Categorized | Politika, Zprávy ze světa

Příliv uprchlíků vytváří nová pracovní místa

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on Reddit0Share on VKShare on Tumblr0
Ozbrojené stráže budou hlídkovat v uprchlických táborech po celé zemi.

Ozbrojené stráže budou hlídkovat v uprchlických táborech po celé zemi.

Jak se dozvěděla redakce maďarského týdeníku HVG, ministerstvo vnitra se ze všech sil snaží přijmout 1 358 ozbrojených stráží a 191 policistů. Ozbrojené stráže budou hlídkovat v uprchlických táborech po celé zemi. Maďarská vláda se totiž obává, že ploty kolem táborů nebudou stačit, aby zadržely uprchlíky.

Obyvatelé obcí v okolí plánovaných zařízení pro uprchlíky protestují proti jejich zřizování, jelikož se imigrantů obávají. Umístěním ozbrojených stráží doufá vláda tyto obavy rozptýlit.

Celkově je však potřeba alespoň 1 500 nových strážných, protože existující zařízení už nedokáží pojmout další imigranty. Nově otevírané uprchlické tábory budou uzavřené a hlídané ozbrojenými hlídkami.

V roce 2012 zaznamenalo Maďarsko 2 157 žadatelů o azyl, o rok později 18 900; vloni 42 777 a jen za první polovinu letošního roku vstoupilo do země 66 788 ilegálních imigrantů. Za jediný letošní víkend se dostalo do země víc migrantů než za celý rok 2012.


Vláda se rozhodla vybudovat tři nová zařízení pro uprchlíky – v Kiskunhalas, Sormás a Mártonfa.

V každém z nich bude možné ubytovat mezi pěti sty a tisícovkou imigrantů a jejich otevřením dojde ke zdvojnásobení stávající kapacity uprchlických táborů.

Cizí agenti a pátá kolona se staví otevření nových uprchlických táborů rozhořčeně na odpor – žádají pro imigranty nové obecní byty a okamžité zastavení stavby pohraničního plotu na srbsko-maďarské hranici. Jedná se dle nich o nelidskou stavbu, snižující šance uprchlíků na překročení hranice.

Původní článek Eddig atomerőművet védtek, mostantól menekülttábort is vyšel na stránkách týdeníku HVG. Upravená verze v angličtině The influx of refugees creates new jobs vyšla na stránkách Hungarian Ambiance.

Víte, že…

Video

Knižní báze

Knihytisky.org - Knižní báze Délského potápěče

Markus Willinger – Generace identity

Guillaume Faye – Proč bojujeme (dotisk)

Guillaume Faye - Proč bojujeme
K objednání zde! ČR: Knihytisky, Náš směr SLOVENSKO: Protiprúdu

Myšlenka dne

„Moderní svět je špatný, protože je civilizovaný. Moderní filosofové tvrdí, že se jim nelíbí věčný trest na onom světě. Můžou být spokojeni. Stvořili věčný trest už zde, na tomto světě. Škvařit se navěky v pekle je samo o sobě dost zlé, ale octnout se v pekle na mírném ohni a ještě muset uznat, že teplota je snesitelná – to je přímo nesnesitelné.“ – G. K. Chesterton

Tweets

Archív