu“ se údajně vážně zabývá také polská vláda: lidé by úředníkům museli z místa svého pobytu posílat tzv. selfie.

Systém by následně pomocí lokalizace GPS a rozeznávání obličeje ověřil pravdivost fotky. Pokud by byla vyhodnocena jako podvodná nebo by člověk nedodal důkaz dodržování karantény do 20 minut od kontaktování příslušným úředníkem, byla by do místa karantény vyslána policie.

Zdroj z vyšších pater veřejné sféry novinám sdělil, že o těchto opatřeních se prozatím uvažuje pouze u nově přibyvších do země, nikoliv u lidí, kteří už ve Spojeném království jsou.

Průzkumy během pandemie opakovaně ukazují ochotu britské veřejnosti rozšiřovat pravomoci vlády. Mnozí z nich se podle svých slov bojí vycházet z domu a představovali by si ještě striktnější opatření.

Jiný průzkum YouGov z minulého týdny zjistil, že 46 % oslovených je přesvědčeno, že policie by měla postupovat přísněji proti lidem, kteří jsou podezřelí z nedodržování opatření, přestože za tato provinění loni policisté rozdali skoro 45 000 pokut (stalo se, ministryně vnitra Priti Patel oznámila, že účastníci nepovolených domácích oslav /stát si už nárokuje povolování domácích oslav a ovce to vítají/ budou pokutováni částkou 800 liber – pozn. DP).

Zpráva Plurality of Brits Support Govt Phone Surveillance to Enforce Lockdown: Poll vyšla na stránkách Breitbart 20. ledna 2021.

Oswald Spengler – Myšlenky PRÁVĚ VYŠLO!

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Radim Lhoták – Zpěvy nemilosti

Radim Lhoták - Zpěvy nemilosti***
„Zpěvy nemilosti“ jsou literární miniatury odrážející společenské fenomény doby. Jak už se ale dá očekávat, píše-li je Radim Lhoták, budou kontroverzní, provokativní, břitké, přitom však podnětné, otevřené a k zamyšlení vedoucí. Dvacet šest krátkých úvah z pera filosofujícího esejisty a literáta, který publikoval výhradně na alternativních webech…
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív