Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Horst Mahler – člověk v tísni!

Horst Mahler

Horst Mahler a pomsta „právního státu“. Třiaosmdesátiletý invalida umírá ve vězení. Doživotí za svobodu?

Horst Mahler (nar. 1936) se v obnoveném systému nadvlády bank a monopolů, jehož základní kámen byl položen v roce 1944 v Normandii, necítil dobře nikdy. V šedesátých letech se mu – v duchu doby – pokoušel čelit zleva, což jej přivedlo až ke spoluzaložení Frakce Rudé armády, přestože ozbrojený odboj do posledka odmítal. Za toto nasazení byl v roce 1970 odsouzen ke čtrnácti letům odnětí svobody. O deset let později, po uplynutí dvou třetin trestu, ho propustili. V osmdesátých letech byl pak svědkem pozvolného kooptování stárnoucí „nové levice“ systémem. A přitom jasně poznává, pravděpodobně právě i pro svůj dlouholetý odstup daný společenskou izolací, že její „dlouhý pochod institucemi“ povede ke konečné likvidaci Německa.

Od sedmaosmdesátého může znovu vykonávat právnickou praxi a ve volném čase studuje nejen spisy Hegelovy, s jejichž vážnou četbou začal ještě ve vězení, ale i různých völkisch autorů. Ve stínu za systémem s jistotou určuje úhlavního nepřítele a koncem devadesátých let se přidává k těm, kteří Německo chtějí legálně bránit před nejhorším. Avšak Národně demokratická strana Německa musí svůj boj vést pod falešnou vlajkou, a tak ji v roce 2003 někdejší příslušník západoněmeckého „maoistického kolektivu“ opouští se slovy: „NPD je parlamentně zaměřená strana, tudíž staromódní a – jako parlamentní systém sám – odsouzená k zániku.“ On hodlá, ostatně jako již koncem šedesátých let, jít hlavou proti zdi a otevřeně zaútočit na hlavní pilíř „legality“ poválečné Spolkové republiky. Zakládá Spolek pro rehabilitaci perzekuovaných kvůli popírání holocaustu.

Po četných „šarvátkách“ dojde v letech 2008–2009 ze strany systému ke zdrcujícímu protiúderu – spolek je zrušen a jeho protagonista odsouzen k desetiletému trestu odnětí svobody za „zločiny štvaní lidu a popírání“. Ten měl názorovému delikventu vypršet již koncem loňského roku, byl však přerušen v létě 2015 v důsledku jeho zdravotního stavu poté, co mu amputovali levý bérec. Po bezmála dvouleté rekonvalescenci tehdy již jednaosmdesátiletý Horst Mahler do vězení nenastoupil, nýbrž prchl do Maďarska, kde zažádal o azyl. Jenže Maďaři nepohodlného azylanta (dodat tak ničivou munici sluníčkářům a nepřátelům Orbánovy vlády vůbec?) vydali zpět do Spolkové republiky. Od června 2017 je tak stařičký, nemocemi sužovaný buřič znovu ve výkonu trestu, který má skončit na podzim 2020.

Martyrium tím však nekončí. Když byl loni vězni amputován i pravý bérec, což zprvu odmítal, samo vedení věznice podalo žádost o Mahlerovo předčasné propuštění ze zdravotních důvodů, jelikož prý i přes úspěšné provedení operace jeho celkový stav napovídá, že se blíží ke konci života. Mnichovská prokuratura žádost zamítla z „bezpečnostních důvodů“ a s odůvodněním, že „mezi výkonem trestu odnětí svobody a ohrožením života není příčinný vztah“. Vězeňská nemocnice je pro paliativní péči v terminální fázi života přece dostačující a v nutném případě může být vězeň vždy přemístěn do jiné, externí. Mimořádná nebezpečnost invalidního starce plyne z jeho údajně dosud vysokého postavení v krajně pravicovém milieu, o čemž svědčí četné návštěvy (včetně evropského poslance za NPD Udo Voigta) a žádosti o ně, jakož i jeho pokusy šířit „protižidovské pamflety“ dokonce z vězení. Nelze proto vyloučit, že by nepolepšitelný disident na svobodě dál „pokračoval v trestné činnosti,“ vysvětluje příslušný úřad svůj neobvykle tvrdý přístup vůči vlastnímu občanu zrovna v době, kdy je Německo plné různých imigrantských živlů…

Napsáno s využitím informací z článku Neonazi bleibt trotz schlechten Gesundheitszustandes in Haft publikovaném na stránkách berlínského deníku Der Tagesspiel 18. ledna 2019.

Ernst Jünger – Návštěva na Godenholmu

Ernst Jünger - Návštěva na Godenholmu***
Ztracený klenot, vysoce ceněný svého času například Gottfriedem Bennem
Mistrovské vizionářské dílo Ernsta Jüngera odehrávající se na odlehlém skandinávském ostrově patří mezi neprávem opomíjené skvosty německé literatury poloviny minulého století. Tato novela, rozsahem nevelká, myšlenkově však nesmírně bohatá, plná znepokojivých obrazů a apokalyptické imaginace, je další ukázkou autorova hutného vybroušeného stylu, jeho schopnosti vnímat vnitřní předivo věcí a jejich skrytých souvislostí i líčení přírodních krás. Je typovou studií válkou sežehnutých duší, částečně autobiografickou, vyprávěním o hledání zasvěcení a nového začátku, příběhem o utrpení a znovuzrození.
***
Objednávejte na stránkách nakladatelství Malvern nebo v okultním knihkupectví Alembiq.
.

Oswald Spengler – Myšlenky

Oswald Spengler - Myšlenky***
Kniha obsahuje: vedle 370 výroků o pojmech, majících ve Spenglerově myšlení zásadní význam, jako např. osobnost, dějiny, válka, právo, stát, tradice atd., v původním výboru správkyně autorovy – do té doby z valné části nezveřejněné – pozůstalosti, též rozsáhlý překladatelský a redakční výběr z knih Preussentum und Sozialismus a Jahre der Entscheidung s aktuálními poznámkami a vysvětlivkami, jakož i úplnou, komentovanou bibliografii nakladatelství Délský Potápěč.
***
Objednávejte v Knihkupectví Délského potápěče nebo na Kosmasu
.

Ezra Pound – „Přítomen!“

Ezra Pound – „Přítomen!“***
Ezra Pound míří přímo na jádro systému, v nemž žijeme – a zasahuje! Politika – ekonomie – poezie; články, básně, poznámky, manifesty, překlady a eseje z doby Italské sociální republiky.
***
Objednávejte ZDE
.

Knut Hamsun: Až do konce! – DOTISK!

Knut Hamsun - Až do konce!***
Politická publicistika norského spisovatele Knuta Hamsuna z let 1940 až 1945. Knut Hamsun je příkladem Muže, který se nepoddal, nepodvolil a už vůbec v šířícím se křiklavém chaosu nezbloudil. Ač sražen, zůstal na svém.
***
Objednávejte ZDE
.

Paul Sérant: Fašistický romantismus – DOTISK!

Paul Sérant - Fašistický romantismus***
O politickém díle několika francouzských spisovatelů – Robert Brasillach (popravený), Pierre Drieu La Rochelle (sebevrah), Lucien Rebatet (rebel), Abel Bonnard (estét), Alphonse de Châteaubriant (mystik) a „fantaskní jezdec“ Louis-Ferdinand Céline (sardonik).
***
Objednávejte ZDE
.

Víte, že…

2. listopadu1847 se ve francouzském Cherbourgu narodil francouzský filosof a anarchistický teoretik revolučního syndikalismu, tzv. anarchosyndikalismu Georges Sorel. Ve svém díle se tento v českém prostředí neprávem opomíjený autor zabýval kapitalismem, revolucí, revizí Marxe a myšlenkou syndikalismu, teorií o řízené ekonomice a pracovních strukturách. Zabýval se nutností existence "mýtu", který by zmobilizoval masy. Nejen tím ovlivnil  jak pozdější socialisty, tak například B. Mussoliniho.

Pat Buchanan2. listopadu 1938 se v americkém Washingtonu D. C. narodil konzervativní spisovatel, politik, publicista, televizní komentátor a v 90. letech uchazeč o úřad prezidenta Spojenýc států, Patrick Joseph Buchanan. Aktivně se do politického života zapojil už v 60. letech v prezidentské kampani Richarda Nixona. Buchanan je dlouhá desetiletí symbolem paleokonzervativní tendence a jedním z nejhlasitějších kritiků neokonzervatismu.
Paul Anton de Lagarde 2. listopadu 1827 se v Berlíně narodil Paul Anton de Lagarde, spisovatel, biblista a orientalista, který výrazně ovlivnil průkopníky etnického hnutí jako Alfred Rosenberg, Houston Stewart Chamberlain nebo Heinrich Claß. Ač vycházel z křesťanských pozic, svým dílem spoluformoval i Nietzscheho protikřesťanské a protižidovské myšlení.. Lagarde, podle něhož svatý Pavel zahalil ryzí křesťanství sterilním hebrejským zákonem, usiloval o germánské náboženství, aby „bylo možno dosáhnout přestavby duchovních sil a skutečné národní jednoty“.

À propos

„Proti národní myšlence se [usurokrati] nestavějí proto, že je národní, ale protože nesnášejí jakýkoli celek síly dostatečně velký na to, aby se postavil celosvětové tyranidě lichvářů bez vlasti.“

Ezra Pound

Archív